Чоловіка, якого знайшли мертвим на Волині, могли вбити

0
-5
Чоловіка, якого знайшли мертвим на Волині, могли вбити
Рожищенський правозахисник Олександр Гаврук каже, що волинянина Бориса Бекурина вбили.

Про це пишуть Волинські новини.

«Його забили як скотину, це було жорстоке вбивство. Немає людини – немає проблем», - говорить член «Асоціації правозахисників Волині» Олександр Гаврук.

Нагадаємо, у четвер, 23 листопада, в селі Городині, Рожищенського району біля сільського магазину знайшли труп Бориса Бекурина.

Олександр Гаврук допомагав загиблому відстоювати в судах свої права, коли той судився з дільничними міліціонерами, які його зробили інвалідом. Він переконаний, що смерть чоловіка – умисне вбивство.

«23 числа його забили як скотину, це було жорстоке вбивство. Немає людини – немає проблем. Вже 24 листопада ми забрали його з моргу та похоронили. У документах судово-медичної експертизи від 24.11.2017 року із Волинського обласного бюро судово-медичної експертизи причина смерті: спінальний шок, забій, удавлення спинного мозку, злам шийного відділу хребта на відділах 5-6 шийних хребців, - каже чоловік.

«Тут і експертом не треба бути, щоб зрозуміти, що його молотом у спину гепнули, а потім ще й пхнули вперед на сходи, від чого у чоловіка розбилося обличчя. Я вважаю, що його вбивство сплановане і пов’язане із судовою справою щодо побиття його міліціонерами. Тому буду просити, щоб цю справу під особистий контроль взяв Петро Шпига, відповідний лист до нього вже готую», - наголосив Олександр Гаврук.

27 жовтня 2011 року двоє правоохоронців із Рожищенського райвідділу МВС – Андрій Масалов та Віктор Рудусь побили мешканця села Романів Рожищенського району Бориса Бекурина, який на той час мешкав у реабілітаційному центрі у Рожищі. Від нього міліціонери вимагали «співпраці», тобто, пропонували бути їхнім інформатором. Постраждалий отримав закриту травму сечостатевих органів - розрив сечовивідного каналу та забій сечового міхура. Внаслідок травм залишився інвалідом 3 групи. Чоловік розповідав, що його тоді ледве не забили до смерті.

Через місяць після побиття він написав заяву до прокуратури. У жовтні 2012 року прокурор Рожищенського району відмовив представнику Бекурина в порушенні кримінальної справи стосовно міліціонерів.

25 травня 2014 року у Ківерцівському районному суді міліціонерів виправдали.

Тоді старший прокурор міста Луцька Катерина Балас подала апеляцію і 12 серпня 2014-го Апеляційний суд Волинської області виніс обвинувальний вирок: Андрію Масалову – вісім років ув’язнення, Віктору Рудусю – сім з половиною, обох по­збавили права обіймати посади в органах внутрішніх справ на три роки. Міліціонерів конвоювали у СІЗО.

Далі ухвалою Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ у грудні 2014-го вирок скасували й у квітні 2015 року Апеляційний суд повторно скеровує справу до першої інстанції – у Локачинський районний суд.

«3 березня 2016 року Локачинський міжрайонний суд дав ухвалу щодо їхнього затримання і визнав їх винними. Однак адвокати екс-міліціонерів висловили недовіру суду й подали апеляцію. Розгляд був в Луцьку, тоді їм мали винести обвинувальний вирок, суд подався у нарадчу кімнату. Але у перерві обвинувачені втекли із зали суду разом зі своїми адвокатами, за що останніх притягнула до дисциплінарної відповідальності адвокатська комісія», - розповідає правозахисник Олександр Гаврук.

Відтоді, каже громадський активіст, поліція розшукує своїх екс-колег.

«Після втечі їх подали у розшук. Люди говорять, що Масалов виїхав через кордон із Білоруссю в Росію, де зараз і переховується. Його напарник «заліг на дно», але в Рожищах час від часу появляється», - каже Гаврук.

Зі слів правозахисника, обвинувачених досі не притягнули до відповідальності, мовляв, мають впливових родичів.

«Дядько Масалова був головою Рожищенської державної адміністрації. Інший дядько працював районним прокурором Луцького району, тому й ці справи тягнуться роками», - розповідає Олександр Гаврук.

Правозахисник додає, що потерпілий не «зламався» навіть попри те, що йому погрожували та вчиняли на нього фізичний тиск.

«На мене чинився тиск зі сторони обвинуваченого Рудусята і Масалова, які неодноразово присилали до мене місцевого рецидивіста. А 14 травня 2016 року, повертаючись додому, без попередження на мене напали двоє чоловіків і вибили 4 верхніх зуби. Вони сказали, що це мені за Рудася і Масалова», - цитата зі скарги в прокуратуру, яку писав покійний чоловік.

У зв’язку зі смертю свого підопічного, каже правозахисник Олександр Гаврук, він ставитиме питання перед обласним прокурором, щоб правоохоронці розпочали заочне досудове розслідування та суд виніс ухвалу щодо двох утікачів.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-5

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні