Ситуація на Брищенському полігоні погіршується: у Луцькій міськраді обговорили шляхи вирішення

0
1
Ситуація на Брищенському полігоні погіршується: у Луцькій міськраді обговорили шляхи вирішення
Ситуація на сміттєвому полігоні у селі Брище поблизу Луцька з часом буде лише погіршуватися, тому необхідно будувати наступну чергу чи реконструювати старий полігон. Крім того, треба домовлятися з жителями навколишніх сіл, позаяк проблема сміття стосується не лише міста.

Про це йшлося 24 травня під час засідання постійної комісії міської ради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження, – повідомляє ІА "Волинські новини".

Директор ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» Валерій Кузьмич зауважив, що нині є багато зауважень щодо експлуатації полігону у селі Брище, адже він переповнюється, тим паче термін його використання закінчується.

«Сьогодні перед нами стоїть завдання будівництва нового полігону або реконструкція старого. З нової площі 9 тисяч метрів квадратних, яка була поділена на три ділянки: адміністративні частини, котлован та вільна земля, на якій передбачається будівництво котловану в майбутньому. Багато робіт проводиться щодо пошуку територій для полігону.

Потрібно просити дозволу в жителів навколишніх сіл щодо будівництва полігону, мешканці забороняють спорудження нової черги через порушення норм експлуатації. Є багато нарікань на його роботу. Основною причиною є те, що не передбачені поля для зливу фільтрату, а це є великою проблемою. Якби раніше місто не виділяло кошти, то стан полігону був би набагато гірший», – розповів Валерій Кузьмич.

Він наголосив, що потрібно чимшвидше розпочати роботи на новому полігоні і домовития з населенням, бо ситуація буде лише погіршуватися.

Директор департаменту житлово-комунального господарства Юрій Крась додав, що є ділянка у чотири гектара, яка може використовуватися для навколишнього селища.

«Це проблема не лише нашого міста, а й навколишніх ОТГ та міста Рожище. Ми збирали жителів ОТГ, аби поставити ще одну сміттєсортувальну лінію на полігоні у селі Брище», – акцентував він.

Член виконкому селищної ради Княгининка розповів, що представники Княгининівської ОТГ постійно зустрічаються з представниками міста щодо витоку фільтрату, тож їх цікавить законність будівництва нового полігону біля існуючого.

На що Юрій Крась відповів, що на цей час, згідно з проектом сплановане будівництво полігону, яке відповідно до законодавства передбачає три черги. За його словами, висота полігону за законом може становити 11 метрів 60 сантиметрів над рівнем землі, також законодавством не заборонене будівництво нового полігону поблизу старого.

Перший заступник міського голови Григорій Недопад зазначив, що проблема полігону існує, але полігон експлуатують з 1972 року, тож його використовували не за законом, зокрема й за радянських часів. Але за два роки було витрачено великі кошти, щоб нормалізувати ситуацію.

«Два роки тому на полігоні не було дегазації, а зараз там немає ніяких запахів. Потрібно проводити додаткові толоки поблизу полігону, адже вітер розносить сміття. Проблема фільтрату існує, але ми будемо її вирішувати. Ми сплачуємо оренду за земельну ділянку, яка передбачена для трьох черг полігону. Однак ведемо переговори й з іншими ОТГ щодо ділянок, які можуть підходити для будівництва нового полігону. Потрібно запустити процес перемовин щодо будівництва нової черги. Я розумію, що активісти будуть проти, мовляв на полігоні щось не зроблено, але потрібно дивитися, що зроблено», – підсумував Григорій Недопад.

Відтак, комісія рекомендувала «Луцькспецкомунтрансу» спільно з департаментом ЖКГ та профільним заступником в найкоротші терміни вирішити питання з переробкою фільтрату; дотримуватися норм захоронення відходів; вирішити питання щодо встановлення нової сміттєсортувальної лінії на Брищенському полгоні; проводити роботу щодо будівництва сміттєпереробного заводу.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
1

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні