На Запорізькій АЕС складна ситуація: що відомо

0
На Запорізькій АЕС складна ситуація: що відомо
На даний момент на Запорізьку АЕС продовжує подаватися зовнішнє електропостачання єдиною зовнішньою лінією електропередачі на 750 кВ, а також є одна резервна лінія на 330 кВ, але у разі аварії на основній лінії – її може не вистачити. Водночас росіяни створюють проблеми з керівництвом АЕС, що може негативно вплинути на ядерну безпеку.

Про це написала пресслужба МАГАТЕ, передає Апостроф.

Як повідомив "Росатом" МАГАТЕ, ще одна лінія електропередачі 330 кВ знаходиться в ремонті і незабаром має бути готова, як резерв, якщо буде втрата ліній електропередач 750 кВ та 330 кВ. Можуть відновити ще дві лінії електропередач 330 кВ, але невідомо коли. Відсутні дані й про плани відновлення будь-якої з втрачених ліній електропередачі 750 кВ.

У свою чергу, генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі наголосив, що агентство розглядає Запорізьку АЕС як український об'єкт. Гроссі продовжує вести переговори на високому рівні з Україною та країною-терористом, спрямовані на "погодження та якнайшвидше запровадження зони ядерної безпеки та захисту навколо ЗАЕС".

Він також стурбований ситуацією ухвалення рішень росіянами, що показує відкриті протиріччя щодо ланцюга управління на станції, а це може негативно вплинути на ядерну безпеку та захищеність.

Так, оголошено нового директора заводу - головного інженера ЗАЕС Юрія Черничука. Проте український оператор "Енергоатом" відхилив це та призначив виконувачем обов'язків гендиректора заводу Дмитра Вербицького, а головним інженером – Ігоря Мурашоу. Але на заводі їх нема.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні