Як волинські випускники здаватимуть ЗНО з англійської

0
5
Як волинські випускники здаватимуть ЗНО з англійської
Зовнішнє незалежне оцінювання з іноземної мови цього року складатимуть за новими правилами.

Про особливості оцінювання з цього предмету розповідали у Луцьку 5 грудня, - пише "Конкурент".

Заступник директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Ольга Янушевич повідомила, що цьогоріч змінено час на виконання тесту з іноземної мови. Якщо досі оцінювання тривало 120 хвилин, то відтепер - 150 хвилин.

Іноземна мова буде так само містити завдання двох рівнів складності: академічного рівня або профільного. Результати ЗНО з іноземної мови за бажанням учасників можуть зараховуватися як результат підсумкової державної атестації. Однак враховуватимуть на якому рівні випускник вивчав мову у загальноосвітньому навчальному закладі.

"Якщо мову вивчали на академічному рівні або на рівні стандарту, то будуть зараховуватися результати лише за виконання тих завдань, які є академічного рівня, як результат ДПА в шкалі від 1 до 12. Якщо вчилися у спеціалізованій школі і вивчали мову на профільному рівні, то для ДПА буде враховуватися виконання всіх завдань: і академічного, і профільного рівнів складності. А на ЗНО, як результат вступного випробування, за рейтинговою шкалою будуть визначати результати цілого тесту", - пояснила Ольга Янушевич.

Ознайомитися зі зразками зошитів з іноземних мов та аудіочастини можна на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Загалом учасники можуть обрати англійську, німецьку, французьку чи іспанську мови.

"Аудиторії будуть розміщені у типових приміщеннях з певними вимогами до акустики. І буде один аудіовідтворювальний пристрій, на якому звучатиме аудіочастина завдання на початку тестування. Звучання буде протягом 30 хвилин. Далі пристрій вимикається і починається нормальне, звичне для учасників ЗНО тестування — паперове, із зошитами, бланками відповідей", - зазначила Алла Корнейко, завідувач центру ЗНО та моніторингових досліджень Волинського інституту ППО.

Перед початком відтворення тексту іноземною мовою, фрагмент звучатиме українською, аби зорієнтуватися, чи усім учасникам достатня гучність.

Окрім цього, підкреслила Ольга Янушевич, усі учасники ЗНО при реєстрації мають можливість вказати про власні особливі потреби. Наприклад, якщо людина має проблеми зі слухом і вказала це при реєстрації, то такий фактор буде врахований при посадці учасників ЗНО. Загалом у класі має бути не менше, аніж 15 осіб.

Теги: зно, освіта
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
5

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні