28 листопада, цей день в історії: події, факти, дні народження

0
-1
28 листопада, цей день в історії: події, факти, дні народження
28 листопада день народження відзначає генеральна директорка Волинського обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства, депутатка Волиньради Ірина Горавська. Про це інформують Волинські Новини.



Рідні, друзі, колеги та вдячні пацієнти вітають Ірину Іванівну зі святом та бажають їй здоров'я, наснаги, процвітання та підтримки, любові, тепла, радості та мирного неба.

Хай у домі завжди панують мир і злагода, у серці – доброта, а у справах – мудрість та виваженість. Нехай доля і надалі буде прихильною, даруючи незабутні емоції, яскраві події, незрадливу удачу, вірних і надійних друзів! Нехай сонячне тепло ваших рук, передається кожному немовляті, якому ви допомагаєте, а слова вдячності від щасливих батьків наповнюють серце життєвою енергією!

Друзі та знайомі вітають з днем народження лучанина, автоквестера Артема Левчука. Йому бажають міцного здоров'я, радості, підтримки рідних та близьких, добра, миру, удачі та здійснення всіх мрій і планів.



Також день народження 28 листопада святкує волинський журналіст Костянтин Гарбарчук. Друзі, колеги та знайомі бажають імениннику міцного здоров’я, творчих звершень, сили, мирного неба, гарних нових, сонячних днів та Божого благословіння!



Сестричка вітає зі святом Інну Могілевську та зичить їй нехай життя буде сповнене радістю та надією, щастям та любов'ю, яскравими подіями та незабутніми враженнями.



28 листопада день народження святкують також експрезидент ВАТ «Корпорація «Аверс» Олег Величко, директор ВКФ «Черевички» Ольга Копецька та директор луцького дошкільного навчального закладу № 32 Мирослава Шевчик.

Інформаційне агентство Волинські Новини зичить іменинникам здоров’я і натхнення, любові і уваги, тепла і сонячного настрою, успіхів у всьому, яскравих вражень і веселки емоцій. Нехай у вашому житті завжди будуть квіти і сюрпризи, посмішки і хороші події, щастя і радість, удача і везіння!

День ангела сьогодні відзначають Дмитро та Назар.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Торік ми розповідали, як в СНУ обирали нового ректора.

2018 року ми писали, що на хабарі за бурштин спіймали начальника любешівської поліції.

Два роки тому цього дня редакція розповідала, що станеться з вашою сторінкою у соцмережах після смерті. Експерти сходяться на тому, що спокійніше довірити долю інтернет-сторінок і веб-даних близькій людині.

У 2016 році Таїланд скасував візовий збір і знизив плату за візу українцям на три місяці.

Президент РФ Путін підписав указ про застосування спеціальних економічних заходів щодо Туреччини у 2015 році.

Збірна команда Волинської області здобула ІІІ місце на ХХІІІ Всеукраїнському турнірі юних фізиків у 2014 році.

Народилися:

28 листопада народилися американський винахідник, який разом із братом створив целулоїд, Джон Хайят, український мовознавець, член-засновник і президент різних українських і канадських наукових та культурних товариств Ярослав-Богдан Рудницький, американська акторка Глорія Грем («Перехресний вогонь», «Це чудове життя»), український шоумен, підприємець і педагог, ректор Київського національного університету культури і мистецтв Михайло Поплавський, американський кіноактор Ед Гарріс («Безодня», «Скеля», «Аполлон 13»), український дитячий поет, прозаїк та казкар Олександр Дерманський, український театральний режисер, директор Міжнародного театрального фестивалю «Мистецьке березілля» Сергій Проскурня, американська фотомодель і акторка Анна Ніколь Сміт («Голий пістолет», «Еллі Макбіл»), український футболіст, срібний призер Літніх Паралімпійських ігор 2000 та 2012 років Андрій Цуканов.

Сталося:

1520 — Перший європеєць Фернан Магеллан проплив із Атлантичного океану в Тихий.

1654 — Почалася героїчна оборона козацької фортеці Буша (на Поділлі) від польських військ (30 листопада оборонці підірвали себе разом із фортецею; цей епізод описаний М. Старицьким у повісті «Оборона Буші»).

1917 — Уряд більшовицької Росії направив послам Великої Британії, Франції, США та низки інших країн ноту з пропозицією про оголошення перемир'я на всіх фронтах і початку переговорів про мир. Не отримавши відповіді, більшовики оголосили про підготовку до сепаратних мирних переговорів із Німеччиною.

1918 — Румунський Генеральний конгрес Буковини в Чернівцях проголосив об'єднання краю з Румунією.

1918 — Естонія зазнала військового нападу зі сторони Радянської Росії, почалась Визвольна війна естонського народу (1918—1920).

1921 — Всеукраїнський центральний виконавчий комітет ухвалив постанову про приєднання Радянської України до міжнародної конвенції Червоного Хреста.

1943 — У Тегерані відкрилась перша конференція керівників трьох держав антигітлерівської коаліції — Й. Сталіна (СРСР), Ф. Рузвельта (США) і Вінстона Черчілля (Велика Британія).

1970 — італійська ліво-терористична організація «Червоні бригади» провела свою першу операцію — серію вибухів на заводі «Піреллі».

1974 — У нью-йоркському концертному залі «Медісон Сквер Гарден» ексбітл Джон Леннон виступив зі сцени востаннє.

1983 — Вперше за історію американських космічних польотів у складі американського екіпажу був іноземний громадянин — західнонімецький фізик Ульф Мербольд (був на борту космічного корабля «Спейс Шаттл-9 Колумбія-6»).

1994 — Перша спроба федеральних сил Росії штурмувати столицю Чечні — місто Грозний під час Першої Чеченської війни.

2000 — Початок касетного скандалу в Україні. Олександр Мороз оприлюднив аудіокасети з записами розмов у кабінеті Леоніда Кучми стосовно вбивства Георгія Гонгадзе.

2004 — У місті Сєвєродонецьку Луганської області відбувся «Всеукраїнський з'їзд народних депутатів». У ньому взяли участь переважно представники Партії регіонів східних та південних областей України, прем'єр-міністр України Володимир Янукович та мер Москви Юрій Лужков. «Ідеї, які висловили керівники місцевих органів державної влади, не відповідають ні Конституції, ні українському законодавству», — прокоментував ці події Кучма.

2006 — Верховна Рада України визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу.

2008 — за рішенням Черкаського міськвиконкому демонтовано пам'ятник Леніну на центральній площі міста. 2 серпня 2012 Київський апеляційний суд зобов'язав Черкаську мерію відновити пам'ятник «на попередньому місці та в попередньому стані».
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні