«Я щаслива жінка», - прикута до інвалідного візка волинянка народила дитину

3
7
«Я щаслива жінка», - прикута до інвалідного візка волинянка народила дитину
Тані Дмитрук із села Шменьки Ратнівського району доля дала чимало випробувань.

Від народження поставили страшний діагноз – дитячий церебральний параліч, - пише Вісник+К.

Змалечку дівчинка була обділена любов’ю і турботою та дивилася на цей світ з маленького віконечка старенької бабусиної хатинки. І так, майже не виходячи з неї, вона зустріла велику любов – свого чоловіка Сашу.

Сьогодні у хаті Тетяни і Олександра Дмитруків тепло і затишно. Жінка сидить на дивані біля грубки, Саша раз у раз допитується, чи не треба їй чогось. По кімнаті бігає його маленька копія – Сашко-молодший. Йому тільки півтора рочку, а вже помітно – чоловік росте. Серйозний і самостійний.

– Він мусить бути таким, – з любов’ю дивлячись на сина, каже Таня. – Як інакше? Коли Саші вдома немає, я ж не можу встати, щоб підняти його, коли впаде, чи вкласти у ліжко спати, чи іграшки йому поскладати… Я можу тільки просити його щось зробити. І він слухається, бо все розуміє.

Це сьогодні Таня – щаслива жінка і мама. Так було не завжди. До дев’яти років ще могла сяк-так переступати своїми хворими ніжками. І нині голос тремтить при згадці, як важко давався їй кожен крок, який страшний біль терпіла! Та лікарі і різні знахарі, до яких дівчинку возила мама, давали надію: вона зможе ходити. І мала Таня вперто щодня, зціпивши зуби, ставала на ноги.

– Як же мені хотілося бути такою, як усі, ходити самій до школи, – із сумом каже жінка. – Дуже допомагали масажі. Один чоловік з Дубна навіть сказав, щоб мене разів чотири ще до нього привезли, і я зможу нормально ходити. Та мама народила сестру, і мене вже ніхто нікуди не возив… А ноги мої повністю відмовили.

Так уже сталося, що хворій дівчинці більше тепла і турботи у ті роки давала старенька бабуся, а не рідна мама. Потім до них у хатину прийшла жити менша сестра Аня. Бідували страшно. У дівчини навіть інвалідного крісла не було. Бабуся спочатку зробила внучці «ноги» з дитячої коляски, а потім відшукала у Заболотті дуже старий незручний візок, у якому Таня сиділа майже до 20 років.

– Коли з Ратного приїхала комісія і побачила, як я живу, – вони були шоковані. Новий візок привезли вже наступного дня.

Найбільшим ударом для Тані була смерть бабусі. Немічна дівчина залишилася сама у старенькій хатині зі своєю сестрою Анею, яка тоді ходила у сьомий клас. Тож ця дитина змушена була і дрова рубати, і по господарству поратися, і Таню в інвалідному візку доглядати!

– Бувало таке, що у нас не було ні що їсти, ні чим топити… І якби не наша зав­клубу Ніна Жигаревич, навіть не знаю, як би ми вижили. Дуже допоміг уже покійний Григорій Горобець з Ратнівської адміністрації. Як взявся нами опікуватися, то й дрова, і продукти завжди були у хаті…

Головне ж, за що вдячна Таня чиновнику: не дав сестру у дитячий будинок забрати. Так завдяки добрим, небайдужим людям життя у дівчат стало налагоджуватися. І саме у цей період у ньому з’явився Саша. Він приїхав з Криму в гості до тітки. Познайомилися, розговорилися. Хлопець став навідуватися до Таниної хатини, а потім повернувся додому. Довгих п’ять років молоді люди не бачилися, їх зв’язували лише листи. У них Таня писала про те, як живе, про що мріє. І ці прості слова чимраз глибше западали в серце хлопцеві. Йому хотілося допомогти, зігріти теплом зранену душу дівчини. А коли знову приїхав у Шменьки, найперше захотів побачити Таню. Тоді-то вони й зрозуміли, що у них – любов.

Поки Саша і Таня тішилися одне одним, своїм щастям, у селі почали кидати на них косі погляди.

– У нас же люди не можуть просто радіти за когось. Думають, що такі, як я, не мають права бути щасливими, коханими. Мені прямо в очі казали: «Здорові в дівках сидять, а ти така, думаєш, йому потрібна?» – Таня ще й досі з болем згадує ті дні.

– Ой, а про мене чого тільки не говорили! – підхоплює Саша. – І що в тюрмі сидів, і що хочу на ній женитися, повезти в Крим, а дорогою викинути… Таку нісе­нітницю верзли! Ніяк не могли повірити, що здоровий хлопець може одружитися на дівчині у візку. Чогось не розуміють, що я її просто люблю. І ноги у жінці не головне. Людина вона дуже хороша, мені з нею добре.

Таня із Сашею уже 13 років живуть разом. Його тітка відписала їм свою стареньку хату, яку чоловік відремонтував, побудував хліва, обробляє город. А ще мусить і вдома прибрати, їсти наварити, попрати… На все у нього вистачає часу і терпіння.

– Мій Саша все вміє і встигає, – хвалиться чоловіком Таня. – Він і закрутки на зиму робить, і торти пече. А ви би спробували його фірмове блюдо – плов! Пальчики оближеш. Він його готує за рецептом татар, біля яких у Криму жив. Я ж можу тільки щось почистити, нарізати. Решту – він. Мене, щоб не нудьгувала, навіть вишивати хрестиком навчив. Сам дуже гарно це робить…

Саша, слухаючи дружину, тільки скромно усміхається. Найбільше ж він хотів здійснити Танину мрію: поставити її на ноги. Возив по лікарях, навчився сам робити ванни, масажі, оскільки на професійних реабілітологів не було грошей. Все марно – час, аби щось змінити, втрачено.

Та, відібравши у Тані можливість ходити, доля була милосердною в іншому: жінка змогла народити дитинку. І в цьому також заслуга Саші. Адже він вперто їздив з нею у лікарні: Таня не могла завагітніти, бо мала серйозну проблему зі щитовидкою, яку довелося оперувати. Якими ж вони були щасливими, коли зрозуміли, що чекають дитинку! Таня дні рахувала до її появи на світ! Та донечка Богданка прожила зовсім недовго, і відлетіла на небо. Це було невимовне горе, душа плакала. Таня каже, що сама не знає, як пережила б ті дні без Саші, без його чоловічої підтримки.

– Ми дуже хотіли маля, бо що це за сім’я без діток? І хоч як було важко, наважилися знову народжувати. На цей раз усе було добре. Коли народила синочка, першим на руки його взяв Саша. Лікарі просили, щоб поспала, а я боялась очі від нього відвести. Думала, може, це сон?

Сьогодні синочку Саші півтора року. Мама з татом не можуть ним натішитись. Їхні очі світяться любов’ю і ніжністю.

– Можна сказати, що я щаслива жінка. У мене чудовий син і гарний чоловік. Все життя на руках носить. Не кожній жінці так щастить.

Наталка СЛЮСАР, Волинська область

Фото автора
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
7

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Дай Боже їм здоровя і щастя!!!!
Відповісти

Very good content you possess in here.
Вижте и страницата ми

https://anotepad.com/note/read/btcww9ae инструменти за дигитален маркетинг

=777?
Відповісти

Hello, well put together site you have got right now.
Вижте и страницата ми

https://wiki.rolandradio.net/index.php?title=%D0%A1%D0%B5%D0%B3%D0%B0_%D0%9C%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%B5_%D0%94%D0%B0_%D0%98%D0%B7%D0%BF%D1%8A%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%91%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%BE_%D0%9E%D0%BF%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0_%D0%A1%D0%B8_%D0%97%D0%B0_%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8 Подобряване на сайта

=777?
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні