На Волині створюють 3D зображення ікони Йова Кондзелевича

0
-4
На Волині створюють 3D зображення ікони Йова Кондзелевича
У Музеї волинської ікони фотографують та сканують твори Йова Кондзелевича й майстрів його кола.

Про це йдеться в сюжеті Суспільного Волині.

Фотограф Роман Гук розповів, роблять це, аби створити віртуальну модель пам’яток сакральної спадщини, яку можна буде побачити в мережі Інтернет. Також створять тривимірну модель однієї з ікон, аби сакральне мистецтво стало доступним незрячим відвідувачам музею.

Фотограф розповів, ікону «Спас на веселці» оцифрують за допомогою 3D сканера та на основі отриманих даних створять модель для незрячих.

«Оцифровуємо її методом фотограмметрії, ми робимо точну 3D копію цієї ікони, яка в майбутньому буде видрукувана на 3D принтері, пласке зображення живопису ми переведемо в рельєф і вона буде доступна в експозиції для слабозрячих та незрячих людей. Крім живопису ми також скануємо усі сторони ікони, усі торці, люди зможуть відчути також зворотній бік, відчути на дотик усі втрати, сліди реставрації, шпуги, сліди від шашлю і сліди втручання, які з часом ця ікона зазнала», – розповів технічний директор проекту «YOV Kondzelevych» Роман Гук.

Координаторка проекту Софія Ліщинська додала, ікона переведена у рельєф буде супроводжуватися тифлокоментарем для незрячих відвідувачів. Фотографії з високою роздільною здатністю допоможуть в роботі дослідникам, мистецтвознавцям, реставраторам та студентам.


«Вчора був випадок: на одній іконі є маленькі історії, і там була дуже малесенька змія, яку без фотоапарата ми б не змогли розгледіти. Коли ми подивилися на комп’ютері то побачили, що з чаші вилазить змія. І її ідеально видно», – поділилась координаторка проекту.

Мистецтвознавець Роман Зілінко розповів, що у Луцьку опрацювали усі 20 пам’яток авторства Йова Кондзелевича та майстрів його кола. Загалом під час проекту було опрацьовано близько 100 творів, серед яких Богородичанський та Вощатинській іконостаси, які знаходяться у Національному музеї імені Андрея Шептицького. Роман Зілінко показав фрагмент Вощатинського іконостасу, який нині перебуває у музеї волинської ікони.


За результатами проекту усі нині відомі твори Йова Кондзелевича з описами мистецтвознавців будуть доступні на однойменному сайті, розповів Роман Зілінко. Виготовлені 3D макети Богородичанського іконостасу та ікони «Спас на веселці», передадуть у Музеї Волинської ікони. Проект є інклюзивним, реалізується за підтримки «Українського фонду культури».

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-4

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні