Яка проблема може чекати на Україну у найближчі півтора роки

0
Яка проблема може чекати на Україну у найближчі півтора роки
Україна може зіткнутися з серйозними фінансовими викликами у 2026 році в разі замороження війни. Наразі держава отримує значну підтримку від міжнародних партнерів, але майбутнє фінансування залишається під питанням.

Про це в інтерв'ю Телеграфу у програмі "Зараз" розповів економіст Олег Пендзин.

Найбільша проблема в тому, що бізнес з інших країн боїться вкладати гроші в Україну через небезпеку.

"Ми всі говоримо 'Дай Боже нам Миру', але нам вже на сьогоднішній момент треба думати: добре мир наступив — формальний, поганий, добрий не обговорюю, не є політологом. Далі що?" — каже експерт.

Одразу постане питання роботи для військових, які повернуться додому. У селах та маленьких містах зараз немає робочих місць, і це, на думку економіста, може створити серйозні труднощі.

Європейський Союз розробив спеціальну програму допомоги — Ukrainian Facility. За цією програмою Україна отримує гроші в обмін на проведення реформ. Більшість грошей має надійти у 2024-2025 роках. Але є одна проблема — програма розраховує, що після припинення бойових дій основні гроші надійдуть від приватних компаній з інших країн.

Пендзин пояснює, чому це може не спрацювати: "Що таке інвестиційний клімат в Україні? Що таке безпекові питання? Інвестор перед тим, як сюди вкласти гроші, все це приїде вивчить. Якщо він не побачить, що тут буде те, що його цікавить, він сюди не прийде!"

На 2025 рік гроші ще є — це кредит, який погашатимуть із заморожених російських грошей. А от що буде у 2026 році — ніхто не знає. Ще більше турбує те, що досі немає жодного документа про військову допомогу Україні на 2025 рік.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
3

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні