«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі

7
-2
«Волонтери миру»: чим займалися лучани на російському форумі
Гучними піснями та гаслами зустрічали волинян на брянскій землі. А приводом гулянки став так званий «Форум Победителей».

Цьогоріч він проходив під гаслом «Великая Победа, добытая единством...».Майже половина всієї української делегації – відомі волиняни. Серед них були ті, хто ніколи і не приховував проросійські настрої, але виявилися і несподівані учасники.

Наприклад, діючий член виконавчого комітету Луцької міськради та голова Громадської ради при обласній державній адміністрації. Обидва – близькі до політичної сили, яка заявляє про свої радикальні патріотичні настрої.

МАСШТАБНИЙ ФОРУМ

Організатором форуму в Брянську став Міждержавний фонд гуманітарної співпраці держав-учасниць СНД. У цієї організації – 9 країн-засновників, а виконавчим директором є людина, близька до Володимира Путіна - Анатолій Іксанов.
«За один день на четырех тематических площадках была проделана колоссальная работа. Видные историки со всего постсоветского пространства, поисковики, представители общественных и молодежных движений. Всех их объединила общая цель - разработать масштабную программу, которая не позволит переписать историю и пересмотреть итоги Второй Мировой Войны», - заявляла ведуча російського телеканалу «Брянская Губерния» Оксана Ізмєрова.

НА ФОРУМІ - П'ЯТЕРО ВОЛИНЯН

Поки Україна намагається активно відійти від співпраці з Росією, а президент Петро Порошенко заявляє про відкликання представників України зі статутних органів СНД, волинські активісти спокійно їдуть обмінюватися люб’язностями з росіянами.На фото із форуму, які блискавично розлетілися мережею, помітили одразу п’ятьох волинян.

ОЛЬГА САГАН

Очолила делегацію скандальна керівниця «Центру міжкультурних комунікацій», колишнього «Російського культурного центру» Ольга Саган.

Жінка відома своїми проросійськими поглядами. Так, неодноразово її затримували працівники СБУ під час проведення антиукраїнських акцій.Цього разу їй пощастило відзначитись в своїй улюбленій Росії. Адже там під час свого виступу заявила: українці не вчать свою історію, а ще в країні «процвітає» фашизм.

«Я хочу, чтобы все дети, которые здесь сегодня сидят, как подрастающие поколение, понимали, что те события, которые произошли на Украине именно потому, что украинские дети не учили историю своего родного края. Именно потому, что за 26 лет независимости нашей страны историю переписывали каждый год. Именно потому, что нам навязывали искусственные символы. Именно потому, что нам заменили настоящих героев на фальшивых», - заявила вона під час свого виступу в ефірі телеканалу «Россия1».

Та вже на рідній землі говорити про фашизм жінка не схотіла. На питання, що вона робила в Росії Ольга Саган відповіла:

«Ви знаєте, я сьогодні зранку приймала ліки, тому що в мене дуже хворе серце».

Та вже після кількох хвилин розмови жінка закрила двері перед журналістами та спілкуватися не захотіла.

На прохання зустрітися та поговорити про її поїздку в Росію жінка відповіла відмовою. Однак зазначила, що коли вона разом з іншими волиняними, які їздили на форум, запишуть звернення щодо своєї поїздки, дасть відповіді на всі наші питання.Однак згодом брати слухавку від журналістів жінка не захотіла.

ОЛЕКСАНДР БУЛАВІН

Більш говірким виявився інший учасник великороського дійства – голова Волинської обласної спілки ветеранів України, екс-генерал Служби безпеки України Олександр Булавін.

На питання чи вважає він заяви Ольги Саган у Росії провокативними представник волинських ветеранів відповів:

«Я не бачу там нічого провокативного. Тому що у нас є прояви нацизму, фашизму. Ви знаєте, що в Ковелі напередодні Дня Перемоги було ну варварськи розрушено пам’ятник учасникам Великої Вітчизняної Війни».

Однак, варто зазначити, що пам'ятник у Ковелі понівечили вже після того, як волиняни повернулися з російського форуму.

Щодо запрошення на форум Олександр Булавін каже - «отримав його з Росії».«Жодних якихось провокаційних дій, які б зачіпали якісь інтереси України, члени нашої делегації не допускали. Ми не використовували і не носили георгіївських стрічок. Все було доброзичливо. Я рахую, що ми там виступали як волонтери миру», - розповів про форум Олександр Булавін.

Та волонтерська поїздка в Росію не відволікла екс-генерала СБУ Булавіна від активної роботи у Луцьку.

«Він організував по-справжньому «сепаратистське свято». Він сам поїхав в Росію, а в Луцьку організував для «сепаратистів» п'янку на честь перемоги Радянського Союзу в кафе «Вікторія». Туди не були запрошені жоден учасник АТО та жоден ветеран УПА, тільки, дійсно, інваліди війни, але, які твердо підтримують «Русский блок», Росію, Путіна. Це було за гроші Палиці. По 600 гривень за кожного «сепаратиста», - розповів лучанин, ветеран праці Олександр.

«Ну ви знаєте, хто такий Палиця і хто такий Булавін. Я - ветеран праці і з ними рівнятись, і воювати один на один не зможу, тому не хотів би від мого імені ту війну починати», - додав чоловік.

ІЛЛЯ СМЕТАНІН

Ще один член делегації – артист обласної філармонії, авіалюбитель Ілля Сметанін також відомий як організатор відверто проросійських акцій. Зокрема, у 2017 році він організував у Луцьку показ радянського фільму «Право на крила».Ще із 70-х цей фільм лежав в московських архівах, а через півстоліття російський уряд допоміг організувати його показ саме у Луцьку. І саме завдяки Сметаніну.

До речі, першу презентацію стрічки зірвали місцеві активісти.

Наразі ж про свою поїздку до Росії Ілля Сметанін журналістам розповідати на камеру відмовляється.

«Я на данный момент ничего комментировать не буду. Был и все, был и ездил. Это моя личная инициатива, я ездил в свободное от работы время», - зазначив він.

ВАЛЕРІЙ КОРПАЧ

Не захотів спілкуватися з журналістами й ще один учасник форуму: член виконкому Луцькради Валерій Корпач.

На посаду члена виконкому його лобіював депутат від «Укропу» Петро Бойко.

Корпач запевняв журналістів про свою надзвичайну зайнятість та всіляко уникав зустрічі. Спочатку пан Валерій косив траву, а згодом у нього вдома прорвало трубу.Однак уже ввечері журналісти зловили його в пивному барі у компанії інших учасників форуму.

«Я готовий вам дати коментар в свій час, почекайте, чого ви спішите? Я сьогодні напахався, як папа Карло...», - обурився Валерій Корпач.

Проте пообіцяв таки поговорити з журналістами наступного дня. Однак вже вранці додзвонитися до нього ми не змогли.

В офіційній заяві, яку оприлюднили згодом, Валерій Корпач вирішив не пояснювати, що ж робив на території країни-агресора, а заявити про політичний тиск. Мовляв, його виключили із виконкому не через поїздку до Росії, а тому, що він не погоджується з деякими рішеннями, які «пропихає» влада.«Принципове і об’єктивне відношення мною виражалось і при розгляді питань розміщення реклами, малих архітектурних форм і з інших питань, але вони не завжди знаходили підтримку в інших членів виконкому. Можливо, саме ця принципова, наполеглива, послідовна і антикорупційна діяльність була одною з причин, щоб зняти мене з даної посади», - сказав Валерій Корпач.

ОЛЕКСАНДР ВОЛЯНЮК

Чи не найбільший подив серед учасників «форуму победителей» викликала поява молодого активіста, голови громадської ради при облдержадміністрації, прес-секретаря громадського формування «Варта порядку» Олександра Волянюка.

У 2015 році він балотувався до Луцької міської ради у команді УКРОПу та активно заявляв про власні патріотичні погляди.Хоча така зміна політичних векторів – не перша для Олександра Волянюка. У часи Віктора Януковича він активно брав участь у роботі «молодіжки» «Партії регіонів».

Наразі ж колеги із Громадської ради при Волинській ОДА теж здивовані поїздкою Волянюка у Росію.

«Це питання поїздки, наприклад, персонально Олександра Волянюка в Росію, тим більше на такі заходи, які організовує Кремль, з зрозумілою метою, антиукраїнскою...ніхто взагалі навіть не обговорював. Це для нас всіх, і для мене особисто, стало неприємною новиною. Це його приватна ініціатива, чому він туди поїхав, що він там робив», - розповів заступник голови громадської ради при Волинській ОДА Володимир Данилюк.Домовитися з Волянюком про зустріч ніяк не вдавалося: він то в церкві, то не хоче піднімати проблемні теми, бо «сьогодні свято».

Спіймати вдалося у барі. У тому самому, де разом із Корпачем та Булавіним збиралися записати офіційне звернення.

«Я не бачу логіки зараз, коли йде на мене хвиля інформаційного бруду коментувати будь-які звернення», - скпазав Волянюк.

Та додав:

«Я людина свідома і тому роблю свідомі кроки».Свідоме звернення, яке свідомо готувалося майже тиждень,таки оприлюднили.

Однак не вірять в добрі наміри такої поїздки місцеві активісти.

«Це не та ситуація, коли людина поїхала, скажімо, коли у неї дід десь там воював на Брянщині. Вони поїхали поклали квіти, повернулися. Це не вшанування пам’яті, ми всі чудово розуміємо, що це пропагандистська акція. Вони туди поїхали представлятися як делегація від України. Не зрозуміло хто їм дав таке право», - каже керівник «Нацкорпусу» на Волині Андрій Дяченко.«Була інформація, коли вони організовували фільм «Право на крила», що ціна питання організувати такий кіноперегляд - це в районі від 7 до 10 тисяч американських, звичайно, доларів. Ну я думаю, що подібна поїздка приблизно в такому ж районі варіює», - додав Андрій Дяченко.

СБУ поки не оприлюднює офіційну позицію з приводу участі волинян у «Форуме победителей», хоча ситуацією, однозначно, зацікавилися.«Слідчим відділом управління аналізується дане питання після чого буде прийняте відповідне процесуальне рішення згідно з чинним законодавством України. Про прийняте рішення ми повідомимо громадськість додатково», - розповіла речниця управління СБУ у Волинській області Іванна Поліщук.

А поки волиняни їздять на пропагандистські акції до Росії, на Сході продовжують гинути українські військові.У ті дні, коли Волянюк, Корпач, Булавін та інші волиняни були в РОсії і слухали фанфари з нагоди «єдіной пабєди»,
від куль російських найманців обірвалося життя ще одного волинського бійця Олега Пушкарука.

Аліна БЕКЕРУК, Василь БІДУН, Людмила ЯВОРСЬКА (для Волинь24)
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-2

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Це не зрадники. Зрадники - це ті, хто народився, виріс, любить свою землю в якій поховані його прадід, дід, батько... і в якийсь момент порушив вірність до своїх предків і своєї землі (за гроші, через боягузтво або з якоїсь то іншої причини). А вони просто вважають, що Україна це продовження Росії. Ну, як в СРСР було. Вони гниди на українському тілі.
Відповісти
Волинські "голуби" миру!? Наша ганьба, нехай волиняни оцінять гідно їх "діяльність" . Пропоную громадою зібрати кошти та купити кожному білети в одну сторону на потяг "Ковель-Москва" (поки він їздить) і відправити цих "кремлевских птенцов" на північ в Расєю приймати участь у форумах та досліджувати злодіяння совєцкої влади по знищенню українців та всього українського. Ганьба мудакам!!!!
Відповісти
С. Петлюра сказав: "Нам не страшні московські воші, нам страшні українські гниди", як ніколи це актуально сьогодні і коментуючи ситуацію з волинськими ( не повертається язик назвати їх так) "активістами", дослідниками "велікіх побед - велікого бртского народа".
Відповісти
Іуди, за 30 срібняків готові продатись будь-кому. Ні смерті не вчать, нічого.
Відповісти
Іуда покаявся, коли зрадив. Кинув в церкві ті 30 срібняків і повісився на осиці, тобто усвідомив. А ці не усвідомили. Їх треба позбавити громадянства, як в Прибалтиці.
Відповісти
Ще б Ілля Сметанін пригадав, як він не раз гроші крав у своїх однокашників у Львові. За те й був відрахований з музичної школи Соломії Крушельницької. Тихенько так зам’яли, без скандалу - щоб долю дитині не псувати. Звичайно, ненавидить українців - бридко й дивитися.
Відповісти
Ох і повилазили і "мінусують" прокремлядські кікімори!
А чого оті "голубі міра" не залишилися в тій "рашці" , тут же беспрєдєл фашистській".. нехай би сиділи там де нема "фашизму", якоіі біди повернулися?!
Відповісти

© 2021. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».