СПІКЕРИ ДНЯ:
Захисник «Азовсталі» розповів про жахи російського полону
22 травня, 19:21
![](/images/comments.png)
![Захисник «Азовсталі» розповів про жахи російського полону Захисник «Азовсталі» розповів про жахи російського полону](https://www.volyn24.com/img/modules/news/9/99/9bca845801a2016032e24c1fa8f7b999/original-photo.jpg)
Захисник "Азовсталі" з позивним "Тарпан" розповів про те, як потрапив до російського полону та що там пережив. За його словами, спочатку військового привезли в Оленівку, де були, за словами військовослужбовців, які раніше потрапили в полон, "ДНРівські" наглядачі.
Про це в інтерв'ю для Української правди сказав військовий.
"Вони готували пекельні умови для "азовців", яких вважали втіленням всесвітнього зла. Але незадовго до нашого заїзду "ДНРівців" чомусь замінили на росіян. Ущербні кацапи забрали все, що я мав при собі - куртку, водовідштовхувальні плащі, фліску, тактичну сорочку, портфель, документи. До речі, паспорт і посвідчення водія мені повернули після обміну. І ще віддали дві маленькі ікони з молитвами, одна з яких - "Боже великий, єдиний, нам Україну храни". Чесно кажучи, я був шокований", - сказав "Тарпан".
Захисник зазначив, що умови в Оленівці були жахливими, адже спали полонені на гнилих матрацах. Також військових майже не годували, давали два черпаки води з кількома шматочками картоплі, це росіяни називали супом та давали ще кілька шматків сухого хліба на день.
"Воду майже не давали. Іноді приїжджала пожежна машина, викидала шланг із болотною водою з водоростями: що зачерпнув - те й можеш пити. Не хочеш - не пий. Доводилося хоч кілька ковтків робити, щоб не померти. Мене встигли вивезти з Оленівки до теракту. Зайшли вертухаї, назвали прізвища, сказали: "Постройтесь в ряд. 5 минут на сборы". Я зрадів. Думав, що буде обмін", - продовжив воїн.
Проте військового перевезли до російської колонії барачного типу, де спочатку його та побратимів допитували. Одним із запитань, яке ставили всім: чи спілкувалися захисники "Азовсталі" з цивільними на заводі.
"Якщо хтось казав, що спілкувався, допомагав, ділився водою, їжею і медикаментами, під*ри записували, що він незаконно утримував людей у бункері, бив, катував і ґвалтував. Ставлення до таких бійців було, м'яко кажучи, жахливим. Як росіяни нас тільки не називали: і "антихристами", і "украинскими головорезами", і "бандеровцами", і "нацистами", і "фашистами"", - розповів "Тарпан".
За словами військовослужбовця, найгіршим є те, що окупанти й справді в це вірять, адже в них цілодобово працює "божевільна пропаганда". Він додав, що у його бараку стояв телевізор, тому доводилося дивитися пропагандистські телеканали РФ, аби хоч щось дізнатися про Україну.
"Найчастіше в ефірах показували програми неадекватної Скабєєвої. Російські псевдожурналісти цілодобово вливають брєд про те, що Росія - "велика страна, которая всех победит", що в них "самое лучшее ПВО", "самая лучшая авиация". А ще розповідають, що росіяни вбивають по 1,5 тисячі наших військових за день. Вони свято в це вірять, навіть не задумуючись, що при таких розкладах в Україні би вже людей не залишилося", - підкреслив захисник.
Військовий зауважив, що було дуже важко дивитися їхнє телебачення. Перебування протягом двох років у неволі було ізоляцією, адже не було доступу до правдивої інформації.
"Із їжею в цій колонії було краще, ніж в оленівській. Навіть картоплю з макаронами давали. Про щось смачне типу солодощів тільки мріяли. Мені найбільше хотілося печива і згущеного молока, а знайомий постійно згадував про "Київський торт". Казав, що тільки-но повернеться з полону за один раз з'їсть увесь торт. Цього хлопця визволили одночасно зі мною", - поділився "Тарпан".
Він додав, що воду пили брудну та черпали її з іржавих баків. Для того, аби помитися та випрати речі вода була в окремих баках.
"Засобів гігієни, наприклад, мила, зубної пасти і прального порошку дуже не вистачало, їх практично не було. А так хотілося просто вмитися нормально, зуби почистити, речі випрати, надягнути чисту форму. Із позитивного, якщо можна так сказати, на території колонії була капличка. Ми там молилися, а ще могли читати книжки. Я читав багато літератури про природу і подорожі. Це допомагало переключитися від навколишнього негативу. Час у полоні підступно тягнувся. Я спостерігав за годинником, але ніколи не стежив за датами. Календаря в нас не було. І не потрібен він у полоні. Навіщо зайвий раз перейматися через те, що втрачаєш роки життя в російській колонії?", - підсумував військовий.
Про це в інтерв'ю для Української правди сказав військовий.
"Вони готували пекельні умови для "азовців", яких вважали втіленням всесвітнього зла. Але незадовго до нашого заїзду "ДНРівців" чомусь замінили на росіян. Ущербні кацапи забрали все, що я мав при собі - куртку, водовідштовхувальні плащі, фліску, тактичну сорочку, портфель, документи. До речі, паспорт і посвідчення водія мені повернули після обміну. І ще віддали дві маленькі ікони з молитвами, одна з яких - "Боже великий, єдиний, нам Україну храни". Чесно кажучи, я був шокований", - сказав "Тарпан".
Захисник зазначив, що умови в Оленівці були жахливими, адже спали полонені на гнилих матрацах. Також військових майже не годували, давали два черпаки води з кількома шматочками картоплі, це росіяни називали супом та давали ще кілька шматків сухого хліба на день.
"Воду майже не давали. Іноді приїжджала пожежна машина, викидала шланг із болотною водою з водоростями: що зачерпнув - те й можеш пити. Не хочеш - не пий. Доводилося хоч кілька ковтків робити, щоб не померти. Мене встигли вивезти з Оленівки до теракту. Зайшли вертухаї, назвали прізвища, сказали: "Постройтесь в ряд. 5 минут на сборы". Я зрадів. Думав, що буде обмін", - продовжив воїн.
Проте військового перевезли до російської колонії барачного типу, де спочатку його та побратимів допитували. Одним із запитань, яке ставили всім: чи спілкувалися захисники "Азовсталі" з цивільними на заводі.
"Якщо хтось казав, що спілкувався, допомагав, ділився водою, їжею і медикаментами, під*ри записували, що він незаконно утримував людей у бункері, бив, катував і ґвалтував. Ставлення до таких бійців було, м'яко кажучи, жахливим. Як росіяни нас тільки не називали: і "антихристами", і "украинскими головорезами", і "бандеровцами", і "нацистами", і "фашистами"", - розповів "Тарпан".
За словами військовослужбовця, найгіршим є те, що окупанти й справді в це вірять, адже в них цілодобово працює "божевільна пропаганда". Він додав, що у його бараку стояв телевізор, тому доводилося дивитися пропагандистські телеканали РФ, аби хоч щось дізнатися про Україну.
"Найчастіше в ефірах показували програми неадекватної Скабєєвої. Російські псевдожурналісти цілодобово вливають брєд про те, що Росія - "велика страна, которая всех победит", що в них "самое лучшее ПВО", "самая лучшая авиация". А ще розповідають, що росіяни вбивають по 1,5 тисячі наших військових за день. Вони свято в це вірять, навіть не задумуючись, що при таких розкладах в Україні би вже людей не залишилося", - підкреслив захисник.
Військовий зауважив, що було дуже важко дивитися їхнє телебачення. Перебування протягом двох років у неволі було ізоляцією, адже не було доступу до правдивої інформації.
"Із їжею в цій колонії було краще, ніж в оленівській. Навіть картоплю з макаронами давали. Про щось смачне типу солодощів тільки мріяли. Мені найбільше хотілося печива і згущеного молока, а знайомий постійно згадував про "Київський торт". Казав, що тільки-но повернеться з полону за один раз з'їсть увесь торт. Цього хлопця визволили одночасно зі мною", - поділився "Тарпан".
Він додав, що воду пили брудну та черпали її з іржавих баків. Для того, аби помитися та випрати речі вода була в окремих баках.
"Засобів гігієни, наприклад, мила, зубної пасти і прального порошку дуже не вистачало, їх практично не було. А так хотілося просто вмитися нормально, зуби почистити, речі випрати, надягнути чисту форму. Із позитивного, якщо можна так сказати, на території колонії була капличка. Ми там молилися, а ще могли читати книжки. Я читав багато літератури про природу і подорожі. Це допомагало переключитися від навколишнього негативу. Час у полоні підступно тягнувся. Я спостерігав за годинником, але ніколи не стежив за датами. Календаря в нас не було. І не потрібен він у полоні. Навіщо зайвий раз перейматися через те, що втрачаєш роки життя в російській колонії?", - підсумував військовий.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
- 26 липня
- 21:41 Гороскоп на 27 липня: ваша харизма притягне нові знайомства
- 21:13 Як вимикатимуть світло на Волині 27 липня
- 20:43 Які прізвища вказують на те, що ваші предки служили Богу
- 20:16 Вилучення старих банкнот 500 грн: що робити українцям
- 19:57 Хто і для чого закидає кросівки на дроти
- 19:42 Українців попереджають про спеку +37°
- 19:07 Начальник штабу «Азов» розповів, чому не вдався контрнаступ ЗСУ 2023 року
- 18:56 П'ять найнебезпечніших знаків Зодіаку
- 18:41 Сильна магнітна буря накриє Землю
- 18:23 Скільки територій України залишаться під контролем рф у разі припинення вогню
- 18:08 Чи перестануть українцям на вулицях видавати повістки
- 17:55 У Волинській області оголосили небезпеку на 27 липня
- 17:40 Завтра на Волині попрощаються із загиблим Героєм
- 17:24 У мережі показали, як ЗСУ дурять росіян
- 17:09 Офіцер ЗСУ заявив, що мобілізаційний вік треба знизити до 22 років
- 16:52 На Волині чоловік зарізав двох сусідських собак
- 16:37 На Волинь «на щиті» привезуть тіло загиблого Героя
- 16:25 В українському місті встановили пам'ятник військовому рф
- 16:10 Підозрюваний у вбивстві Фаріон показав язик її доньці у залі суду
- 15:53 У селі водійка авто на смерть збила дитину
- 15:38 У ТЦК попереджають про нове оновлення даних
- 15:26 В Угорщині заявили про шантаж з боку України
- 15:11 Чи буде опалення у будинках лучан під час відключень світла
- 14:54 МЗС Румунії викликало тимчасово повіреного у справах рф: що сталось
- 14:39 Кому на Волині представники ТЦК видають повістки на проходження ВЛК
- 14:27 Стало відомо ім'я нардепа, який міг стати наступною жертвою ймовірного вбивці Фаріон
- 14:12 Донька Ірини Фаріон у залі суду звернулася до ймовірного вбивці мами
- 13:55 Військовий експерт попереджає українців про масову атаку
- 13:40 Підозрюваний у вбивстві Фаріон підготував прощальний лист
- 13:28 Відомий український співак висловився про готовність піти на фронт
- 13:13 На заході України другу добу шукають безвісти зниклого 20-річного хлопця
- 12:56 Чим підозрюваний вистрілив у Фаріон
- 12:41 На Волині чоловік під час сварки зарізав свого знайомого на очах дитини
- 12:29 Донька Ірини Фаріон вперше висловилася про вбивцю мами
- 12:14 У Зеленського заявили про готовність України до переговорів з рф
- 11:57 У поліції розповіли, як підозрюваний стежив за Іриною Фаріон
- 11:55 Затриманому ймовірному вбивці Фаріон загрожує 15 років ув'язнення
- 11:42 Військовий ЗСУ відповів, коли закінчиться війна в Україні
- 11:30 На заході України військового ув’язнили на 5 років за втечу з частини
- 11:15 Стежив за блогером, який критикував Фаріон: що знайшли у соцмережах підозрюваного у вбивстві
- 10:58 На заході України оголосили штормове попередження
- 10:43 На Волині шукають безвісти зниклу жінку
- 10:31 Вночі росіяни атакували чотири області України: що відомо про наслідки
- 10:16 Чи буде демобілізація під час війни
- 09:59 РФ атакувала енергооб'єкти у двох областях
- 09:44 На Волині потужна злива перетворила вулиці на річки
- 09:32 Військовий ЗСУ розповів, що може відбутися після перемоги
- 09:17 На Волині все село прийшло попрощатися із загиблим військовим
- 08:45 Що віщує швидку смерть: прикмети та забобони
- 08:18 26 липня - Єрмолаїв день: що сьогодні заборонено робити
- 25 липня
- 21:22 Цей день буде сприятливим: гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 26 липня
- 20:48 Відомий астролог розповів, коли закінчиться війна в Україні
- 20:21 Які банкноти в Україні підробляють найчастіше
- 19:47 Землю накриє подвійний метеоритний дощ
- 19:20 Чи достатньо сил у рф, щоб піти у наступ з боку Білорусі
- 18:46 На заході України пенсіонерку оштрафували на 85 тисяч гривень: що сталося
- 18:19 На Волинь «на щиті» востаннє повернувся загиблий Герой
- 18:04 Стало відомо, хто вбив Ірину Фаріон
- 17:45 Командувач Нацгвардії розповів, коли рф стане в оборону
- 17:18 На фронті загинув військовий з Волині
- 16:56 У небі над Україною помітили рідкісне явище
- 16:44 Держава працює над стабілізацією ситуації в енергосистемі України
- 16:17 На війні загинув колишній мер українського міста
- 15:43 У селі чоловік згвалтував дитину, яка прийшла на день народження до подруги
- 15:22 З'явилися деталі затримання вбивці Ірини Фаріон
- 15:12 У Дніпрі затримали підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон, - Зеленський
- 14:42 Росіяни масово перекидають техніку до Кримського мосту
- 14:15 Україні доведеться воювати постійно, - командувач Нацгвардії
- 13:41 Що буде з відключеннями світла у серпні
- 13:14 На фронті загинули п'ятеро Героїв із заходу України
- 12:40 На заході України затримали прихильницю «русского міра»
- 12:13 У ЗСУ попередили українців про небезпеку
- 11:39 У одній з країн НАТО другу ніч поспіль оголошували повітряну тривогу
- 11:12 Відомий командир ЗСУ розповів, як довго триватиме війна
- 11:00 Бандаж на руку: коли потрібен і як правильно обрати*
- 10:38 У озері на заході України масово загинула риба
- 10:11 У Волинській та Рівненській областях оголосили небезпеку на 25 липня
- 09:37 У прикордонні на заході України невідомий розстріляв собаку
- 09:10 У одній з країн ЄС очікують на наплив українських біженців: у чому причина
- 08:36 Коли рф може вдарити по Україні знову
- 08:09 25 липня - Успіння праведної Анни: що сьогодні не можна робити
- 24 липня
- 23:08 Відповідальність за вбивство Ірини Фаріон взяли на себе неонацисти рф
- 21:41 Гороскоп на 25 липня: день, коли ми впізнаємо себе в інших людях
- 21:16 Відома українська акторка показалася з синцями на руці
- 20:45 Шість ознак того, що ваша душа не вперше в цьому світі
- 20:16 Війна рф проти України створює «кліматичну катастрофу», - екоактивісти
- 19:57 Вчені виявили раптовий побічний ефект вживання кави
- 19:42 До України повертається спека: коли і де буде найгарячіше
- 19:21 Росія стягнула в українську область 90 тисяч військових
- 19:06 В Україні різко подорожчав популярний овоч
- 18:56 Які 4 знаки Зодіаку вважаються найзлопамятнішими
- 18:41 В Україні покращилась ситуація зі світлом
- 18:22 Відома українська співачка виступила проти вступу України в ЄС
- 18:07 Чи достатньо оновити дані у додатку «Резерв+»
- 17:55 До українського міста росіяни завозять стару військову техніку
- 17:40 На фронті загинули двоє військових з Волині
- 17:23 На заході України трагічно загинув 23-річний хлопець
- 17:08 На заході України військовому видалили уламок снаряду, який застряг біля сонної артерії
- 16:52 З вікна багатоповерхівки жінка викинула кота
- 16:37 На заході України затримали агента ФСБ, який підпалив авто ЗСУ
Завантаження...
Коментарі: