Корисний і шкідливий: який хліб краще їсти

2
6
Корисний і шкідливий: який хліб краще їсти
Хліб для українців – повсякденний продукт. Але існують різні сорти хліба, і серед них є по-справжньому корисні, а також такі, що можуть зашкодити здоров’ю.

Про це пише ukrhealth.net.

Білий хліб.
Цей хліб, що готується з очищеного пшеничного борошна, викликає багато критики з боку дієтологів. Пшеничне борошно для нього обробляється радикально – з нього видаляються всі ті елементи зерна, які б могли служити для організму джерелом клітковини. В результаті в хлібі залишається лише крохмаль. Вживання такого продукту сприяє різкому підвищенню рівня цукру в крові.

Житній хліб. Житній хліб корисніше білого пшеничного батона хоча б тому, що він менш калорійний. Такий хліб більш «грубий», але саме завдяки тому, що його мука не обробляється настільки ж ретельно, як пшеничне, його вживання не викликає стрибків глюкози в крові і до того ж допомагає очищати судини від холестерину.

Проблема в тому, що сучасні виробники житнього хліба для спрощення технології виготовлення додають до його муки пшеничну, що помітно знижує потенціал корисності продукту.

Житній цільнозерновий.
Мабуть, найкорисніший вид хліба. Технологія виробництва передбачає використання цілісної муки, що містить елементи зерен з грубими неперетравлюваними частинками, що дуже корисно для мікрофлори кишечника – такі частинки стимулюють виведення з нього токсинів, активізують травлення, служать профілактикою запорів.

Хліб з висівками. Такий хліб також набагато більш корисний, ніж просто білий. Висівки знижують рівень глюкози в крові, стимулюють виведення шкідливого холестерину, забезпечують організм вітамінами групи В і вітаміном-антиоксидантом Е. Хліб з висівками рекомендується вживати людям з ризиком серцево-судинних захворювань, оскільки в продукті міститься досить багато калію і магнію.

Що важливо! Грубі частинки, які роблять хліб корисним, можуть шкодити самопочуття людей з проблемами шлунково-кишкового тракту, тому хліб з цільним зерном і висівками протипоказаний людям з гастритами, виразками панкреатитом, колітом. Крім того, при загальній корисності хліб – це продукт з високим рівнем калорій. Його споживання повинно контролюватися. Краще не вживати більше 200 грамів в день.

Чи корисний лаваш? Завдяки відсутності дріжджів даний вид хліба не викликає в кишечнику бродіння і перешкоджає утворенню газів. Помірне споживання бездріжджових коржів благотворно діє на травлення, має жовчогінний ефект.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
6

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Вже подуріли з тим харчуванням,хліб є хліб,що з нього хотіти.
Відповісти
Якщо є технологія виготовлення "шкідливого хліба" то чого його дозволяють виготовляти?
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні