--> В Україні рекордно впали ціни на пшеницю | Волинь 24 - новини Волині та Луцька

В Україні рекордно впали ціни на пшеницю

1
1
В Україні рекордно впали ціни на пшеницю
Закупівельні ціни на пшеницю в Україні опустилися до вересневого рівня слідом за зниженням котирувань на світових біржах.

Повідомляє Агрономія сьогодні.

Якщо найближчим часом попит не відновиться, то збільшення перехідних запасів в основних країнах-експортерах та прогнози гарного врожаю посилять тиск на ціни нового врожаю, які можуть опуститися в порту до 200 $/т.

Головним чинником тиску на ціни української пшениці є російська пшениця, експортні ціни на яку за тиждень впали на 14 $/т до 238-240 $/т FOB внаслідок низького попиту та збільшення пропозицій. Російські трейдери намагаються продати якнайбільше пшениці до запровадження 70% мита на ціну, що перевищуватиме 200 $/т для нового врожаю. Ціни на пшеницю нового врожаю в РФ з поставкою у липні – серпні знизилися на 1,5 $/т до 227-228 $/т FOB, проте значно перевищують ціни початку попереднього сезону, коли пшениця коштувала 195-200 $/т FOB.

Як наслідок, закупівельні ціни на продовольчу пшеницю в Україні знизилися до 6800-7250 грн/т або 215-225 $/т для поставок в порт у квітні-травні, що відповідає рівню цін середини вересня 2020 р. Переробники також опустили закупівельні ціни, а деякі навіть зупинили закупівлі в очікуванні стабілізації ринку.

Зазначається, що протягом липня-лютого Україна збільшила імпорт борошна до 12,8 тис. тонн. А після зниження ставки ПДВ до 14% лише з Білорусі у березні імпортовано 2,3 тис. тонн борошна, що фактично вироблене з російської сировини.

Експорт пшеничного борошна з України в поточному сезоні склав лише 96 тис. тонн, що на 180 тис. тонн поступається показнику попереднього сезону. Вартість пшеничного борошна вищого ґатунку у дрібному пакуванні у торговельних мережах Польщі та Словаччини нижча, ніж в Україні, що посилює тиск на ціну пшениці та борошна.

Аналітики відмічають, попри різке зниження цін на українську пшеницю, попит на неї з боку імпортерів поки не зростає, оскільки вони очікують подальшого зниження цін або починають купувати зерно майбутнього врожаю.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
1

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Це тільки в Україні може пшениця дешевшати а хліб дорожчати. А ще цікавіше що експортують зерно задешево але муку імпортують дорогу. КОЛИ БУДЕ ЯКАСЬ ЛОГІКА В ЦІЙ КРАЇНІ І ДЕ ВІДПОВІДНІ ОРГАНИ, ЯКІ МАЮТЬ ЦЕ КОНТРОЛЮВАТИ.
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні