Новини

Як шахраї крадуть інформацію з телефонів і ґаджетів

Шахраї крадуть інформацію зі смартфонів та інших ґаджетів, а власники про це навіть не підозрюють.

Як це відбувається, пише "Сьогодні".

Ризик підвищується, коли користувач використовує Wi-Fi в громадських місцях. Щоб зчитати інформацію, вкрасти фотографії, паролі від соціальних мереж і навіть дані з кредитних карток, зловмисникам потрібні лічені хвилини. До слова, під час подорожей люди уразливіші.

Якщо раніше кримінальний світ уособлювали розбійники і бандити з великої дороги, то сьогодні злочинці користуються іншими методами і здійснюють цифрові атаки.

Киянин Андрій Островський на власному досвіді переконався, що користуватися громадським інтернетом небезпечно. Постраждалий поповнив мобільний рахунок, перебуваючи в кафе. Поки проводив операцію, у нього вкрали дані банківської картки.

Дослідниця безпеки беспровідного інтернету Вероніка Яресько розповідає, вкрасти особисті дані можуть не тільки досвідчені кібер-шахраї. Наприклад, можна створити інтернет-мережу з такою ж назвою, що й у кафе.

"Людина підключається до мого Wi-Fi – і у мене є зв'язок з її ґаджетом. Я можу зайти туди і, наприклад, викачати особисті фотографії", – каже Вероніка.

Така мережа – не єдина технологія, якою користуються шахраї, розповідає фахівець з кібербезпеки Денис Ізмаїлов. Способів – безліч, а тому повністю гарантувати безпеку просто неможливо. При цьому експерт радить захищати гаджети спеціальними програмами.

"VPN-програми шифрують потік передачі інформації. Швидкість інтернету буде гірша, проте весь ваш трафік буде йти за спеціальним захищеним каналом через зовсім іншу країну", – говорить Ізмаїлов.

Завантажити таку програму можна безплатно з інтернету. Вона повністю законна, запевняє експерт.

При цьому раніше фахівці попереджали, що обирати програми для захисту теж потрібно з розумом, адже українців зламують через VPN.