На якому боці не можна спати

0
На якому боці не можна спати
Позиціонування тіла для комфортного сну важливе не лише для здоров’я. Це також може сприяти підтримці здоров’я серцево-судинної системи, особливо якщо у вас діагностовано захворювання серця.

Про це пише WomanEL.

Серцева недостатність виникає, коли серце поступово стає нездатним циркулювати достатню кількість крові по всьому організму. Хоча існує два різних типи серцевої недостатності, обидва вони характеризуються застоєм у легенях. Симптоми можуть особливо посилюватися вночі, коли людина перебуває в горизонтальному положенні в ліжку, що призводить до кашлю, утрудненого дихання і порушень сну.

Під час вищевказаного дослідження вчені вивчили звички сну 75 пацієнтів із застійною серцевою недостатністю. Результати показали, що пацієнти уникають спати на лівому боці, чого не спостерігалося в контрольній групі рівного розміру.

Дослідники припустили, що неприйняття лівого боку у пацієнтів із серцевою недостатністю може бути пов’язане з підвищеною активацією симпатичної нервової системи (нашої системи бійки-біжки) під час перебування в такому положенні. Крім того, дослідники відзначили, що пацієнти із серцевою недостатністю, як правило, відзначають підвищену чутливість до серцебиття під час сну на лівому боці, що, можливо, робить сон більш некомфортним.

Однак це не єдині фактори, що впливають на якість сну пацієнтів. Дослідження, опубліковані 2018 року в журналі BioMedical Engineering OnLine, показали, що, коли здорові люди лежать на лівому боці, сила тяжіння може змусити їхнє серце змінити положення, що призводить до змін в електрокардіограмі (ЕКГ). Можливо, це також відіграє певну роль у дискомфорті, який відчувають люди з діагнозом серцевої недостатності.

Інші способи впливу сну на лівому боці на серце
Вчені з дослідження, опублікованого в журналі BioMedical Engineering OnLine, проаналізували ЕКГ-хвилі у здорових людей під час сну. Коли вони розташовувалися на лівому боці, під дією сили тяжіння їхнє серце поверталося на місці, що призводило до зміни хвиль ЕКГ. Однак серце не змінювало свого положення, коли пацієнти спали на правому боці. Таким чином, сон на лівому боці потенційно може викликати у пацієнтів із серцевою недостатністю дискомфорт або проблеми з диханням.

Крім відмови від сну на лівому боці, експерти Фонду сну рекомендують пацієнтам із серцевою недостатністю утримуватися від сну на спині. Це може посилити симптоми апное уві сні – стану, який часто спостерігається у пацієнтів із серцевою недостатністю.

Якщо уві сні ви будете дотримуватися правого боку, то, найімовірніше, ви відчуєте більший комфорт і матимете більш здоровий нічний відпочинок.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні