Як виглядає храм Всіх святих землі Волинської зсередини. ФОТО

40
21
Як виглядає храм Всіх святих землі Волинської зсередини. ФОТО
Кафедральний собор Всіх Святих Землі Волинської будується у Луцьку вже майже двадцять років.

Монументальна споруда «росте» у центрі багатолюдного мікрорайону міста. Зводиться на кошти прихожан та пожертви благодійників.
Нещодавно на церкву встановили два куполи.

Камінь у фундамент споруди урочисто заклали ще у 1998 році. Вважається, що споруджується він на честь 1000-ліття Волинської єпархії в Луцьку. За проектом, храм розрахований на три тисячі вірян. І це точно одна з найбільших культових споруд у Луцьку.

Церква займає ділянку площею 1,8 га. Монументальна будівля стоїть на палях: при будівництві у ґрунт, що просідав, вбили майже чотири сотні свай. Храм – п’ятикупольний і значно вищий за багатоповерхівки цього мікрорайону. Висота дзвіниці, наприклад, сягає 65 метрів.

Ще кілька років тому покійний керуючий Волинською єпархією УПЦ митрополит Ніфонт наголошував, що будівництво цього храму мають завершити у 2017-му. Однак очевидно, що темпи зведення споруди сповільнилися, адже будівництво – дороговартісне.

"Ця справа повністю залежить від морального стану людей. Якщо на наше 200-тисячне місто набереться зо 20 тисяч православних, то добре", - каже отець Володимир.

Як зазначає настоятель храму Всіх святих землі Волинської о. Володимир Яцишин, проект будівлі розробляли за зразками соборів Київської Русі 12 століття, хоча й суттєво осучаснювали.

Усередині церкви нині тривають будівельні роботи. Встановлено риштування. Будівельники продовжують працювати над куполами.

Тим часом у нижньому храмі майбутнього кафедрального собору Волинської єпархії УПЦ вже проводять богослужіння. Як пояснює настоятель храму, найчастіше служать тут влітку. Коли у споруді тимчасового храму - спекотно.

Фото Олени ЛІВІЦЬКОЇ.
Передрук заборонено.


Храм зводиться у Луцьку ще з 1998-го. У ці стіни вже вкладено мільйони гривень.
Храм зводиться у Луцьку ще з 1998-го. У ці стіни вже вкладено мільйони гривень.


Усередині церкви. Приміщення, що може вмістити три тисячі вірян нині зайняте конструкціями, які допомогають будівельникам підніматися на верхівку церкви
Усередині церкви. Приміщення, що може вмістити три тисячі вірян нині зайняте конструкціями, які допомогають будівельникам підніматися на верхівку церкви

Тут має бути іконостас...
Тут має бути іконостас...


Стелю культової споруди підпирають величезні колони
Стелю культової споруди підпирають величезні колони







По периметру церкви - галерея
По периметру церкви - галерея


З висоти 9-го поверху!
З висоти 9-го поверху!







Поруч із куполами: місто - мов на долоні...
Поруч із куполами: місто - мов на долоні...


А вони працюють!
А вони працюють!





Вигляд на сусідній торговий комплекс, де колись був луцький аеродром
Вигляд на сусідній торговий комплекс, де колись був луцький аеродром


Із Соборності - на Перемоги
Із Соборності - на Перемоги

І верхівки Свято-Троїцького собору - наче поруч
І верхівки Свято-Троїцького собору - наче поруч








Вхід до нижнього храму собору
Вхід до нижнього храму собору

Тут іноді тривають служби. Але усередині приміщення ще потребує ремонту
Тут іноді тривають служби. Але усередині приміщення ще потребує ремонту








Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
21

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Купола в зеків на спині. В українській мові немає такого слова. Журналісти безграмотні!
Відповісти
А яке є слово? Аргументуйте.
Відповісти
http://sum.in.ua/s/kupol
Відповісти
Якщо Ви такі грамотні, то напишіть як правильно має бути. Бо от я, наприклад, знаю " купол церкви". А як же ж має бути по-іншому?!
Відповісти
Дякую Олені Лівіцькій. Професійні знімки, з яких можна судити про майбутній храм, про масштаби виконаних робіт і про ті роботи, які ще доведеться виконати: оздоблення, художні наряд церкви. Вони, поза сумнівом, будуть найдорожчими.
Відповісти
Ось вам , ось вам - свідкам секти ім. Гундяєва
Купол (рос.) - баня, маківка,верх.
Відповісти
Свідки секти ім. Гундяєва даремно ви тут на Волині пнетеся зі своєю пятою колоною російських диверсантів. Це не храм а ваша могила і ваша ганьба. Тут вам не Челябінськ і ми вам не буряти.
Відповісти
В українській мові є таке слово!! Це ви безграмотна прискіплива людина. Хотіли "блєснуть умом", але не вийшло
Відповісти
Це буде Храм усім українцям котрих замордувала Російська імперія і росіяни
Відповісти
Прекрасный храм !!! Памятник роскольничеству и человеконенавистничеству со стороны пришедших к власти ....
Відповісти
Це мабуть найкращий фоторепортаж за час існування Луцьких сайтів ....
Відповісти
Коли будемо грузити московських попів в ешолони? Не забудьте попередити.
Відповісти
"Українець", починай вчити рідну мову. Не грузити, а вантажити.
Відповісти
Ми своє вантажим акуратно, а москалів як гній грузимо вилами
Відповісти
уранову руду ти будеш вантажити, дурнику. вважай, що попередили.
Відповісти
О,прихильники патріарха Кирила,який благословляє війну на Україні, вже тут пишуть.
Відповісти
Будуй будуй дурний кацап усе буде наше ХА ХА ХА
Відповісти
Шановна "українка" вже ваш "дідусь" Хрущов казав, що покаже по телевізору останнього попа.... Але, Слава Богу, вже немає давно вашого "дідуся Хрущова" а Церква Христова живе та вказує дорогу до спасіння усім, хто шукає істину та любов.... Тому Ваші "пророцтва" виглядають дуже дотепними....

Раджу Вам ознайомитись зі словами Спасителя, який казав - "збудую Церкву Мою і ворота пекла не здолають її"

Також, хотілося б, нагадати, що Церква Христова, яку Ви обзиваєте "кацапською", молится за усіх, за рідну Українську землю, за людей, які прагнуть спасіння, за мир та за припинення війни, та й за вас не перестає возносити молитви... Тому хай Господь вкаже Вам вірну дорогу до спасіння та захисту від усілякого зла....
Відповісти
хай спробують сунутись. в людей вже руки зудять на придуркуватих.
Відповісти
В Росії не має християнства це спотворена секта. Подивіться у що вони перетворили Почаєв це середньовічний російський заповідник з планети Мавп
Відповісти
ваше буде два на півтора і ще метр у глибину. і те недовго.
Відповісти
Люди,які ходять в московські церкви, взагалі знають, що московські батюшки підтримують війну в Україні?! Точніше,вони її не визнають!!! Чим ви думаєте?
Відповісти
Це ви з чого таке взяли?
По вашому уся підтримка, яка надається воїнам АТО, переселенцям зі сходу нашою церквою, поїздки священників в гарячі точки, та й, зрештою, щоденні молитви за мир у нашій країні, - все це по вашому підтримка війни, чи її не визнання???
Мені просто цікаво звідки такі думки і така інформація береться у ваших головах?
Все надзвичайно просто, прийдіть у будь-який день, якщо працюєте, приходьте у неділю в церкву і просто побудьте на богослужінні, почуєте молитви, проповіді і зрозумієте, що нічого такого немає!
Не знаю хто налаштовує вас проти, але це абсурд, і замість того щоб вірити всьому підряд, сперечатися і сіяти ненависть, краще прийдіть і самі переконайтеся!
Не сподобається вам, діло ваше, будете ходити до тієї церкви, яка вам по душі, це вибір кожного особистий, але хоча б будете знати як усе є, і не будете надалі розповсюджувати брехню і злість у свідомості людей!
Спаси вас Господи!
Відповісти
А коли Кирил приїжджав у Луцьк, Ви ходили до нього на зустріч? Впевнена,що так. А зараз всі добре знають,що московська церква пов'язана з російським патріархом,але про це ви мовчите
Відповісти
Найважливішим є те, що люди люблять церкву, бажають лише тут спасати свої душі! Якщо вам не подобається, то обходьте стороною і не ходіть туди!
Якщо я знаю що лише в цій церкві я можу врятуватись! Це мій свідомий вибір дорослої людини! Я і ходжу сюди! Інші церкви мене абсолютно не цікавлять, я їх не трогаю, я їм не заважаю! Коли бачу новини інших церков не читаю їх, вже не говорячи, щоб залишати коментарі з моїм ставленням до них! Навіщо? Це їхній вибір, кожен за СЕБЕ відповідатиме перед Господом, не мені їх засуджувати у їхніх віросповіданнях!
Цього я і вам бажаю!
Не засуджуйте рішення інших людей! У вас є своя церква, ви туди ходите, молодець! Не сійте ненависть і злість між людьми, її у нас і так в країні вистачає, люди стали надзвичайно жорстокі!
А далі Господь усіх розсудить!
Відповісти
Побільше знаків оклику, побільше!!!!!!!!!!!!!!!!! Якщо не залишаєте коментарів, то чому ж тут пишете? Сіє злість Московська церква якраз через своїх покровителів у Кремлі. І через патріарха Кирила. Спасати душі через церкву,яка має покровителів в Москві,яка винищує українців? Спасайте і далі, якщо думати не вмієте. І побільше знаків оклику!!!!!!!!!!!!!!!!!
Відповісти
Якщо вас знаки оклику образили чи зачепили,вибачте. Вони не означають ніякої агресії. Тут пишу захищаючи свою церкву. До вашої церкви не лізу зі своїми повчаннями.
Моя церква не винищує українців, ми молимось за мир, чого і вам бажаю. І надалі спасатимусь, дякую що дозволили.
Відповісти
Він бані зводив не зійшовши з місця, він бляху в ромби різав, мов сатин, коли стояв над келією місяць, блідий мов німб, загублений святим. Ліна Костенко.
Відповісти
Дивітся, як гарно дизлайки та лайки накручуються, шановний "лайкокрут" (знаю, що ви це будете читати), побережіть пальці та мишку, Михалко всерівно не заплатить...
Відповісти
Не можете прийняти,шо московську церкву не люблять?)
Відповісти
Ви знаєте пані, Ісуса Христа також не любили, всім майданом кричали розіпни...і розіп"яли...
Отож висновок, доки "ватники" і "вишиватники" будуть жити ненавистю.... то з християнством, і з Христом вони нічого не будуть мати спільного.
Ось так і проживуть життя виконуючи, або не виконуючи якісь ритуали, або традиції. А на справді будуть "гробами покрашеними". Отож подумайте що для вас важливіше, Христос , чи ваша внутрішня ненависть?
Відповісти
тут Ісус. МП ненавидять за проповідь рускава міра.
Відповісти
Особисто чули в нас в церкві проповідь рускава міра?
Відповісти
У Святому Євангеліє сказано: "Сие заповедаю вам, да любите друг друга."(Іоан.15:17)
І так священники наставляють нас відноситись до людей у своєму житті.
Кожен як вирішить, так і буде ставитись до інших, це його особистий вибір і, у вашому випадку ,тягар!
Спаси вас Господи!
Відповісти
А звідки ж та "українська" взялася? Святих "ділити" як будете? Чи ви собі "нових" придумаєте?
Відповісти
храм то гарний але це вже храмище просто це якесь будівництво для відмивання грошей чи що?я ще малий був в поліклінніку ходив то вже будувався храм а мені вже 33 роки так його ще будуть років 10 будувати задумайтесь от вже СВЯТІ ОТЦІ пожили ці роки на ті гроші які виділяються бізнес
Відповісти
Молодці -гарний матеріал! Поможи Боже храм добудувати і освятити-- і великою волинською православною родиною молитися в ньому один за одного!!!!
Відповісти
Думаючі і свідомі люди не підуть туди молитись. А збір блатних і купа зомбованих бабів і далі будуть бігати зігнутими за московськими попами. На превеликий жаль.
Відповісти
свідомі підуть лікуватись. думати там нічим.
Відповісти
Туда підуть ті, хто бажає спасти свою душу, покаятися у своїх гріхах, бо це є єдина істинна, свята, апостольська церква! Символ віри знаєте? Отже проговоріть для себе і задумайтесь, чи правильно ви для себе обрали церкву. А можливо завтра судний день, ви впевнені що там ваше спасіння, що ви все правильно робите? За свою душу переживайте і менше вірте тим, хто поєднує церкву, храм Божий з політикою держави. До чого ви тут ліпите "свідомих", не зрозуміло. Це ті свідомі, що не соромлячись б'ють мирних людей, забирають церкви, хати, а потім сповідають вас, хрестять ваших діток? Вам таке подобається? Це ваші ідеальні священники такими повинні бути? Ну то вперед, рішення ваше...
Нема у нас ніяких блатних, багато людей різного віку, а бабці є у всіх церквах, ніякі вони не зомбовані, краще б послухали старших, вони вам поганого не бажають, їх любити потрібно)
Успіху вам.
Відповісти