У Луцьку є місце, де анонімно можна залишити новонароджену дитину. ФОТО

0
-1
У Луцьку є місце, де анонімно можна залишити новонароджену дитину. ФОТО
У Луцькому клінічному пологовому будинку з 2011 року функціонує «вікно життя».

Це місце, де жінка цілком анонімно може залишити новонароджену дитину, пише ІА "Конкурент".

Як розповіла завідуюча Центром планування сім’ї Лариса Шендибило, ще жодної дитини не поклали у це «вікно». І наголошує на тому, що це добре.

«Це була ініціатива луцького пологового будинку та управління охорони здоров’я Луцької міської ради. Такі «вікна життя» були відкриті у великих містах України. Життя – то є цінність і його потрібно берегти. Нещодавно у Києві безхатько знайшов у смітнику пакет із немовлям. Щоб такого не траплялося, ліпше жінці анонімно залишити дитину. Так збережеться життя, яке комусь буде в радість. Тому що у нас дуже багато неплідних пар, які хочуть всиновити дітей. Є черга на всиновлення, бо не так просто взяти маленьку дитинку, щоб виростити її», – роз’яснює Лариса Шендибило.

Вікно легко відкривається з вулиці. В середині лежить матрац, на який жінка кладе дитину. Від ваги немовляти спрацьовує дзвінок на посту в акушерки, яка може забрати дитину, не виходячи на вулицю.

«Відеокамер немає, жінка поклала дитину і пішла, ніхто за нею бігти не буде. Анонімність гарантується, бо головне, щоб дитина залишилася живою. Єдине, що трохи незручно, що воно в середині території пологового. Розповідали наші інтерни, що у Львові над дорогою «вікна». Жінка вийшла з автомобіля, поклала дитину і швидко поїхала», – розповідає лікарка.

Пригадує, що приблизно у 2009 році підкинули дитину у кульку на поріг Волинської обласної дитячої клінічної лікарні. Хлопчик переохолодився, але його вдалося виходити.

Як розповіла Лариса Шендибило, завдяки спільному американсько-українському проєкту «Здоров’я матері і дитини» відмовлень від дітей у Луцьку стало значно менше. З її слів, у 2019 році жодна жінка не відмовилася від своєї дитини, у 2018 році – одна , у 2017 та 2016 роках відмовлень не було, з 2015 по 2013 – відмовилися по одній дитині. У 2012 та 2011 не було відмовлень. А до проєкту, який стартував у 2004 році, була зовсім інша картина: 2001 рік – 15 жінок відмовилися від немовлят, 2002 рік – 12 відмовлень, 2003 рік – 5 відмовлень. Зі слів лікарки, проєкт «Здоров’я матері і дитини» започаткував спільне перебування матері і новонародженої дитини.

«Вікно життя» у Луцьку одне. Працює цілодобово.


Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні