Під кого ділять карту Волині: Історія створення однієї ОТГ

4
4
Під кого ділять карту Волині: Історія створення однієї ОТГ
Ділячи карту Волині на новий лад, Кабінет Міністрів пропонував для Волині створити 40 об’єднаних територіальних громад. На думку столичних експертів, область можна розділити саме на таку кількість спроможних ОТГ. Проте у стінах Волинської обласної ради після палких суперечок вирішили по-іншому.

Пізно ввечері 25 червня 2015 року депутати прийняли рішення про створення майже вдвічі більшої кількості ОТГ, а саме – 74. В кулуарах пояснювали: таким поділом обранці пролобіювали інтереси багатьох сільських голів, які не хотіли втрачати «хлібні» посади.

Окремі ОТГ «малювалися» попри бажання мешканців і під конкретних осіб – чи діючих керівників сільрад, чи місцевих «князьків».

Приміром, Копачівська ОТГ у Рожищенському районі, проти якої висловлюються і експерти, і селяни. Вони вважають, що створюється вона під одну особу – одіозного екс-посадовця та кума одного із розробників Перспективного плану формування територій громад – Олега Савчука.


ПЛЮС ДВІ ГРОМАДИ

Спершу у Рожищенському районі планували створити дві громади – з центром у м. Рожище та с. Переспа. У чинній редакції Перспективного плану формування територій громад у Волинській області (із правками від 21.06.2017 р.) уже – 5 ОТГ: із центром із м. Рожище, смт Дубище, с. Доросині, с. Переспа та с. Копачівка.

Дубищенську та Копачівську громади, що межують із нинішнім райцентром, експерти називають нелогічними: у Рожищі – вся необхідна інфраструктура, якою користуються мешканці сусідніх сіл. І ситуація навряд зміниться із визначенням нових меж ОТГ.

«Я бачу у Рожищенському районі не дві, а три спроможних об’єднаних громади – у Рожищі, Доросинях і Переспі. Я виходив із соціально-економічних показників цих територій. Це я кажу як науковець, бо свого часу я об’їздив усі райони області, аналізував соціально-економічні показники усіх майбутніх центрів об’єднаних громад. Я захистив докторську дисертацію на тему: «Концептуальні засади трансформації територіальної організації влади України: регіональний та місцевий рівні». Тому оптимальний адміністративно-територіальний поділ – це об’єднані громади з центрами у Рожищі, Доросинях і Переспі», – розповідає доктор політичних наук, професор кафедри політології Східноєвропейського національного університету, рожищанин Валентин Малиновський.

Рожищенський район планують поділити на 5 ОТГ
Рожищенський район планують поділити на 5 ОТГ

ЗА ПРИНЦИПОМ КУМІВСТВА

При формуванні ОТГ рекомендують об’єднуватися навколо населеного пункту, який має непоганий бюджет та хорошу інфраструктуру. Натомість у Копачівці немає навіть відповідного адмінприміщення: сільраду пропонують розташувати у сусідньому Кременці.

Головною рушійною силою поділу Рожищенського району стали дружні та родинні стосунки одного із місцевих лобістів. Про це відверто заявляють місцеві мешканці, розповідаючи, що на громадських обговорення висловлювали зовсім інші побажання. Нагадаємо: процес об’єднання територіальних громад український законодавець визначив як добровільний, акцентуючи на тому, що останнє слово – за самими громадами.

«Депутати Іваницівської сільської ради проголосували за об’єднання із Копачівкою. І зробили це – всупереч волі громади. Під час громадських слухань абсолютна більшість підтримала об’єднання із Княгининком. Але депутати наплювали на думку своїх виборців, бо не змогли піти проти бажання людей з «району». Після протестів селян сільський голова призупинив це рішення, а депутати так і не подолали його вето», – розповідає місцевий активіст.

Також за приєднання до Копачівки уже проголосували Любченська і Рудко-Козинська сільради, які у Перспективному плані й досі числяться як такі, що мали б увійти до Переспівської ОТГ.

В останній редакції Перспективного плану Любченська і Рудко-Козинська сільради мали б увійти до Переспівської ОТГ. Однак, сільські депутати ''тягнуться'' до Копачівки
В останній редакції Перспективного плану Любченська і Рудко-Козинська сільради мали б увійти до Переспівської ОТГ. Однак, сільські депутати ''тягнуться'' до Копачівки

«Усі місцеві добре знають, хто вирішує всі справи в Копачівці. Не сільський голова, ні. Є у нас такий чоловік – Олег Савчук, добре відомий і в Рожищі, і в Луцьку, але, на жаль, далеко не добрими справами. Саме під нього і роблять цю ОТГ. А вирішити справу на свою користь для Савчука – не проблема. Його дружина – Інна Гайворонська керує Рожищенською райдміністрацією, а кум Сергій Кошарук – заступник голови облдержадміністрації і співрозробник Перспективного плану», – розповідає мешканець Копачівки.

З кумом і замгубернатора Сергієм Кошаруком під час запуску потягу Ковель-Холм
З кумом і замгубернатора Сергієм Кошаруком під час запуску потягу Ковель-Холм

СІРИЙ КАНДИНАЛ ІЗ ТЕМНОЮ ІСТОРІЄЮ

Нинішній неформальний куратор створення Копачівської ОТГ Олег Савчук у минулому – голова Рожищенської райдержадміністрації. Посаду отримав після Помаранчевої революції: президент Ющенко призначив його за рекомендацією тодішнього голови облдержадміністрації Володимира Бондаря.

Олег Савчук став одним із небагатьох керівників району, кого звільнили із формулюванням «за неналежне виконання службових обов’язків». Як пригадують місцеві, причиною стали численні сумнівні земельні рішення.

Небагатьох посадовців звільнили з таким формулюванням
Небагатьох посадовців звільнили з таким формулюванням

«Тоді земельні наділи для садівництва під лісом у Копачівці в середньому по 10 соток отримала чи не вся верхівка так званої «помаранчевої» команди Волині. Дехто з них і їх родичів досі перебуває при владі в області. Дехто просто продав цю землю і вже ніхто не відстежить цих «оборудок», – діляться інформацією місцеві.

Приміром, шість із таких ділянок зайняв маєток голови облдержадміністрації Володимира Гунчика. Згідно із даними публічної кадастрової карти, власником цих суміжних об’єднаних ділянок є Гунчик Вячеслав Володимирович – син губернатора. До слова, землю виділяли під садівництво, проте згодом цільове призначення землі змінили – на будівництво жилого будинку та ведення особистого селянського господарства.

Маєток Володимира Гунчика у Копачівці
Маєток Володимира Гунчика у Копачівці

У 2008 році Олег Савчук також став власником нової ділянки – отримав 25 соток у сусідньому до Копачівки селі Підліски. У 2013 році збудував тут будинок площею 164,3 квадрати. Така інформація міститься в декларації Савчука, проте в документі відсутні відомості про вартість цієї нерухомості.

Також, згідно із відомостями публічної кадастрової карти, поруч із землею Олега Савчука у Підлісках ділянка 25 соток належить його батькові – Савчуку Анатолію Григоровичу.

Маєток Олега Савчука
Маєток Олега Савчука
Витяг із декларації Олега Савчука
Витяг із декларації Олега Савчука


Незважаючи на скандальне звільнення з посади керівника району, Олег Савчук знайшов нове місце у Луцьку. Тодішній міський голова Богдан Шиба у 2010 році призначив його директором комунального підприємства «Зелене господарство». Однак і цього разу – підозра на корупцію та скандальне звільнення. У квітні 2010 року Луцький міськвиконком визнав його роботу на цій посаді незадовільною, а екс-шеф Шиба, прощаючись, порадив «молитися Богу та Верховній Раді за те, що вона відклала зміни до закону про корупцію».

У 2015 році новопризначеною головою Рожищенської РДА виявилася дружина Олега Савчука. «Чому призначення голови Рожищенської РДА відбулося без будь-якого громадського обговорення? Хочемо нагадати, що перший такий експеримент відбувся у 2005 році, коли головою РДА був призначений теперішній чоловік Інни Гайворонської – Олег Савчук», – написали у зверненні до Президента обурені таким призначенням громадські активісти.

Олег Савчук та його дружина - Інна Гайворонська (колишній та нинішня голов Рожищенської РДА)
Олег Савчук та його дружина - Інна Гайворонська (колишній та нинішня голов Рожищенської РДА)

Наразі Олег Савчук є депутатом Копачівської сільської ради, працює завідувачем сектору Державної регуляторної служби у Волинській області (структура займається наглядом, ліцензуванням та дозволами у сфері господарської діяльності).

Олег Савчук працює в Державній регуляторній службі. Під час складання протоколу про адмінпорушення посадових осіб у сфері нагляду (контролю) за господарською діяльністю
Олег Савчук працює в Державній регуляторній службі. Під час складання протоколу про адмінпорушення посадових осіб у сфері нагляду (контролю) за господарською діяльністю

«Розповідають, що наприкінці 90-х Олег Савчук допомагав батькам абітурієнтів влаштувати дітей у польські виші за «подяку». Однак потім нібито почав вимагати грошову винагороду за кожен рік навчання дітей у Польщі, в іншому випадку студенти були б відраховані. Дехто з батьків платив ці кошти, інші відмовлялися… Не хочеться, щоб наша громада стала черговим інструментом для брудних оборудок, як свого часу райадміністрація та «Зелене господарство». Як на мене, законодавство про люстрацію не прописало основного: люструвати тих, хто втратив довіру людей», – ділиться міркуваннями один із мешканців Копачівки.
У червні 2017 р. Олег Савчук отримав диплом доктора гуманітарних наук в Католицькому університеті ім.Іоанна Павла у Любліні
У червні 2017 р. Олег Савчук отримав диплом доктора гуманітарних наук в Католицькому університеті ім.Іоанна Павла у Любліні


Любов МАТВІЙЧУК (для «Волинь24»)
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
4
загрузка...

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
все стало ясно про наш нещасний район . А за ПЕТРУКА він гримів .==Литвинчучок -червоний бурячок нещадно став його топити і досі це триває .
Відповісти
Можна сказати одне: Савчук і Ко. - це ланцюжок тих всіх революціонерів-хапуг-грантоїдів куди можна віднести, як початок і дружні зв'язки, Бондара, Гузя, Пархонюка, Шелепа... Всі вони свого часу валали на "барикадах", а потім он що вилазить?! Різні фонди, державна служба маленьким, непоміченим клерком але "при справах", а далі свою "справу" знають куди війти і що за те мати! О-то думайте люди хто вам по вухах їздить, обіцяють-казочки розповідають, а мета у всіх одна - награбастати!!!
Відповісти
Дожилися - пшекі ванючі землю скупляють за копійки!!! Треба нагадати ВОЛИНСЬКУ РЕЗНЮ!!!
Відповісти
В пана Савчука є й хороші справи,зроблені доя району та окремих його сіл.Та добро чомусь не цінують.Люди та будьте добріші і мудріші.
Відповісти

© 2016. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».