Перевізники обманюють про кількість пасажирів, - Луцькрада

8
6
Перевізники обманюють про кількість пасажирів, - Луцькрада
У Луцьку порахували пасажирів у транспорті і з’ясували, що перевізники подають в міськраду нижчі показники, ніж є насправді.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії міськради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження 6 березня, - повідомляє інформаційне агентство Волинські новини.

НАРАХУВАЛИ БІЛЬШЕ, НІЖ КАЗАЛИ

Як зауважив голова комісії Андрій Козюра, одним з найактуальніших питань, які зараз обговорює громада Луцька, є обґрунтованість підвищення за проїзд у маршрутних автобусах, тож під час засідання комісії посадовці міськради наводили складові тарифу та пояснювали його обґрунтованість.

Так, з 25 січня до 20 лютого відбулося обстеження пасажиропотоку на маршрутах № 2, 12, 19, 22, 22а та 17а. Пасажиропотік досліджували учні луцьких професійно-технічних навчальних закладів, ЛНТУ та представники департаменту муніципальної поліції міськради.

Обліковці, маючи на руках маршрутні бланки, розсаджувалися поблизу передніх та задніх дверей, обліковуючи, як заходять пасажири до салону. Пасажири були поділені на три категорії – платних, школярів та пільговиків.

Директор департаменту економічної політики Олександр Озінович повідомив, що, відповідно до обстеження, встановили, що показники пасажиропотоку, які подали перевізники, відрізняються від кількості пасажирів, які користуються маршрутами.

Так, на маршруті №17а перевізник повідомляв про 180 тисяч пасажирів, а під час обстеження пасажиропотоку виявили 215 тисяч.

На маршруті № 19 ці показники становили відповідно 209 та 272 тисячі пасажирів, №12 – 196 та 238 тисяч, №2 – 165 та 326 тисяч, на цьому маршруті собівартість становить 2,28 гривні, №22 – 165 та 217 тисяч. Розрахунок тарифу відбувався з врахуванням вартості дизельного пального на рівні 20 гривень (а не 18, як було враховано у рамках тарифу в 3 гривні), також врахували підвищення зарплати водіям.

До того ж, не всі перевізники подали розрахунок рентабельності. Не подали таких розрахунків на маршрутах № 8, 33, 4, 6, 27, 27а тощо. Загалом розрахунки отримали за 80% маршрутів.

«ЛУЧАНИ ДУМАТИМУТЬ, ЧИ ВАРТО ЇХАТИ, ЧИ КРАЩЕ ЙТИ ПІШКИ»

Член комісії Костянтин Петрочук зауважив, що вартість проїзду можна піднімати максимум до 3,5 гривні. Він наголосив, що водії не довозять виручку і перевізники це визнають. Тож перекривати це за рахунок лучан, мовляв, буде неправильно.

Своєю чергою, Андрій Козюра зазначив, що не проводили дослідження того, як підвищення вартості проїзду може зіграти злий жарт, оскільки рівень життя лучан впав, а плата за комунальні послуги підвищилася, після подорожчання вартості проїзду може знизитися пасажиропотік, адже лучани думатимуть, чи варто їхати, чи краще йти пішки. З його слів, підвищення вартості проїзду до 5 чи навіть 4 гривень – «це закруто».

У своєму висновку Антимонопольний комітет вказав, що у порядку формування тарифу порушень законодавства немає та рекомендував зберегти вартість проїзду для дітей віком від 6 до 14 років на рівні 1 гривні.

Депутат відзначив, що справді ніхто досі не перевірив фактичну собівартість перевезень і не зробив досконалого аналізу витрат перевізників, наприклад, витрат на дизпаливо.

Водночас депутат Микола Романюк стверджував, що у разі не підвищення вартості проїзду у перевізників не буде коштів, щоб ремонтувати автобуси, які вони зараз, з його слів, «просто латають».

У підсумку, члени комісії визнали, що ціна у 4 гривні, що пропонується у проекті рішення, завищена. Враховуючи, що фактичні витрати підприємців не перевірялися ніяким чином, члени комісії не погодили вартість проїзду в 4 гривні в маршрутках Луцька .
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
6

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
От і правильно,а то ті перевізники зажралися.
Відповісти
Який дохід перевізники можуть показати в документах, якщо перевезення людей ніяк не фіксується?
Я б теж прикинула на око, поділила на 2 і показала божевільні збитки.
Відповісти
дякуємо..........
Відповісти
Миколі Романюку варто тягла дати
Відповісти
Хоч шось позитивне у нашому місті відбувається, хоча ще не вечір.А хештег миколароманюк стає стало-маргінальним.
Відповісти
Чому діти з 15 років мають платити по 3 грн.?вони що,заробляють гроші?нехай всі діти шкільного віку тоді оплачують проїзд - 1 грн.
Відповісти
А ще дуже турбує відсутність можливості їздити маршрутками калясочникам та з каляскамт....
Відповісти
Купи машину і їздіть. Для вас є тролейбуси.То що під каляски будемо автоуси переробляти.А не закруто.
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні