У Волинському ТЦК розповіли, що буде з тими, хто не оновив дані

2
У Волинському ТЦК розповіли, що буде з тими, хто не оновив дані
16 липня – останній день, коли військовозобов'язані чоловіки 18-60 років і деякі категорії жінок можуть оновити дані в ТЦК, ЦНАПі чи в додатку «Резерв+». Українці активно обговорюють, що ж буде вже з 17 липня з тими, хто оновив дані, і з тими, хто цього не зробив, і чи потрібно проходити ще й військово-лікарську комісію.

Про це розповіла пресофіцерка Волинського ОТЦК та СП Уляна Кравчук, пише ВСН.

За її словами, оновлення даних є дуже важливою справою для забезпечення актуальності та звірки інформації в базах даних. Адже цифровізація військово-облікових документів значно полегшує життя всім: і територіальним центрам комплектування, і військовозобов’язаним.

«Якщо під час перевірки документів та військово-облікових даних в особи немає ВІН-коду у військово-обліковому документі, або ж дані є не актуальними, то ми бачимо, що ця особа досить давно не оновлювала даних або не була в ТЦК протягом воєнного стану. Якщо ж військовозобов'язаний оновив дані у ЦНАПі чи у Резерв+ і у нього немає згенерованого QR-коду, тоді потрібно з’явитись у територіальний центр комплектування і розглядати це питання в індивідуальному порядку», – наголосила Уляна Кравчук.

Той, хто не оновив військово-облікові дані чи проігнорував повістку, потрапляє у розшук і несе адміністративну відповідальність, що прописана в ст. 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

«На жаль, не кожен українець виконує свій конституційний й громадянський обов’язок. Тому на сьогоднішній день на Волині у розшуку перебуває понад 10 тисяч осіб. Нагадаю, що штрафи за порушення військового обліку та законодавства про оборону та мобілізацію сягають від 17 тисяч до 25,5 тисяч гривень для громадян, а від 34 тисяч до 59,5 тисяч гривень – для посадових і юридичних осіб», – зауважила пресофіцер.

До речі, за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період передбачено позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років згідно зі статтею 336 Кримінального кодексу України.

14 липня на офіційному телеграм-каналі Міністерства оборони України роз’яснили норми Закону про оновлення військово-облікових даних.

«Наразі законодавством України передбачено окремі види військового обов'язку, зокрема оновлення даних та проходження медичного огляду для визначення ступеня придатності до проходження військової служби. Міністерство оборони підкреслює, що при поновленні даних проходження військово-лікарської комісії не вимагається. Проходження ВЛК необхідне лише після отримання повістки на проходження військово-лікарської комісії», – йдеться у повідомленні.

Директор Департаменту кадрової політики Міноборони Марк Андрусяк наголосив, що згідно Закону, оновлення даних громадянами – це окремий вид військового обов'язку.

«У статті 21 Закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію передбачено окремий обов'язок громадян – проходження медичного огляду для визначення ступеня придатності до проходження військової служби», – прокоментував Марк Андрусяк.

В ефірі телемарафону речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін нагадав, що ВЛК під час воєнного стану треба проходити раз на рік, в мирний час – раз на 5 років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та Instagram , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-10

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
А як так може бути,що в людини є війсьеовий квиток,служив в юності в армії,а в резерв+ пише не на обліку.Це ваш реєстр.Чому стояти в чергах,якщо саме для цього придумали ел.реєстр для оновлення даних.Чому не підтягується?
Я б з тцк брала за це штрафи.
Відповісти
А чому держава може не дотримуватись конвенції прав людини, а ми повинні дотримуватися своїх обовʼязків?? Якщо держава не виконує свої обовʼязки захищати і не порушувати права громадян, значить і ми маємо право не виконувати обовʼязків
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні