У Ратнівському районі браконьєри завдали шкоди рибному господарству на 40 тис грн. ФОТО

0
-1
У Ратнівському районі браконьєри завдали шкоди рибному господарству на 40 тис грн. ФОТО
В ході взаємодії з правоохоронними органами, 25 березня 2021 року до Волинського рибоохоронного патруля надійшло повідомлення від дільничого поліції Самарівької ТГ про грубе порушення Правил рибальства на оз. Оріхівське (гідрологічний заказник «озеро Оріхівське») Самарівської ТГ Ковельського району Волинської області, пише Волинський рибпатруль.

Державні інспектори рибоохорони оперативно прибули на вказане місце. На місці вчинення правопорушення знаходилось два жителі с. Бородятино, яких затримала поліція. Порушники здійснювали незаконний вилов риби сітними знаряддями лову. Один з громадян чотирма сітками зловив риби: окунь – 42 екз., плітка – 18 екз., йорж – 89 екз., загальною вагою 5,5 кг. Інший громадянин двома сітками встиг виловити: плітка – 19 екз., окунь – 60 екз., йорж – 41екз., загальною вагою 3,4 кг. Завдано шкоду, заподіяну порушенням законодавства про природно-заповідний фонд, на суму 38 262 грн.

«Оскільки в даному правопорушенні вбачаються ознаки кримінального злочину, відповідальність за що передбачено ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним промислом), на місце події було викликано слідчо-оперативну групу Ковельського відділу поліції №2 ГУНП у Волинській області. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження», - повідомив начальник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

В Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360-78-40. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби – прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідкова інформація

Стаття 249 КК України (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом) карається штрафом у розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеження волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів у ПЗФ України здійснюється відповідно до постанови КМУ від 24.07.2013 р. № 541 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд». Так, компенсація за один незаконно виловлений екземпляр плітки становить 150 грн, окуня – 141 грн та йоржа – 141 грн.



Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні