24 лютого, 2017, 18:16

Чи знають діти шахтарів про те, що можуть отримувати соціальну стипендію?

Друзі, студенти, батьки яких більше 15-ти років важко трудилися у вугледобувних підприємствах на підземних роботах мають право на соціальну стипендію! Також, студенти-шахтарі, котрі мають 3-річний підземний стаж.

Нюанс один, але досить значний.

Відповідно до статті 5 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”, студенти мають право на виплату соціальної стипендії тільки впродовж трьох років після закінчення школи.
Урядовий портал повідомляє, що на соціальну стипендію (для всіх студентів вищих навчальних закладів) передбачено 992 млн грн в бюджеті Міністерства соціальної політики, а всього у рамках студентської (стипендіальної) реформи таку стипендію будуть отримувати близько 7% нинішніх студентів.

Чому ж студенти-шахтарі та діти шахтарів, які добувають вугілля, спускаються в лаву та не знають, чи виїдуть на-гора живими після робочої зміни, не можуть отримати соціальну допомогу у вигляді стипендії до повного закінчення навчання (впродовж 4-5-ти років)?

Я - дитина шахтаря. Тато пропрацював більше 18-ти років на шахті №1 "Нововолинська", тому точно знаю, що праця людей, які видобувають "чорне золото" досить важка та небезпечна.

Якщо ж ми говоримо про справді престижність праці шахтарів, то як її можна підвищити, коли згідно з Постановою КМУ № 81 від 08.02.2017, соціальні стипендії виплачують студентам до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, а студентам, які мають «шахтарські» пільги – тільки 3 роки.

Невже дитина шахтаря перестає нею бути, коли минає три роки після закінчення повної загальної середньої освіти?

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні