Суд скасував штраф від ТЦК за відмову від повістки

0
Суд скасував штраф від ТЦК за відмову від повістки
Апеляційний суд ухвалив рішення, яке підтвердило, що відмова від отримання повістки сама по собі не є порушенням закону. Суд скасував штраф, накладений територіальним центром комплектування (ТЦК), оскільки військкомат не надав доказів вручення повістки або факту її відмови.

Про це пише Стопкор.

Шостий апеляційний адміністративний суд 18 лютого скасував штраф, накладений на чоловіка за відмову від так званої "бойової" повістки. Суд підкреслив, що такого виду документа у законодавстві не існує.

Судді зазначили, що військовозобов’язані зобов’язані з’являтися за викликом до ТЦК та проходити медичний огляд. Однак у законодавстві немає норм, які б зобов’язували їх брати до рук повістку.

Крім того, військкомат не зміг надати суду жодних доказів вручення документа. У матеріалах справи не було відеофіксації, підпису або акту відмови, який є обов’язковим у таких випадках.

Як відбувалась справа?

У серпні 2024 року чоловіка оштрафували за нібито відмову отримати повістку. Він оскаржив рішення в суді, однак Оболонський районний суд Києва відмовив у задоволенні позову.

Чоловік подав апеляцію, і Шостий апеляційний адміністративний суд визнав постанову ТЦК незаконною. Судді зазначили, що протокол не містив інформації про неявку до ТЦК, а сама відмова брати повістку не є порушенням.

Як має вручатися повістка?

Суд нагадав, що вручення повісток регулюється чіткою процедурою:

Повістка формується через Єдиний державний реєстр призовників або заповнюється вручну у ТЦК.

Керівник військкомату або його заступник підписує документ особисто або накладає електронний підпис, після чого документ скріплюється гербовою печаткою.

Факт вручення має бути зафіксований на фото або відео.

Якщо людина відмовляється брати повістку, складається акт відмови, який підписують не менше двох членів групи сповіщення.

Доказами вручення можуть бути:

особистий підпис призовника на повістці,
відеофіксація моменту вручення або відмови від неї,
відеозапис, на якому особа відмовляється спілкуватися з представниками ТЦК.

У цьому випадку військкомат не надав жодного з необхідних доказів.

Суд скасував штраф та визнав дії ТЦК незаконними. Відмова брати повістку не є підставою для притягнення до відповідальності. Вручення документів має відбуватись згідно з визначеними нормами, інакше військкомати можуть отримати відмову в суді.



Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні