Волинські лісівники не знають, як зупинити ненажерливих короїдів

0
1
Волинські лісівники не знають, як зупинити ненажерливих короїдів
У волинських лісах дедалі більше всихають сосни. Як зупинити злісного шкідника хвойного лісу - ради не знайшли, тож лісівники мусять боротись єдиним ефективним методом – проведенням санітарних рубок.

Про це ідеться у повідомленні прес-служби Волинського ОУЛМГ.

Потрібно забрати хворі дерева із насаджень і ті, що ростуть навколо них, бо вони теж ймовірно заражені, – тільки так можна врятувати деревостан, запевняють лісівники.

Неабиякий ажіотаж, обурення та здивування ці заходи викликають у пересічних громадян, особливо жителів сіл, які живуть близько лісу. Кажуть, рубають та вивозять дуже багато.

У лісі можна спостерігати, як то там, то тут видніються сухі верхівки сосен.

«Приблизно два роки тому так швидко почали розповсюджуватись ці шкідники, – розповідає інженер лісового господарства Юрій Загоруйко. – От минулого місця ми відводили цю ділянку під зруб, а тут уже знову скільки навколо уражених дерев. Ситуація складна. З початку року на сьогодні проведено суцільних санітарних рубок на площі – понад 95 гектарів, і вибіркових санітарних рубок на 302 гектарах. Уже на перший квартал 2018 року виявлено уражені короїдом ділянки площею понад 249 гектарів. Їх обстежать спеціалісти лісозахисного підприємства і опісля теж будемо відводити під зруб. Хоча взимку активізація жуків призупиняється, вони впадають у стан спокою у вигляді лялечки. Але біда в тому, що не вимерзають, тому що температурний режим нашої зими цьому не сприяє».

Науковці стверджують, що у дерев ослаблений імунітет, і вони не можуть боротися зі шкідником. На це впливає і зміна клімату. До сьогодні масове заселення дерев короїдом фіксують на деревах віком 30-40 років.

Хоча, кажуть лісівники, що трапляються уже й випадки їхньої атаки і у молодняках. До того ж пошкоджені шкідником стовбури втрачають цінні властивості деревини. Такий лісоматеріал синіє та стає непридатним до переробки. Тому діяти треба швидко і негайно.

«Масштаби розповсюдження короїдів вражають, – коментує директор ДП «Любомльський лісгосп» Сергій Боярчук. – Тут нема коли сперечатись, чи доказувати. Прикро, що непорозуміння і надалі стаються із місцевими жителями. Хочеться донести до людей, що зараз виняткова ситуація біологічного характеру, ми мусимо реагувати, щоб врятувати насадження. Це нашестя виявлено не тільки у нас. У Європі введені надзвичайні заходи, щоб лісівники якомога ефективніше і дієвіше вирішували проблему. Для працівників лісових господарств це дуже невтішна ситуація. У нашій роботі є головні напрямки – лісовідновлення, тобто власноруч створення нових насаджень на вирубках, лісозаготівля, охорона і захист лісу. Саме боротьба зі шкідником, коли застосовуються санітарні рубки – і є захист лісу від шкідника. Діємо ми законно, на підставі спеціально виписаних перед тим лісорубних квитків».
Теги: ліси, короїд
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
1

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні