--> Волинянин встановив пам’ятники загиблим воїнам УПА | Волинь 24 - новини Волині та Луцька

Волинянин встановив пам’ятники загиблим воїнам УПА

0
6
Волинянин встановив пам’ятники загиблим воїнам УПА
Петро Кондзерський виготовив та встановив пам’ятники односельчанам, які загинули під час служби в УПА.

У 2001-му він встановив шестиметровий хрест, виготовив бетонні плити з іменами загиблих українських воїнів, вихідців з їхнього села. За його даними, тільки з Духче в УПА пішло понад 50 юнаків та чоловіків, пише Волинь Нова.

«Зі зворотного боку цього пам’ятника портрет мого рідного брата Платона, зв’язкового УПА на псевдонім Сурмач. Вже багато років шукаю його сліди. Влітку 1944-го він був засуджений військовим трибуналом та отримав 20 літ сталінської каторги, й з тих пір про нього ми нічого не чули. Тільки отримали єдину звістку з Харківської пересильної тюрми», - розповідає Петро Кондзерський.

Він зазначає, що і досі не знає, де знаходиться могила брата. Його товариш розповідав, що Платон помер по дорозі на заслання. Йому було тоді лише 22 роки.

«Я дав обітницю перед Богом зробити й встановити пам’ятник, хотів ушанувати не лише брата, але й інших наших односельчан, які віддали своє життя за волю України. Вже у роки незалежності, після багаторазових звернень, отримав з прокуратури документ про реабілітацію Платона Кондзерського та зрештою відновив-таки справедливість. Ви ж знаєте, що совєти казали й писали про бандерівців», - каже пан Петро.

На відкритті стели також виступив Сокільський сільський голова Олег Бондарук.

«Друга світова принесла нам нового агресора. Тому український народ мусив стати на захист своєї землі. Так були створені підрозділи УПА. Частина українців боролася й гинула у нерівній боротьбі, а інша була байдужою, а то й взагалі вважала їх зрадниками», - каже Бондарук.

«На превеликий жаль, після проголошення незалежності Української держави комуністична ідея й далі продовжує жити в людських умах. Не всі вважають воїнів УПА борцями за волю України. Наші загиблі патріоти повинні бути належно вшановані. І сьогоднішня подія, організована Петром Олександровичем, — це маленький крок до визнання УПА не лише Указом Президента, воно в першу чергу має відбутись у душах та серцях громадян», - резюмує він.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
6

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні