Розповіли про нові правила прийому дітей у перший клас

6
4
Розповіли про нові правила прийому дітей у перший клас
Для прийому у перший клас не проводитимуть конкурсів. Дітей зараховуватимуть за місцем прописки. Конкурси можливі лише при вступі до 5 класу у спеціалізовані навчальні заклади.

Про це розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич, - пише Gazeta.ua.

"Конкурс можуть проводити лише після закінчення початкової школи. Тоді є на основі чого цей конкурс проводити, оскільки діти отримали якусь базу знань, компетентностей, навичок. У дітей шестирічного віку нічого перевіряти. Це конкурс не дітей. Це конкурс батьків, їхніх гаманців і прав за дзвінком. Коли перед вступом у перший клас перевіряють, чи вміють діти писати і читати, - це неправильно. Їх не треба вчити цим навичкам у п'ять років. У цьому віці слід розвивати їхнє творче мислення, моторику та інші аспекти множинного інтересу", - каже Гриневич.

Зарахування до першого класу відбуватиметься у два етапи. Першочерговий - за місцям проживання. Другий - за вибором при наявності вільних місць.

"У першу чергу пріоритет надають дітям за місцем проживання. Для цього батьки можуть представити не тільки прописку в паспорті, а й договір оренди житла. У другу чергу зараховуватимуть дітей на вільні місця. Розподіл цих місць також має бути прозорим. Є два рецепти: або шляхом прийому за датою народження, або жеребкування. Якщо за датою, то матимемо дискримінацію - зимові діти будуть мати більше шансів, ніж інші. Жеребкування має бути чесним. Зараз ми працюємо з Мін'юстом, щоб виписати основні критерії зарахування на вільні місця", - каже міністр освіти.

Прийом заяв від батьків дітей, які йдуть до школи у першу хвилю, вже розпочався у столиці. Триватиме до 31 травня. Заяви від батьків, які хочуть вступити до школи не за територією проживання, прийматимуть з 1 по 15 червня.

В інших містах кампанія стартує на початку травня. Тоді ж з'явиться наказ про порядок зарахування дітей до першого класу.

"Батьки матимуть місяць, щоб занести заяви за місцем прописки. Коли закінчиться цей термін, школа оприлюднює інформацію про кількість вільних місць. Навчальний заклад називає новий термін для подання заяв без прописки і дату жеребкування. Якщо кількість заяв більша, ніж кількість вільних місць, відбувається жеребкування", - пояснює Гриневич.

Жеребкування має відбуватися у присутності батьків. Процес жеребкування можна транслювати онлайн.

"Має бути прозорим лотерейний барабан. Важливо, щоб кожен папірець був однаковим без позначок. Папірці має витягувати людина, яка представляє батьків", – розповідає міністр.
Теги: освіта, діти
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
4

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Цікаво якщо двоє дітей ходить до однієї школи чи третю візьмуть хоч вона не відноситься до прописки до цієї школи. Наша влада то люди " з особливостями розуму"
Відповісти
Здається якщо в певній школі вже навчаються старші брати чи сестри, то молодшу дитину теж мусять взяти, за першочерговими списками
Відповісти
Конкурси проводити для дітей неправильно?) Шкода що такого не чули в 2001, коли я одна із перших йшла до школи за програмою 12тирічної школи в 6 років. В мене було стільки вступних іспитів, що голова йшла обертом. Але це було не найгірше, а найгірше що в 1 класі мене знову вчили абетці, писати, читати, а я вже це вміла. На уроках було нудно, і вчителі не знали як нам зацікавити. От де була тоді логіка в освітян?)
Відповісти
А як я йшла в 1 клас у 1959 році,то не вміла ні читати ні писати..І до Нового року вже і читала і писала і рахувала.І слава Богу вивчилась без репетиторів та отримала ще й вищу освіту..Уявляєш?
Відповісти
А в нас взагалі цікаво вийшло. З жовтня - більше пів року, ходимо на підготовку до школи, котра по факту найближча від дому , оскільки це і була найголовніша мета вибору школи, а тут згідно "нових правил" ми відносимось до школи котра розташована за 1,7 км. (4 зупинки трамваю або маршрутки) от питання де ЛОГІКА? Чому моя дитина повинна до школи їздити, коли школа є ближче, хто буде відшкодовувати та компенсовувати проїзд через "захцянки" нашої влади???
Відповісти
Как и многие наши соотечественники искал как поехать в Польшу и найти работу.
Перечитал массу сайтов, пересмотрел много роликов на Youtube, но больше всего мне понравился сайт https://hochuvpolshu.com/.
На нем я нашел несколько вариантов для работы, вычитал отзывы и опыт тех мужчин и женщин,
которые делятся своим опытом жизни в Польше. Так же узнал как сделать документы.
И всегда это на одной сайте.
Вот одна из свежих и интересных статей: https://hochuvpolshu.com/otdyh/prazdniki/yakogo-chisla-paska-2018-roku-v-polshhi.html
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні