Відомо про стан волинянина, який потрапив до лікарні через укус кліща

0
4
Відомо про стан волинянина, який потрапив до лікарні через укус кліща
Волинянам слід бути вкрай обережними під час прогулянок у лісах чи парках, адже стартував сезон активності кліщів.

На цьому наголосила директорка Волинського обласного лабораторного центру МОЗ Наталія Янко в коментарі ТРК "Аверс", пише ІА Волинські новини.

Нагадаємо, нещодавно госпіталізували волинянина з підозрою на енцефаліт. Чоловіка вкусив кліщ під час прогулянки у лісі.

Як відомо, кліщі є носіями багатьох хвороб, а саме енцефаліту та хвороби Лайма. Кліматичні умови на Волині є сприятливими для розповсюдження цих паразитів. У Ратнівському районі існує осередок вірусного кліщового енцефаліту, трохи менше – у Камінь- Каширському та Ківерцівському районах.

Від початку квітня до першої половини травня по медичну допомогу через укуси кліщів звернулося майже 60 людей, зокрема 18 дітей.

«Це системне захворювання, достатньо складне. Якщо вчасно не виявити, неправильно витягти кліща, коли попадуть борелії в організм, може розвиватися вкрай небезпечне захворювання», – пояснює Наталія Янко.

«Тому обов’язково потрібно піти до лікаря, аби не роздавити кліща, щоб акуратно він був знятий з тіла. Звичайно, краще принести його нам на дослідження і провести курс лікування вчасно», – додає фахівець.

З початку епідсезону у Волинському обласному лабораторному центрі дослідили 28 кліщів, у 12 випадках виявили борелії – бактерії, які є збудниками бореліозу або хвороби Лайма.

Варто зауважити, що у Волинському обласному лабораторному центрі можна здати експрес-тест на виявлення збудника хвороби Лайма в кліщах. Якщо ж можливості швидко доправити комаху на дослідження немає, то зберігати її можна у холодильнику, але не довше двох діб за температури від +4 до –8 ℃.

Медики застерігають волинян бути обачними, коли планують відпочинок на природі, та обов’язково дотримуватися основних заходів профілактики. Після прогулянки у лісі чи парку неодмінно слід струсити одяг та ретельно оглянути всі відкриті ділянки тіла.


Як уточнила директор Волинського обласного лабораторного центру МОЗ Наталія Янко, перший випадок кліщового енцефаліту підтверджений у мешканця Ратнівського району, який перебував у лісовому масиві поблизу села Тур.

Нині хворий перебуває на стаціонарному лікуванні. Медики кажуть, що з ним все буде добре.

Нагадаємо, через аномально теплу зиму на Волині раніше, ніж зазвичай, почали розмножуватися кліщі. Як правило, весняний пік активності кліщів припадає на квітень-травень, однак цьогорічна погода – тепло і висока вологість – стала ідеальною для їхньої активності ще з початку весни.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
4

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні