У Рівному католики хочуть виселити філармонію зі свого історичного храму

3
6
У Рівному католики хочуть виселити філармонію зі свого історичного храму
Римо-католицька громада хоче повернути собі костел у Рівному на Соборній, в якому нині діє органний зал Рівненської обласної філармонії.

Про це повідомляє РІСУ.

Будівля, зведена у 1897 році, до 50-х років минулого століття була костелом святого Антонія. Потім радянська влада частину зруйнувала, зокрема, барокові шпилі, і відкрила там кінотеатр, а у 80-х — органний зал. Оскільки філармонія є комунальним закладом обласної ради, римо-католики звернулися саме до депутатів з проханням повернути їм храм.

Минулого тижня у Рівне приїздив представник Луцької дієцезії РКЦ отець-францисканець Тадеуш Фостаковський, який є настоятелем храму у Ковелі. Депутати на комунальній комісії, перед якими виступив отець, вирішили, що розібратися у питанні, перш за все, має облдержадміністрація та колектив філармонії.

Голова Рівненської обласної ради Микола Драганчук за те, щоби будівля залишалася у комунальній власності облради, щоби там далі був органний зал.

«Депутати прийматимуть рішення, коли отримають думку облдержадміністрації та колективу філармонії, визначать плюси та мінуси передачі будівлі, — сказав у коментарі Рівне Вечірнє М. Драганчук. — Щодо моєї особистої думки, то я наполягатиму, що будівля повинна залишитися у комунальній власності обласної ради і щоб там і надалі був органний зал, бо за філармонією стоїть колектив. Не звільняти ж людей і закривати філармонію, а знайти нове приміщення буде нині складно».

Директор обласної філармонії Микола Орешко коментувати ситуацію відмовився.

«Ми не претендуємо на чуже, лише просимо повернути відібраний радянською владою храм римо-католикам, щоб туди знову приходили на молебень та послухати органну музику мешканці Рівного, — говорить отець Тадеуш. — Нині філармонія проводить 5-7 заходів на місяць, а в інший час будівля простоює. Ми хочемо відчинити двері храму для духовних потреб людей, щоб вони могли щодня туди приходити, хочемо співпрацювати з молоддю. Тим паче, що храм — це не місце для співів і танців, це місце для молитви. Католицька церква дозволяє слухати концерти органа у храмах, проводити конференції». Як запевнив священик, вони мають добродіїв, які можуть допомогти відновити храм.

У РКЦ зауважують, що звернулися щодо повернення храму тільки тепер, бо у «державі змінився вектор влади, за президентства Януковича ми б не змогли отримати згоду». Отець Тадеуш зауважує у коментарі «Рівне Вечірнє», що прийшли спершу до обласної ради, бо не хочуть витрачати зайвий час і кошти на суди. «Але знаємо, що в Україні вже були подібні справи і суди ставали на сторону церкви, повертаючи відібрані за часів СРСР храми. Так, будуть незручності для філармонії, але ж першопочатково костел будували не для цього. Обласна рада має знайти інше приміщення».

Як повідомляє «Рівне Вечірнє», римо-католицька громада Рівного має свій храм — на перетині Дубенської та Соборної. Втім, архітектурна цінність костелу, в якому нині органний зал, значно вища. До речі, коли костел святого Антонія побудували у Рівному, у ньому був один із найкращих органів у Європі, проте за часів СРСР його знищили. Той, який у будівлі нині, уже встановлювала філармонія.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
6

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Починається......
Відповісти
давно почалося, прокинулись. розвал та дерибан України завжди йшов поруч з експансією католицизму.
Відповісти
Как и многие наши сограждане искал как уехать в Польшу и заработать денег.
Перечитал массу сайтов, пересмотрел много фильмов на Ютубе, но больше всего мне понравился ресурс https://hochuvpolshu.com/.
На нем я нашел несколько вакансий для работы, вычитал отзывы и опыт тех мужчин и женщин,
которые делятся своим опытом пребывания в Польше. Так же узнал как подготовить документы.
И всегда это на одной сайте.
Вот одна из свежих и интересных статей: https://hochuvpolshu.com/rabota/rabota-v-polshe-na-fure-v-2018-godu.html
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні