22 березня, 2018, 11:08

Стамбульська конвенція та пиріжки з лайном

Прочитав статтю у виданні «Католицький оглядач». Називалася вона «Словаччина відмовилась від ратифікації Стамбульської конвенції». Спочатку подумав, що це черговий християнський фейк, бо не було прямого посилання на першоджерело. Але трохи погуглив і знайшов про це ж саме вже на словацьких ресурсах.

А потім наштовхнувся на одну суперечку у Фейсбуці, де була гаряча дискусія на тему пропаганди гомосексуалізму теж із відсилкою на Стамбульську конвенцію. Пані, яка відбивалася від противників пропаганди гомосексуалізму, останнім аргументом написала наступне:

«Я шокована і розчарована, що є люди, які не маючи об'єктивних підстав, не будучи свідками ситуацій і не читавши першоджерело, роблять висновки і ще й нав'язують їх іншим. В такій ситуації нація приречена і не через представників нетрадиційної орієнтації, а через людей з обмеженим сприйняттям дійсності (».

Її фраза мене зачепила. Бо дійсно, набагато легше натиснути кнопку «поширити» під картинкою з написом типу «Караул! З вересня всіх дітей зроблять гомосексуалістами!», ніж перевірити правдивість інформації. Насправді, більшість коментаторів-християн, які сперечаються про пропаганду гомосексуалізму, не читали Стамбульську конвенцію, а знають про неї лише з викривлених заміток чи висловів політиків. Зізнаюся, я був серед тих, хто не читав.

Тому я вирішив виправити це і витратив час для ознайомлення із текстом «Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами».

В загальному — це ґрунтовний та важливий документ, який звертає увагу на величезну проблему насилля проти жінок. Комплексно, детально та дуже уважно.

Ось тепер про пиріжки з лайном.

Є така казочка про лисичку, яка виїдала в пиріжках начинку, а в середину насипала сміттячко. Тобто, ззовні пиріжок, а гризнеш — якесь лайно. Так от, Стамбульська конвенція теж виглядає пиріжком. Але трохи почитаєш її, і невідомо звідки береться запах лайна і якийсь невідомий присмак. Це лише моє суб’єктивне враження, проте спробую його викласти максимально доступно і зрозуміло, опираючись на текст Конвенції.


Стаття 3
Визначення
Для цілей цієї Конвенції:


с) «гендер» означає соціально закріплені ролі, поведінку, діяльність і характерні ознаки, які певне суспільство вважає належними для жінок та чоловіків;
d) «насильство стосовно жінок за гендерною ознакою» означає насильство, яке спрямоване проти жінки через те, що вона є жінкою, або яке зачіпає жінок непропорційно;


Першу начинку із лайна ми отримуємо майже на початку, коли нам пояснюють терміни. Здавалося, після цього мало б стати зрозуміло, про що мова. Але ж ні, все стає складніше для розуміння.

Згідно Конвенції, гендер — це соціальна роль. Наприклад, в жінки може бути роль чоловіка, коли він відсутній (розлучена, вдова). Насилля проти такої жінки підпадає під конвенцію? Вона ж в той момент в іншому гендері. А як стосовно лезбійок, де одна в ролі чоловіка? А чи підпадає під дію конвенції жінка, яку побив асексуал, трансгендер чи гомосексуаліст? В них же теж може бути на той момент жіночий гендер (суспільна роль).

Мені здається, що введенням сумнівного терміну "гендер" автори конвенції створили більше проблем, ніж їх розв’язали. Чому в цій ситуації не використати зрозуміле і прийнятне всіма слово «стать»? Це юридичний документ і він повинен мати чіткі та зрозумілі терміни та формулювання. Ми ж не про права говоримо, не про стереотипи, а про насилля і конкретно насилля, направлене на жінок. Тих, які народжені без пенісів, які фізично слабші за чоловіків і які не в стані себе захистити, коли перед ними значно сильніший агресор.

А що значить фраза: «…які певне суспільство вважає належними для жінок та чоловіків»? Тобто, якщо суспільство Ірану або Кувейту вважає, що місце жінки під паранджою, а в Киргистані допустимо викрасти і насильно видати заміж, то це належна роль жінки?


Стаття 4

3. Виконання положень цієї Конвенції Сторонами, зокрема вжиття заходів для захисту прав жертв, забезпечується без дискримінації за будь-якою ознакою, як-от: статі, гендеру, раси, кольору шкіри, мови, релігійних, політичних або інших переконань, національного або соціального походження, належності до національної меншини, майнового стану, народження, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, віку, стану здоров’я, інвалідності, сімейного стану, статусу мігранта чи біженця або іншого статусу.

Ще більше заплутано: стать, гендер, сексуальна орієнтація, гендерна ідентичність. Якщо чоловік поб’ється з гомосексуалістом чи трансвеститом, то він підпадає під дію конвенції? Якщо жінка за гендером поб’є жінку за статтю, як тут діяти? Як притягнути до відповідальності чоловіка в платті за вчинене насилля, якщо він теж вважає себе жінкою, при цьому не дискримінувавши його за ознакою «сексуальної орієнтації» або «гендерної ідентичності»?


Стаття 40
Сексуальне домагання


Сторони вживають необхідних законодавчих або інших заходів для забезпечення того, щоб будь-яка форма небажаної вербальної, невербальної або фізичної поведінки сексуального характеру, метою або наслідком якої є порушення гідності особи, зокрема шляхом створення залякувального, ворожого, принизливого або образливого середовища, підлягала кримінальній або іншій юридичній санкції.

Тут хоч і не про гендер, але ця стаття трохи «стрьомна». Пахне вона «синдромом Харві Ванштейна». Ні, то не болячка, а хвиля повідомлень (типу флеш-моба) про домагання різних зірок-чоловіків до зірок-жінок (ну і парочка геїв серед них затесалася), які були 5-10-20 років тому, а лише зараз почали розцінюватися, як злочин.

Чи не вийде, що будь-яка фраза чи жест чоловіка почнуть розтлумачуватися, як сексуальне домагання чи погроза? Подав руку, коли виходили з маршрутки, = вербально домагався. Пропустив в кабінет = затягував в постіль.


Стаття 66

Група експертів з дій проти насильства стосовно жінок і домашнього насильства
2. ГРЕВІО складається мінімум з 10 членів і максимум з 15 членів з урахуванням гендерного та географічного балансу, а також багатодисциплінарної експертизи. Її члени обираються Комітетом Сторін з кандидатів, призначених Сторонами на чотирирічний строк, з правом переобрання один раз та обираються з громадян Сторін.

Що мається на увазі «гендерний баланс»? Пропорційна кількість чоловіків та жінок? Але гендер — це не стать, це суспільна роль. А як же урахування інтересів гомосексуалістів, лезбійок, трансексуалів, бісексуалів, асексуалів та багатьох інших «гендерів»? Агов, ЛГБТ, як ви таке допустили? Вас утискають, а ви мовчите! ;)

4. Обрання членів ГРЕВІО ґрунтується на таких принципах:
a) вони обираються за прозорою процедурою з осіб високих моральних якостей, відомих за їхню визнану компетенцію в галузі прав людини, гендерної рівності, насильства стосовно жінок і домашнього насильства або надання допомоги та за- хисту жертвам, або продемонстрували професійний досвід у сферах, які підпадають під сферу застосування цієї Конвенції;


Чесно, тут я просто доколупуюсь. Але все ж.

Перефразую Понтія Пилата: «Що є мораль»? Як розуміють «моральні якості» автори Конвенції? Хіба це не черговий стереотип? Бо для християн, мораль — це відповідність до Божих стандартів, викладених у Святому Письмі. А що таке мораль для вас, шановні? Чи ви підсвідомо використали термін, в який самі ж не вірите? То як ви будете його застосовувати на практиці?


«Послєвкусіє»

Чесно, після прочитання Конвенції, яка піднімає вкрай важливу та потрібну проблему, маю відчуття, що нам впарюють оті самі пиріжки із лайном. Гарна обгортка, але паршива серединка.

Окрім того, ніхто не забороняє Україні приймати антидискримінаційні закони, захищати права жінок, боротися із насиллям, але враховуючи думку народу і здоровий глузд. Жодна Конвенція не захистить жінок від насилля, якщо ми самі не захистимо їх.

https://www.youtube.com/watch?v=0qs83lER1hQ

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
І мухи і котлети і лайно... Все на купу
Відповісти
статья супер , все ясно и лаконично, а главное раскрывает истенную суть дела
Відповісти
Каждый из нас любит почитать новости или посмотреть Ютуб, что узнать что происходит в мире и Украине.
Но очень важно чтоб источник новостей был честный и Вы не получали лживую информацию.
Я нашел очень полезный сайт и рекомендую его Вам - https://ukr-life.com.ua/
Последнее время смотрю новости только здесь.
Так же вот несколько из свежих статей, которые просто сбивает с ног:
https://ukr-life.com.ua/kakaya-budet-pogoda-letom-2019-goda-v-ukraine/
https://ukr-life.com.ua/indeks-inflyacii-za-maj-2018-goda-v-ukraine/
https://ukr-life.com.ua/kurs-dollara-na-iyun-2018-v-ukraine/
https://ukr-life.com.ua/buxgalterskij-kalendar-na-aprel-2018-goda-v-ukraine/
https://ukr-life.com.ua/kogda-smotret-zvezdopad-2019-v-ukraine/
Відповісти
Каждый из нас любит почитать новости или посмотреть Ютубчик, что узнать что творится в мире и Украине.
Но очень важно чтоб источник новостей был честный и Вы не получали вредную информацию.
Я нашел очень полезный источник новостей и советую его Вам - https://ukr-life.com.ua/
Последнее время смотрю новости только здесь.
Так же вот несколько из актуальных статей, которые просто взрывает мозг:
https://ukr-life.com.ua/indeks-inflyacii-za-oktyabr-2018-goda-v-ukraine/
https://ukr-life.com.ua/proizvodstvennyj-kalendar-na-2019-god-dlya-ukrainy/
https://ukr-life.com.ua/povyshenie-zarplaty-srochnika-v-ukraine/
https://ukr-life.com.ua/populyarnye-imena-devochek-v-2019-godu/
https://ukr-life.com.ua/kakoj-budet-v-iyule-2018-goda-pogoda-v-ukraine/
Відповісти
Как и многие наши сограждане искал как отправиться в Польшу и заработать денег.
Перечитал массу сайтов, пересмотрел много роликов на Ютубе, но больше всего мне понравился ресурс hochuvpolshu.com.
На нем я нашел несколько вариантов для работы, вычитал отзывы и истории тех мужчин и женщин,
которые делятся своим опытом жизни в Польше. Так же узнал как сделать документы.
И всегда это на одной сайте.
Вот одна из свежих и интересных статей: https://hochuvpolshu.com/rabota/rabota-v-polshe-dlya-ukraincev-vakansii-bez-posrednikov-dlya-muzhchin-i-zhenshhin-2017.html
Відповісти
Как и многие наши украинцы искал как уехать в Польшу и заработать денег.
Перечитал массу интернет страниц, пересмотрел много фильмов на Youtube, но больше всего мне понравился сайт hochuvpolshu.com.
На нем я нашел несколько вакансий для работы, вычитал отзывы и истории тех мужчин и женщин,
которые делятся своим опытом работы в Польше. Так же узнал как сделать документы.
И всегда это на одной сайте.
Вот одна из свежих и интересных статей: https://hochuvpolshu.com/otdyh/dostoprimechatelnosti/tury-v-polshu-iz-moskvy-2017.html
Відповісти
Вы действительно осознаете что творится в Украине?!
У меня есть чувство нам подсовывают какие то не настоящие новости и мы часто не получаем информацию из первых рук.
Перебрав кучу источников попал на сайт https://ukrjizn.com/, где вижу что СМИ показывают хоть какую то реальность в которой пребываем.
Очень важно в современном мире отбирать качественные средства массовой информации.
Вот еще одна топовая статья, которая меня зацепила: https://ukrjizn.com/vazhnye-predskazaniya-molfarov-dlya-ukrainy/

Надеюсь Вам поможет.
Відповісти
Вы реально понимаете что происходит в Украине?!
Мне кажется нам подставляют какие то левые новости и мы часто не читаем новости из первых рук.
Перебрав кучу источников наткнулся на сайт https://ukrjizn.com/, где вижу что СМИ дают хоть какую то реальность в которой живем.
Очень важно в современном мире отбирать настоящие средства массовой информации.
Вот еще одна топовая статья, которая меня зацепила: https://ukrjizn.com/koli-pozhezhnikam-pidvishhat-zarplatu-v-ukra%D1%97ni/

Надеюсь Вам поможет.
Відповісти
Большинство из нас перестали смотреть телевизор , так как интернет источники дают намного больше правдивой информации и можно выбирать кого читать, а кого нет.
Но в последнее время большая часть новостных источников подает искаженную информацию, поэтому приходится перебирать очень тщательно. В поисках хороших СМИ я наткнулся на 2 хороших источника: ukr-life.com.ua и sylnaukraina.com.ua.
Рекомендую и Вам отбирать только проверенные новостные источники СМИ чтоб не остаться обманутым.

Кстати, совсем недавно прочитал Важную новость, которая касается каждого из нас : https://sylnaukraina.com.ua/goroskop/goroskop-po-znakax-zodiaku-na-kviten-2018-roku.html
https://sylnaukraina.com.ua/finansy/pdfo-2017-v-ukra%d1%97ni.html
https://sylnaukraina.com.ua/vidpochynok/kalendar-svyat-u-berezni-na-2017-rik-v-ukra%d1%97ni.html
https://sylnaukraina.com.ua/prognoz/prognoz-pogody/prognoz-pogodi-na-osin-2017-v-ukra%d1%97ni.html
https://sylnaukraina.com.ua/
Відповісти
Многие из нас перестали смотреть телевизор , так как интернет источники дают больше правдивой информации и можно выбирать кого читать, а кого нет.
Но в последнее время большая часть новостных источников подает неправдивую информацию, поэтому приходится искать очень тщательно. В поисках хороших СМИ я наткнулся на 2 качественных источника: ukr-life.com.ua и sylnaukraina.com.ua.
Рекомендую и Вам отбирать только качестенные новостные источники СМИ чтоб не остаться обманутым.

Кстати, совсем недавно прочитал Важную новость, которая относится к каждому из нас: https://sylnaukraina.com.ua/finansy/tarifu/pidvishhennya-tarifiv-na-gaz.html
https://sylnaukraina.com.ua/vidpochynok/stroki-vesnyanix-kanikul-2017-v-ukra%d1%97ni.html
https://sylnaukraina.com.ua/
https://sylnaukraina.com.ua/kalendar/magnitni-buri-v-berezni-2018-roku.html
https://sylnaukraina.com.ua/kalendar/buxgalterskij-kalendar-na-berezen-2017-roku-v-ukra%d1%97ni-2.html
Відповісти

© 2021. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».