Через теплу зиму буде багато небезпечних кліщів

0
Через теплу зиму буде багато небезпечних кліщів
Фахівці Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб виявили на околиці міста самицю іксодового кліща. Таку знахідку зафіксували під час планового акарологічного моніторингу.

За інформацію центру, цьогорічна зима була досить теплою й зовсім не сприяла довгому та міцному сну цих членистоногих, тому навіть незначне потепління температури повітря сприяло їх пробудженню.

Так званий “сезон кліщів” щороку починається у різний час, зазвичай у кінці березня. Цьогоріч температурні показники не раз обманювали кліщів, адже прокидаються вони при середньоденній температурі 1-3 градуси тепла, у січні ми теж фіксували їх знахідки, однак активність цих членистоногих розпочнеться тоді, коли температура повітря сягне 10 градусів тепла, вона стане для них сигналом для полювання.

"Через досить теплу зиму ми прогнозуємо високу чисельність іксодових кліщів у весняний період, а це означає, що всім нам слід бути досить обережними щодо зустрічі з ними. Хоча й зараз вже варто пам’ятати про наявність цих паразитів у природі, адже їх напад на людину та присмоктування можливі не відразу, а через певний час — можна принести кліща на собі, чи його доставить у вашу оселю хатній улюбленець після прогулянки на природі, а вже в теплій домашній атмосфері кліщ залюбки поживиться кров’ю та, цілком ймовірно, люб’язно поділиться зі своєю жертвою всім мікробним та вірусним багатством, отриманим від спілкування з попередніми прогодовувачами та навіть від власної мами, адже кліщі володіють такою небезпечною епідеміологічною особливістю, як здатність ураженої самки передавати весь свій патогенний набір потомству", - йдеться у повідомленні.

Особливу увагу саме зараз слід приділити домашнім тваринам, адже ризик отримати ними небезпечне захворювання досить великий, зокрема через те, що улюбленими місцями прогулянок собак та котів є зарослі високих трав чи чагарники — місця високого кліщового навантаження. Власникам варто вчасно відвідати ветеринарного лікаря та визначитись з ним щодо стратегії захисту тварин, які гуляють у природному середовищі, від присмоктування кліщів. При цьому потрібно не пропустити початковий момент, адже акарицидному препарату потрібен час, щоб почати активно діяти та захищати, тому саме кінець лютого - початок березня є оптимальним для початку обробок тварини.

При виявленні на своєму тілі присмоктаного кліща, його потрібно якомога швидше видалити, бажано, у медичному закладі. Якщо ж змоги відвідати лікаря немає, зробити це можна самостійно, розхитуючи кліща пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, повільно його видалити разом з хоботком. Звернутись до інфекціоніста, однак, необхідно, його рекомендації дозволять вчасно профілактувати такі небезпечні хвороби, як іксодовий кліщовий бореліоз, кліщовий енцефаліт, геморагічні лихоманки тощо.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-2

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні