В Україні відновили закинуту залізницю у Карпатах

0
В Україні відновили закинуту залізницю у Карпатах
Україна відновила понад 20 км залізниці у Карпатах до кордону з Румунією. В Укрзалізниці сподіваються на відкриття руху нею після того, як свої дільниці відремонтують румунські залізничники, заявив голова правління компанії Олександр Камишін.

Колію в Карпатах будували за часів Австро-Угорщини, але Перша і Друга світові війни встановили кордон між Україною та Румунією по Тисі, довкола якої в'ється залізниця. З Івано-Франківська вона веде до Рахова та у районі села Ділове заходить на румунську територію. В Україну колія повертається біля селища Тересва Тячівського району.

Ще на початку 2000-х років до румунського міста Сигіт ходили дизель-потяги з України, але потім їх скасували через контрабанду.

Тепер Укрзалізниця відремонтувала дільницю Рахів — Берлебаш — держкордон (19,3 км) і Тересва – держкордон (1,1 км), розраховуючи на збільшення вантажних перевезень.

Відкриття цих стиків дозволить відправляти в Румунію шість додаткових пар вантажних поїздів щодня. Це 3,5 млн тонн вантажів на рік.

Крім того, ці дві дільниці відкривають перспективу і для нових пасажирських напрямків, зокрема для міжрегіонального сполучення між Ужгородом та Івано-Франківськом і Чернівцями.

"Але це стане можливим одразу після того, як наші румунські колеги відремонтують свою частину дільниці", – заявив Камишін.

Поки що кордон між Україною і Румунією виглядає так:



Тим часом до кордону з Румунією буде ходити приміський дизель-поїзд №6441/6442 Коломия — Рахів — Коломия, маршрут якого продовжено до станції Ділове.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
6

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні