Неправильні дієслова: перелік найвживаніших та лайфхаки для запам’ятовування*

0
-1
Неправильні дієслова: перелік найвживаніших та лайфхаки для запам’ятовування*

Звісно було б набагато легше утворювати минулий час лише додаванням закінчення -ed до дієслів. Але напевно ви вже переконались, що англійська граматика не завжди проста.В чому особливість irregular verbs?Неправильні дієслова — це дієслова, які не відповідають стандартним вимогам утворення минулого часу. Інакше кажучи, вони дотримуються власних правил. У той час, як більшість англійських правильних дієслів використовують закінчення -ed для форм минулого часу (Past Simple) та дієприкметників минулого часу (Past Participle), неправильні формуються інакше. Оскільки не існує універсальної формули їх утворення, залишається лише вивчити їх напам’ять.Радимо прочитати статтю про рівень англійської B2 https://cambridge.ua/uk/blog/b2-level-of-english/ з якої ви дізнаєтесь що має знати та вміти людина на цьому рівні.Згідно з Оксфордським словником, в англійській мові 470 неправильних дієслів. Деякі лінгвісти налічують 660. Але не хвилюйтесь, вам не потрібно зубрити абсолютно всі, якщо звісно ви не плануєте декламувати Шекспіра чи писати художній роман англійською. Для початкового рівня достатньо знати 50 неправильних дієслів, середній — вимагає 100 і більше. Щоб вам допомогти, ми наведемо перелік найпоширеніших неправильних дієслів та їхніх часових форм разом із коротким поясненням.70+ найпопулярніших неправильних дієслівМи в Grade Education Centre впевнені, що систематизування значно полегшує вивчення. Спеціально для вас ми розділили неправильні дієслова за схожими ознаками. Впевнені, цей підхід зекономить ваш час.Неправильні дієслова, що не змінюються у всіх трьох формах.Розпочнемо з найпростішого: запам’ятовуйте перелік дієслів, що мають однакове написання та звучання в інфінітиві, у другій та третій формах.
 • bet — битися об заклад

 • bid — пропонувати ціну

 • broadcast — передавати, транслювати

 • burst — лопатись

 • cost — коштувати

 • forecast — прогнозувати

 • cut — різати

 • hit — вдаряти

 • hurt — ранити

 • let — дозволяти

 • put — класти

 • read — читати (пишуться однаково, але вимовляються по-різному: /riːd/ в інфінітиві та /red/ в Past Simple і Past Participle)

 • set — ставити, встановлювати 

 • shut — закривати

 • split — розділяти

 • spread — розповсюджувати

 • thrust — вірити, довіряти

 • upset — засмучувати(ся)

 • wet — мочити, зволожуватиНеправильні дієслова з однаковою першою та третьою формою. У цій групі третя форма збігається з інфінітивом, отже вам залишається приділити увагу лише другій формі.


InfinitivePast SimplePast ParticipleПерекладcomecamecomeприходитиbecomebecamebecomeставатиrunranrunбігти

Неправильні дієслова з однаковою другою та третьою формою.Фактично ви вивчаєте лише дві форми, оскільки Past Simple та Past Participle для наступних дієслів ідентичні.
InfinitivePast SimplePast ParticipleПерекладmakemademadeвиготовлятиhavehadhadмати, володітиsaysaidsaidговорити, казатиdigdugdugкопати, ритиfeedfedfedгодуватиfindfoundfoundзнаходити

Закінчення -t у другій та третій формах.Тут теж все надзвичайно просто: якщо інфінітив закінчується на -d, у другій та третій формі ця літера автоматично змінюється на -t. Якщо початкова форма дієслова має інше закінчення, в минулому часі все одно додається -t.
InfinitivePast SimplePast ParticipleПерекладsendsentsentнадсилатиbuildbuiltbuiltбудуватиdealdealtdealtмати справуspendspentspentпроводити (час)learnlearntlearntвчитиmeanmeantmeantозначатиfeelfeltfeltвідчуватиkeepkeptkeptтримати, зберігатиlendlentlentпозичатиbendbentbentнахиляти(ся)

Закінчення -ught у другій та третій формах.В цьому переліку неправильних дієслів друга та третя форми збігаються та мають особливу ознаку — закінчення -ught, що читається як /ɔ:t/.
InfinitivePast SimplePast ParticipleПерекладthink thoughtthoughtдуматиbuyboughtboughtкупуватиbringbroughtbroughtприноситиfightfoughtfoughtбитися, боротисяseeksoughtsoughtшукатиcatchcaughtcaughtловити

Зміна голосних на -a у другій формі та -u у третій.Запам'ятайте чергування голосних і вивчення цієї групи неправильних дієслів не вимагатиме багато зусиль.
InfinitivePast SimplePast ParticipleПерекладdrinkdrank drunkпитиsingsangsungспіватиsinksanksunkтонутиstinkstankstunkсмердітиswimswamswumплаватиshrinkshrankshrunkскорочувати

Закінчення -ew у другій формі та -own у третій.Всі дієслова у цій підбірці мають закінчення -ew /u:/ в Past Simple та -own /un/ в Past Participle.
InfinitivePast SimplePast ParticipleПерекладblowblewblownдутиflyflewflownлітатиdrawdrewdrawnмалюватиgrowgrewgrownростиknowknew knownзнатиthrowthrewthrownкидати

Зміна голосної на o-, а також закінчення -en.Дієслова цієї категорії у Past Simple змінюють o- в середині слова та в деяких випадках закінчення на -e. У Past Participle вони отримують додаткове закінчення -en:
InfinitivePast SimplePast ParticipleПерекладbreakbrokebrokenламатиchoosechosechosenвибиратиgetgotgottenотримуватиforgetforgotforgottenзабуватиfreezefrozefrozenзамерзати, заморожуватиspeakspokespokenрозмовлятиstealstolestolenкрастиteartoretornрозриватиwakewokewokenбудитиwearworewornодягати(ся)

Неправильні дієслова, які просто необхідно запам’ятати.Остання група не піддається жодним стандартам, не має схожих ознак та порушує всі закони логіки. Це «найбільш неправильні дієслова‎», тому єдиний вихід просто вивчити всі три форми кожного із них. 
InfinitivePast SimplePast ParticipleПерекладeatateeatenїстиbewas/werebeenбутиseesawseenбачитиdodiddoneробити

 

Cambridge Education Centre https://cambridge.ua/uk/ пропонує ще безліч методів вивчення неправильних дієслів та інших складних, на перший погляд, граматичних тем. Ми готові довести, що вивчення англійської мови може бути цікавим.
 

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


 • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2021. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».