Чи відкриє ЄС кордони для України з 1 липня

1
20
Чи відкриє ЄС кордони для України з 1 липня
З 1 липня Євросоюз планує поступово відкривати свої кордони для громадян третіх країн. У першу чергу, це стосуватиметься тих держав, де епідемічна ситуація є схожою або навіть кращою, ніж в країнах ЄС. Тобто зовнішні кордони відкриються не для всіх - до уваги братимуть стан захворюваності в кожній окремій країні. Остаточний список претендентів на вільні подорожі до Шенгенської зони повинні спільно затвердити країни-члени об’єднання.

"Після скасування всіх перевірок на внутрішньому кордоні всередині Союзу ми пропонуємо чіткий та гнучкий підхід до зняття обмежень на поїздки до ЄС, починаючи з 1 липня", — сказала єврокомісарка з внутрішніх справ Йлва Йоганссон.

Україна також може увійти до цього списку, якщо відповідатиме визначеним Єврокомісією критеріям. Детальніше про те, які умови висувають у Європі, пише vsetutpl.

Польща поступово відновлює регулярні залізничні, автобусні та авіаперевезення. Які обмеження діятимуть?



Чи відкриє ЄС кордони для України з 1 липня

У питанні скасування обмежень на перетин європейських кордонів для громадян третіх країн першочерговим критерієм буде достовірність та надійність даних щодо стану захворюваності на Covid-19 серед населення. Ці дані повинні відображати кількість нових випадків зараження на 100 тисяч осіб в країні, містити аналіз тенденції до зростання захворюваності, а також показувати загальну реакцію країни на епідемію коронавірусу (як проводяться тестування на Covid-19, як спостерігають за динамікою захворюваності, як відстежують контакти між потенційними хворими та здоровими людьми, як намагаються стримати поширення вірусу та як звітують про перебіг ситуації).

Окрім цього, Єврокомісія вважає, що відкриття кордонів має відбуватись за принципом взаємності - не лише ЄС впускає іноземців на свою територію, але й треті країни повинні дозволити в’їжджати громадянам Європейського Союзу.

Як пише “Європейська правда”, багато третіх країн також запровадили обмеження на подорожі для громадян, які прибувають з ЄС. З метою рівного ставлення третя держава також має зняти обмеження на в’їзд з ЄС... Громадяни ЄС і громадяни асоційованих держав Шенгенської угоди, а також громадяни третіх країн, які законно проживають в Європейському Союзі, а також члени їх сімей повинні бути звільнені від обмеження на поїздки, незалежно від того, повертаються вони додому чи ні.

До слова, в Україні досі діє обмеження на в’їзд іноземних громадян, в тому числі з Європейського Союзу, а отже аби кордони Шенгену відкрилися, уряду нашої держави потрібно також піти на поступки.

До списку держав, з якими Євросоюз найімовірніше буде готовий відкрити кордони на початку липня, першими увійшли країни Західних Балкан: Албанія, Боснія та Герцеговина, Косово, Чорногорія, Північна Македонія та Сербія. Разом з тим, якщо епідемічна ситуація в тій чи іншій країні зміниться, обмеження на в’їзд громадян можуть знову відновити. Також в Єврокомісії наголосили, що громадянину країни, з якої знято обмеження, можуть відмовити у перетині кордону через стан його здоров’я.

Євросоюз дозволить в’їжджати студентам з третіх країн, з якими не відкриють кордони

Єврокомісія також готова піти назустріч студентам, які навчаються у Європі, і дозволити їм вільно в’їжджати на територію Союзу, навіть якщо кордони з їхньою державою будуть закриті після 1 липня.

"Для країн, для яких обмеження збережуться, країни-члени мають зробити виняток для осіб, які їдуть на навчання, а також висококваліфікованих працівників, які не є громадянами ЄС, якщо їхнє працевлаштування економічно необхідне, і робота не може бути відтермінована та не може виконуватися з-за кордону", - сказано в офіційному прес-релізі Єврокомісії.

Чи зможуть всі українці, а не лише певні групи осіб, на початку липня в’їжджати на територію ЄС без додаткових обмежень, а лише за наявності всіх необхідних дозвільних документів, залежить від епідемічної ситуації в нашій країні та рішень українського уряду. Тим часом, Польща у ніч з 12 на 13 червня відкриває свої внутрішні кордони для громадян Європейського Союзу.


Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
20

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Как и многие наши сограждане искал как уехать в Польшу и найти работу.
Перечитал массу интернет страниц, пересмотрел много фильмов на Youtube, но больше всего мне понравился ресурс https://hochuvpolshu.com/.
На нем я нашел несколько вариантов для работы, вычитал отзывы и истории тех мужчин и женщин,
которые делятся своим опытом пребывания в Польше. Так же узнал как сделать документы.
И всегда это на одной сайте.
Вот одна из свежих и интересных статей: https://hochuvpolshu.com/rabota/mozhno-li-najti-rabotu-v-polshe-voditelem-mezhdunarodnikom.html
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні