Функції фахівців СЕС лягли на плечі сімейних лікарів, – директорка Волинського обласного лабораторного центру

1
6
Функції фахівців СЕС лягли на плечі сімейних лікарів, – директорка Волинського обласного лабораторного центру
Хоч державна санітарно-епідеміологічна служба України припинила своє існування, однак вона виконувала одну із найважливіших функцій – створювала план заходів і давала рекомендації, як діяти у екстрених ситуаціях. Тож нині в Україні було б доречно її відновити.

У цьому переконана директорка Волинського обласного лабораторного центру МОЗ України Наталія Янко. Про це вона сказала 13 березня під час круглого столу «Коронавірус в Україні: міфи, ризики та шляхи боротьби». Його організував Громадянський Рух «СВІДОМІ», засновником якого є Андрій Покровський, пише ІА Конкурент.

Директорка лабораторного центру повідомила, що СЕС мала спеціалістів, інструменти та методику, які нині допомогли б із найменшими труднощами боротися із коронавірусом COVID-19.



«Функції фахівців СЕС лягли на плечі сімейних лікарів. До їх компетенцій тепер водять функції здійснення протиепідемічних та профілактичних заходів щодо інфекційних хвороб, проведення індивідуальної та масової профілактики захворювань та інше», – зауважила Наталія Янко.

Своєю чергою депутатка Луцької міської ради Алла Надточій повідомила, що на рівні міста вже з’явилася комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.



«Влада та депутати повинні тримати руку на пульсі ситуації та слідкувати за дотриманням карантинних умов, адже від цього залежить здоров'я кожного жителя Луцька», – зауважила депутатка Луцькради.

У зв’язку з цим, співзасновник Громадянського Руху «СВІДОМІ» Тарас Шкітер закликав волинян дбати про своє здоров’я.




«Лучани мають бути свідомими і дотримуватися рекомендацій МОЗ. Якщо варто самоізолюватися, то треба цього дотримуватися саме 14 днів. Дуже важливо менше ходити у ті місця, де є скупчення людей, та тимчасово утриматися від подорожей. Здоров’я має бути на першому місці», – підкреслив Тарас Шкітер.



Зауважимо, на круглому столі також був присутній співзасновник Громадянського Руху «СВІДОМІ» Михайло Наход, лікарка загальної практики – сімейної медицини у КП «Луцький центр первинної медико-саніторної допомоги №1» Ірина Борсук, проректор із науково-педагогiчної роботи та інновацій СНУ ім. Лесі Українки Вадим Ульянов та інші небайдужі лучани.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
6

Коментарі:


  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Як відновити?
Це відмінити "переможні рехформи" Попрошенка-Супрун? А фінансувати з попрошківської офшорної кишені?
Я не проти, пишіть петицію "наступніку", або Сивухі
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні