Як волиняни збирають чорницю і почім продають. ВІДЕО

0
5
Як волиняни збирають чорницю і почім продають. ВІДЕО
"Чорне золото" – так називають одну із найкорисніших ягід – чорницю. Вона має безліч корисних елементів, ягоду використовують у лікуванні багатьох недуг.

На Волині стартував сезон її збору. Область – одна із лідерів, там чорницю збирають тоннами. Про те, скільки вона коштує цьогоріч і чи без радіації, йдеться в сюжеті ТСН.

На підводах по ягоду з самісінького ранку їдуть цілими родинами. В першу чергу – за свіжим повітря та вітамінами, а ще – заробити. За сезон, кажуть місцеві, за чорницю можна отримати до десяти тисяч гривень. Щоправда, то робота не з легких. 

Аби назбирати побільше ягід, місцеві користуються спеціальними гребінками. Кажуть, з їхньою допомогою продуктивність праців вдвічі вища.

Волинянка Тетяна Ломакіна ягоди більше полюбляє збирати, як вона каже, по-старому – руками, бо так чорниця менше мнеться та чистіша. За годину, каже, збирає літр.

"Я позавчора набрала стільки, що не могла донести з лісу", – розповідає пані Тетяна. Тож нині до лісу ходить з помічниками: онуками Назаром та Настею.

Як тільки розпочався сезон, у лісі пішли всі. Не сидиться вдома і вісімдесятилітній бабусі Ользі, адже у ягодах, стверджує, її секрет довголіття.

"Старайся силою вставати на ноги й ходити, ото й буде хвороба тікати від тебе", – переконана пані Ольга.

Робота важка, а ціниться дешево, бідкаються селяни. Заготівельники за кілограм ягід хочуть усього 35 гривень, та ще й наполягають, щоб зеленої чорниці не було.

А от при дорозі за літру чорниць просять пів сотні гривень.

Продавчині стверджують, що їхня ягода без радіації, бо збирали далеко в лісі. Чи справді це так - розповіли у Волинському лабораторному центрі, де чорницю перевірили на радіонукліди.

"Зразки, які були доставлені в лабораторію придатні для споживання і дитячим і дорослим населенням", запевнила лікарка з радіаційної гігієни Ольга Гусєва. 

Уже з наступного тижня в області запрацюють цехи, які робитимуть з ягоди компоти та варення. На них вже чекають закордоном.

"Контракти маємо вже заключені на експорт на 300 тисяч євро", - каже директор ДП "Цуманське лісове господарство" Юрій Ребар.

Сезон триватиме до кінця місяця. Чи буде цьогоріч рекордний урожай – поки спрогнозувати важко.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
5

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні