Швидкі тести не підтверджують захворювання на коронавірус, – Кузін

1
-13
Швидкі тести не підтверджують захворювання на коронавірус, – Кузін
Проведення швидкого тесту не рекомендовано для підтвердження діагнозу COVID-19.

Про це заявив в.о. генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігор Кузін на онлайн-брифінгу в четвер, 9 квітня.

«В будь-якому випадку, навіть якщо швидкий тест показує позитивний результат, у такої особи будуть все одно відібрані зразки для проведення ПЛР-дослідження», – наголосив Кузін.

За його словами, дослідження проводять у 37 державних лабораторіях. Крім того, було ще додано дві приватні лабораторії, які також мають змогу проводити дослідження на COVID-19.

Протягом доби в україні було досліджено 2396 зразків, загалом з початку проведення тестування вже було проведено 20608 досліджень.

Нагадаємо, станом на 9 годину 9 квітня зафіксовано 1892 випадки коронавірусної хвороби COVID-19, з них 57 – летальні. При цьому 45 людей одужали від коронавірусної хвороби.

Необхідність у лабораторному дослідженні на COVID має визначити лікуючий лікар на підставі цілої низки критеріїв.

«Тому якщо ви підпадаєте під підозрілий випадок або є контактною особою, тобто мали контакт із особою з підтвердженим випадком COVID-19, тоді лікар візьме зразок з носа і доправить його до відповідної лабораторії для проведення дослідження», – розповів Кузін.

Тестування на рівні лікаря має відбуватися двома шляхами.

«У разі технічної спроможності лікар може самостійно відібрати зразки. Або якщо це телефонне повідомлення, то може бути здійснено виклик мобільної бригади, яка відбере такий зразок на рівні помешкання або місця, де проходить самоізоляція.

Для зразка відбирають зразок мазка з носа або глотки. Цього матеріалу достатньо для проведення лабораторного дослідження. При швидкому тестуванні беруть кров з пальця.

Ігор Кузін також розповів, що робити, коли лікар відмовляється проводити тестування на коронавірус.

«Якщо лікар відмовляється від проведення дослідження, то я би порекомендував перевірити дійсно в себе наявність певних критеріїв, бо особа може не підпадати під визначення випадку або в неї може не бути тієї симптоматики, яка може казати про COVID, – сказав Кузін. – І якщо дійсно йде відмова лікаря, то ми рекомендуємо звертатися на телефонні «гарячі лінії», які опубліковані як на сайті Центру громадського здоров’я, так і на сайті Міністерства охорони здоров’я України».
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-13

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Тоді хто їх закупив і розтринькав державні кошти.До відповідальності.А китайці тільки грошики рахують.
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні