Дебати у Прилісному: обіцянки, вихваляння та звинувачення

4
-2
Дебати у Прилісному: обіцянки, вихваляння та звинувачення
У майбутньому центрі Прилісненської об’єднаної територіальної громади, між трьома із чотирьох кандидатів на голову ОТГ відбулися дебати.

Про це повідомляє інформаційне агентство Волинські новини.

Клуб у селі був заповнений вщент: люди стояли в дверях і навіть на коридорі. Кажуть: для них таке вперше, коли всім разом можна послухати кандидатів та оцінити їхні заслуги.

Як відомо, на голову Прилісненської ОТГ претендують четверо кандидатів: Євген П'ятигорик, Ігор Терещенко, Наталія Цісарук та Інна Левчик. Остання на дебати не прийшла.

Дебати між кандидатами регламентували виключно в часі. На представлення програми і відповіді на запитання людей виступаючим виділяли по півгодини.

У планах – розвиток інфраструктури

Першим виступав Євген П’ятигорик (кандидат від партії «УКРОП»). Він у 2010 році вперше став сільським головою і очолює Городоцьку сільську раду вже другу каденцію. У своєму виступі найбільше зосередився на вирішенні господарських проблем, на які роками не знаходили кошти ні в бюджетах сіл майбутньої територіальної громади, ні в районному бюджеті, ні в обласному.


«Йду на голову об’єднаної територіальної громади, бо хочеться волі. Бо цей розподіл фінансів, який відбувається, не влаштовує. Перше завдання, яке ставлю перед собою – ремонти доріг. Краще зробити один раз якісно, ніж 200 раз як-небудь», - впевнений Євген П‘ятигорик.

У житлово-комунальному секторі планує завершити освітлення вулиць в селі Городок, розпочати цей процес в інших населених пунктах ОТГ, розчистити меліоративні канали, покращити роботу місцевого житлово-комунального підприємства, «вирівняти» тариф на водопостачання та збільшити матеріально-технічну базу цього комунального підприємства і його можливості. Крім того, хоче запровадити в селі традицію створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. На його думку, це дозволить жителям повноцінно використовувати фінансовий ресурс і не платити за якісь примарні послуги.

Євген П’ятигорик вважає своїм обов’язком налагодити роботу фельдшерсько-акушерських пунктів в селах, забезпечити їх медикаментами та обладнанням, а також запровадити посаду сімейного лікаря.

Крім того, бачить розвиток сільських громад із допомогою залучення додаткових грошей у бюджет. Це, за словами Євгена П’ятигорика, можливо лише якщо керівництво ОТГ буде брати участь у інвестиційних проектах і грантах.

Наостанок додає: хоче аби в Прилісненській громаді продовжувалась робота щодо побудови дитячих і спортивних майданчиків та стадіонів. Вважає, що потрібно зберегти існуючі навчальні заклади, створювати в них належну матеріальну базу та програму навчання для обдарованих дітей.

«Не бачу сенсу закривати малокомплектні віддалені школи, тому що дітей народжується дуже багато. Поки не будуть добудовані школи в селах Карасин та Лишнівка, виступатиму проти будь-яких реорганізацій навчальних закладів», - каже кандидат.

Натомість, селян найбільше цікавило, чому кандидат з луцькою пропискою хоче очолювати об’єднану громаду.

«Працюю і живу в селі Городок, а в Луцьку проживає моя сім’я, - каже П’ятигорик. – Окрім того, у Городку проживають мої батьки і моєї дружини. Тому моя сім’я часто сюди приїздить, діти проводять тут всі канікули. Я звик тут жити і все роблю для розвитку і добробуту свого села. Мені як сільському голові доводиться бути і поліцейським, і нянькою, і людиною, яка людей мирить і розводить. Можете в наших дільничних інспекторів спитати: за сім років моєї роботи, вони в Городок майже не приїжджають».

Євген П’ятигорик запевняє, що всіма можливими і доступними способами відстоюватиме завод «Волиньторф», бо ж селяни переймаються, що його закриють.

«Це один із найбільших наповнювачів бюджету громади. Всі шість сільських голів підписували лист про те, аби завод зробили комунальним і віддали його на поруки громаді. Якщо у верхівці влади не можуть розібратися, то ми разом зможемо відстояти завод», - запевняє П’ятигорик.

Замість програми – космічні мільйони, які можна використати «на будь-що»

Заступник голови Маневицької районної ради Ігор Терещенко, який позиціонує себе як самовисуванець, але є членом політичної партії «Батьківщина», на дебати прийшов із групою підтримки. Разом із ним тут були присутні депутатка Волиньради Людмила Кирда та голова Маневицької райдержадміністрації Андрій Линдюк.


Ігор Терещенко заявив, що балотується на голову ОТГ тому що нібито відчуває себе винним перед громадою.

«На сьогоднішній день я трошки розумію, що завинив перед своєю громадою, поставив в незручне становище дуже багато людей, які нарікають можливо на… так, як приходять до мене, нарікають на місцеву владу і в принципі винний», - пояснював свої мотиви Терещенко.

Замість програми, яку б мав представити селянам кандидат, Ігор Терещенко розпочав оперувати незнайомими для людей словами та мріяти про мільйони, які надійдуть в бюджет в результаті об’єднання громади.

«Власні доходи нашої ОТГ - надходження від податку з ПДФО - сума буде орієнтовно 5 з половиною мільйонів гривень, земельний податок 2,5-3 мільйона гривень, орієнтовні власні надходження будуть 6-7 мільйонів. Ці кошти ми можемо використати з депутатами на будь-що, що ми вирішимо зробити в нашій ОТГ», - заявив Терещенко. Насамкінець також додав, що з держави надійде дотація близько 3-х мільйонів гривень.

Люди його слухали і не розуміли.

«Що він плете?», - дивувалася жінка, яка стоячи в дверях слухала промову.

Загалом бюджет Прилісненської громади після об’єднання за підрахунками Терещенка становитиме 14 мільйонів гривень. І це без додаткових надходжень і дотацій, яких Терещенко нарахував аж 37 мільйонів гривень.

Щоправда, коли люди спитали, чому будучи заступником голови Маневицької райради він не залучив з районного бюджету мільйон гривень для Прилісненської громади, Ігор Терещенко звинуватив в своєму провалі сільську голову.

«В нас почалися розбіжності з сільським головою (йдеться про нинішню голову Прилісненської сільської ради Наталію Цісарук – ред.) і я зрозумів, що моя присутність не треба і так сталося… - пояснює Терещенко. – Справа в тому, що треба було швидко відправити листи, скажімо так, на комісію, обговорити фінансові питання щодо вуличного освітлення та й інші напрями були. Вчасно лист не надійшов, я трошки винний, що нагрубив, бо говорив як до свого друга, і трошки заматюкався».

В кінці-кінців під час відповіді на питання людей, Терещенко заявив: він «не бачить» серед керівництва ОТГ одного із нині діючих сільських голів.

«Якщо ви питаєте, чи я бачу Євгена Васильовича (голову Городоцької сільської ради Євгена П’ятигорика – ред.) в ОТГ, то я його не бачу. Але закон не дозволяє мені його вигнати».

Мета – боротися з ручним розподілом коштів

Третя кандидатка на посаду голови ОТГ Наталія Цісарук («Об’єднання «Самопоміч») пояснила, що йде на голову громади, тому що хоче боротися з ручним розподілом коштів. Що пані Наталія мала на увазі – громада так і не зрозуміла.


Замість програми дій, жінка розповідала про фінансовий стан справ в сільській раді та відповідала на звинувачення попереднього виступаючого – Ігоря Терещенка. Запевняє: чоловік кривив серцем.

«Це не наші особисті відносини з Ігорем Іллічем. Про вас, людей, там не думали, бо якби думали, то хоч би півмільйона ми отримали. Лист вчасно надійшов, і був написаний не один лист, тільки рішення блокувалися на сесії», - каже Наталія Цісарук.

Лишень пообіцяла відкрити групу в Прилісненському садочку, якщо буде збільшення дітей в селі, та посприяє тому, щоб ДНЗ громади працювали увесь рік.

p.s.Вже 11 грудня у Прилісненській об’єднаній територіальній громаді – вибори голови та депутатів.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-2

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
позиція сайту ясна як білий день. пятигорик наш кандидат. Скільки дав? Чи приказ шефа?
Відповісти
Одні обіцянки. Ігор Ілліч,як завжди забагато обіцяє, але нічого не робить. Як би він думав про громаду свого рідного села, то не блокував надходження кошів для своїх односельчан. Він же прилісненців підставив - це низько, непрофесійно та аморально. Боявся, що ці кошти підуть на благоустрій села не тоді, коли йому вигідно, а тоді, коли голова сільської ради не він, а Наталія.....Оце так, оце "турбота". Наталіє Олександрівно, дуже хочеться, щоб Ви перемогли, потрібно міняти людей в цій системі, де при владі ті, хто думає лише за свої амбіції та вигоду. Була в Прилісному два місяці тому- село не впізнати, видно руку гарної господині і ви при владі лише 1 рік. Браво!
Відповісти
Медична реформа наприкінці року зрушила таки з місця і рухається в руслі децентралізації
http://decentralization.gov.ua/news/item/id/3920
Відповісти
Чи вважаєте ви, що землі поза межами населених пунктів мають бути передані в управління об'єднаних громад?
http://decentralization.gov.ua/news/item/id/3896
Відповісти

© 2016. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».