На Волині хочуть продати пам’ятку архітектури: люди проти

1
2
На Волині хочуть продати пам’ятку архітектури: люди проти
Будинок, який серед жителів Володимира-Волинського відомий, як “червона школа” можуть продати. У “княжому” місті зібралася ініціативна група, яка проти продажу приміщення колишньої загальноосвітньої школи і хоче зберегти будівлю у комунальній власності.

Про це йдеться в сюжеті Петра Юровчика на Суспільному Волині.

Про те, що школу хочуть продати, журналістам розповів місцевий мешканець та депутат міськради Сергій Барщевський. За його словами, є обранці громади, які мають інакшу точку зору.

Приміщення старої школи розташоване на вулиці Драгоманова, 11 у самісінькому центрі Володимира-Волиського. Цю пам’ятку архітектури місцевого значення незабаром можуть виставити на аукціон і продати через систему "Прозоро".

Місцевий депутат Сергій Барщевський навіть зареєстрував петицію про збереження пам’ятки "червоної школи" у княжому місті.

Він розповів, що у 2016 році було виділено 150 тисяч гривень на проєктно-кошторисну документацію. Цю будівлю мали облаштувати під художню школу, попри те, що кошти виділені, втім донині в цім питанні немає жодних зрушень.

Будівля, за словами депутата, простоює 20 років. Міська влада розпочала відчуження приміщення із комунальної власності. Міські депутати внесли цей об’єкт в перелік комунального майна, що мають продавати на аукціоні.

У 2019 році на сесії це питання було в порядку денному, відповідно був і проєкт рішення про скасування цього ж рішення. Втім, ні той, ні інший проєкти не підтримали.

Перший заступник міськогоголови Володимира Ярослав Матвійчук розповів, що стартову ціну, а це 6 мільйонів 200 тисяч гривень, та умови продажу, що стосуються автентичного вигляду цієї будівлі, депутати Володимир-Волинської ради не затвердили.

"Будемо радитись з головами фракцій і спільно з депутатами виробимо позицію, позаяк була позиція щоб реалізувати це приміщення. Будуть обговорення, засідання комісій, після чого буде ухвалено рішення", – зазначив він.

За словами наукового співробітника Володимир-Волинського історичного музею імені Омеляна Дворницького Богдана Яновича, будівлю збудували у 1900 році в цегляному стилі. Тоді такий стиль був поширений на теренах України і Росії. Приміщення споруджено з червоної неощикатуреної цегли. Споруді 119 років.

У стінах цієї чоловічої гімназії у минулому працювали і навчалися відомі люди княжого міста, каже науковець.

Нині ця будівля не несе витрат для міського бюджету, каже представник ініціативної групи Павло Горошкевич. На його думку, продаж цієї будівлі – недоцільний. Ліпше б було зробити її реконструкцію, висловлює думку чоловік.

Хто претендуватиме на придбання історичної будівлі, у мерії Володимира не знають.

Попереду ще громадське обговорення. Остаточну крапку в цім питанні поставлять депутати Володими-Волинської міськради на сесії у лютому.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
2

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Продадуть і власник розбере,і на тому місці побудує офісний центр.
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні