На Волині планують будувати новий сучасний завод на 300 робочих місць

0
25
На Волині планують будувати новий сучасний завод на 300 робочих місць
На Волині може з'явитися завод з виробництва цементу із породи шахтних териконів.

Про це говорили сьогодні, 8 липня, на засіданні постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, ПЕК, архітектури, будівництва та ЖКГ, повідомляє пресслужба Волинської ОЛА.

У ході розгляду питання про стан та перспективи розвитку промислового комплексу в області, начальник управління економічного розвитку та торгівлі ОДА Сергій Халецький розповів, що у квітні в області розпочали роботи з впровадженню інвестиційного проекту з виробництва цементу із породи шахтних териконів. Він зауважив, що з такою ініціативою виступило місцеве підприємство "Сонарсен" та отримало підтримку виконавчої влади.

За словами Сергія Халецького, 22 квітня, було підписано меморандум для формалізації усіх подальших спільних дій. Це виробництво має стати усіпшним прикладом державно-приватного партнерства. Наразі чекаємо на узгодження Фондом держмайна України, механізму передачі породи шахтних териконів, для її подальшої переробки.

Для Волині – це створення додаткових 200-300-сот робочих місць та збільшення податкових надходжень до бюджетів всіх рівнів на суму у понад 7 млн грн на рік.

Згідно договору за 3 роки має бути збудований сучасний завод, що виготовлятиме цемент різних марок – від М-500 до 1500, який продаватимуть в межах України та експортуватимуть за кордон.

Загальна вартість проекту становить близько 60 мільйонів Євро" , - наголосив він.

Т. в. о. начальника управління, заступник начальника управління - начальник відділу промисловості, підприємництва і торгівлі ОДА Андрій Ткачук окремо розповів членам комісії про перспективи добувної галузі області, яку представляють 4 вугільних підприємства: шахта «Бужанська», шахта №9 «Нововолинська», шахта №1 «Нововолинська» та шахта №10 «Нововолинська», яка є єдиною гірничою новобудовою в Україні вже десятки років.

Він наголосив, що облдержадміністрацією направлено звернення до Кабміну з проханням передбачити у проєкті Держбюджету на 2020 рік фінансування на утримання комплексів загальношахтного призначення шахти №10 «Нововолинська» у безаварійному стані у сумі 82 мільйони гривень.

"На рівні Міністерства енергетики вирішене питання щодо виділення лише 59 мільйонів гривень на ці цілі. Тішить лише те, що наразі там немає заборгованості із заробітної плати , хоча є заборгованість поки по двох інших працюючих шахах - це "Бужанська" та шахта №9 "Нововолинська", – зауважив він.

Андрій Ткачук також розповів, що перспективи розвитку добувної галузі, як в Україні загалом, так і в області невтішні.

"Наразі Урядом створена міжвідомча комісія з трансформації вугільної галузі. До цієї роботи долучився і Світовий банк, який може виступити кредитором соціальних ризиків, які можуть виникати за умови закриття шахт. По Волині прогнози не дуже оптимістичні, адже якщо проаналізувати собівартість тонни вугілля, яке видобувається на наших шахтах і вартує 5- 6 тисяч гривень за тонну, при ринковій ціні в межах 2-х тисяч, то це говорить про те, що доцільність їх роботи досить невелика. Ми з державної казни фактично дотуємо ці виробництва", - сказав він.

Депутат Іван Киричик поцікавився яку суму коштів було вкладено у будівництво 10-ї шахти за всі три десятки років, відколи розпочались роботи і яка сума необхідна на її добудову.

"На сьогодні державою уже вкладено більше 3-х млрд гривень, а щоб завершити її будівництво та ввести в експлуатацію необхідно ще близько 1,5 млрд гривень", - сказав Андрій Ткачук.

Посадовець також зауважив, ця, як і інші шахти є стратегічними підприємствами для нашої області і позиція виконавчої влади однозначна – вони мають і надалі розвиватися та працювати на користь держави.

В результаті обговорення озувечену інформацію депутати взяли до відома.


Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
25

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні