У Луцьку хочуть пустити автономні тролейбуси до прилеглих сіл

1
0
У Луцьку хочуть пустити автономні тролейбуси до прилеглих сіл
У міській раді обговорили проєкт стратегії розвитку громадського транспорту та транспортної інфраструктури Луцької міської територіальної громади до 2025 року.

Про це інформують на сайті Луцькради, пише Волинь.онлайн.

Сьогодні, 10 березня, секретар міської ради Юрій Безпятко, депутати, науковці, перевізники та громадськість взяли участь в обговоренні проєкту стратегії розвитку громадського транспорту та транспортної інфраструктури Луцької міської територіальної громади до 2025 року, що розробляється в рамках спільного німецько-українського проєкту «Використання екологічних і розумних технологій в системі громадського транспорту міста Луцька» програми «Сталий розвиток громад через партнерські проєкти (NAKOPA-2018)».

Проєкт фінансується Федеральним Міністерством економічної співпраці та розвитку Німеччини через некомерційне ТОВ «Engagement Global»/ Сервісна служба «Міста в єдиному світі».

Стратегію розробили та презентували спеціалісти кафедри автомобілів та транспортних технологій Луцького національного технічного університету. Доцент цієї кафедри Валерій Дембіцький розповів, що над документом працювали з січня минулого року, адже на заваді стали карантинні обмеження. Зменшився потік транспорту та пасажиропотоку, тому ефективно організувати роботу було складно.

За його словами, цілі стратегії полягають у підвищенні безпеки та комфорту пасажирів, забезпечення доступності транспортних послуг для усіх категорій населення, стимулювання розвитку енергоощадних та екологічно безпечних видів транспорту, а завдання — в удосконаленні структур транспортної інфраструктури, реорганізація та вдосконалення маршрутів руху, організація диспетчерського управління рухом міського пасажирського транспорту.

Науковці вважають, що в разі успішного втілення стратегії, буде досягнуто економічні, екологічні та соціальні ефекти. Все сконцентровано на тому, щоб створити комфортні та безпечні умови для пасажирів, а також підвищити привабливість громадського транспорту і зменшити навантаження на вулично-дорожню мережу міста.

Вони провели аналіз стану рухомого складу, який показав, що зараз лише 15 % тролейбусів, які експлуатуються, — молодші десяти років. Це з урахуванням 10 нових, які підприємство електротранспорту отримало впродовж останніх місяців. Ресурс тролейбуса становить 7-10 років, тому фактично у місті лише 15 % тролейбусів ще мають невідпрацьований ресурс.

Аби зменшити екологічні викиди в атмосферу, спеціалісти пропонують залучати на маршрути максимальну кількість тролейбусів. Зокрема, вони вважають за доцільне замінити частину міських маршрутів, де нині працюють маршрутки, — “рогатими”, а до прилеглих до міста сіл пустити тролейбуси з автономним ходом.

Тим часом, щоб захистити пасажирів та впливати на перевізників, автори розробки стратегії пропонують створити систему диспетчерського управління. Тут контролюватимуть дотримання графіків водіями автобусів та недопущення відхилень від розкладу руху. Також вони пропонують створити сайт про роботу громадського транспорту.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
І надовго тих акумуляторів вистачить при роботі в такому режимі?
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні