У Луцьку встановили 7 станцій моніторингу якості повітря: як вони працюють. ВІДЕО

0
-5
У Луцьку встановили 7 станцій моніторингу якості повітря: як вони працюють. ВІДЕО
У Луцьку встановили сім станцій моніторингу якості повітря «екотруба». Ці прилади допомагають контролювати рівень забруднення повітря в обласному центрі, розповів лучанин Дмитро Климук.
Він – мешканець Вишкова й один з ініціаторів проєкту «Еко-місто».

Про це йдеться в сюжеті Суспільного Волині.

Дмитро Климчук розповів, що встановили систему моніторингу якості повітря за грантові кошти.

"Залучили 13,5 тисяч гривень. І близько шести - своїх. І закупили сім таких пристроїв громадського моніторингу якості повітря. Ми ставили за мету, щоб мати додаткову інформацію про якість повітря в місті Луцьку" – каже інгіціатор проєкту.

Ігор Пус мешкає в районі вулиці Львівської. Чоловік демонструє прилад, який перевіряє, з його слів, стан і якість повітря. Окрім цього, каже, датчики на пристроях показують погодні умови, які моніторить це через мобільний додаток.

"Поставили під дашком, вона не затікає, провід підключений до 220 в розетку, підключений до інтернету і воно в автоматичному режимі передає всі дані. Коли прокинуся перше, що роблю - заходжу в програму і бачу, які тут показники. На даний момент у нас 49 балів - це повітря є чисте, є по пилу, температура повітря, вологість. Ще є карта повітря, де встановлені інші такі датчики і можна порівняти повітря, де краще, де гірше. Сморід з’являється в травні. І на сьогоднішній день хай ці датчики не сертифіковані, але вони вже стоять. І вже не треба доказувати, що щось там засмерділо, а це явні будуть цифри" – пояснює чоловік.

На Вишкові з таких екотруб тиждень тому встановили на будинку Петра Мельничука.

"У нас є кілометрова зона очисних споруд і коли вітер повертається із заходу на схід, з’являються неприємні запахи. На сьогоднішній день повітря хороше, вчора було гірше. Думаю, що сам пік неякісного повітря буде літом" – розповідає він.

Як розповіла начальниця відділу екології Луцької міської ради Оксана Лисак, встановили прилади моніторингу якості повітря на вулиці Дубнівській, Володимирській, Львівській, 33-му та 40-му кварталах, у мікрорайоні Вишків.

"На жаль, в цій системі немає центру міста, району Відродження, де час від часу бувають скарги громадян. Ця система, на мою думку, вона доповнює інформацію про картину про забруднення в місті Луцьку, але орієнтуватися тільки на цю систему, на жаль, не можна.

Є стаціонарні пункти спостережень, за ним здійснюють контроль Волинський гідрометцентр. Об’єднуючи всі показники, ми будемо бачити більш точну картину якості повітря у Луцьку" – прокоментувала головний еколог міста.


iframe width="848" height="477" src="https://www.youtube.com/embed/Kf_616IVKwY" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-5

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні