У Волинській ОДА вирішували, як уберегти Світязь від обміління

0
-1
У Волинській ОДА вирішували, як уберегти Світязь від обміління
Щороку працівники наукового відділу Шацького національного природного парку реєструють сезонне зниження рівня води у волинських водоймах, зокрема у Світязі.

За словами екологів, озера міліють внаслідок розробки у Республіці Білорусь Хотиславського кар’єру. Однак, якщо ще рік тому рівень води в озері Світязь знижувався на початку та в середині серпня, то цьогоріч цей процес розпочався на місяць раніше.

1 серпня, у Волинській облдержадміністрації відбулась нарада під головуванням виконуючого обов’язків голови обласної державної адміністрації Олександра Киричука. Говорили про те, як запобігти загрозі зникнення волинської курортної «перлини» та розробити план заходів щодо належного утримання гідротехнічних споруд області, – повідомила прес-служба Волинської ОДА.

Участь в обговоренні взяли також голова обласної ради Ірина Вахович, заступник голови обласної державної адміністрації Валентин Цьось, директор департаменту фінансів Ігор Никитюк, заступниця начальника управління екології Вікторія Тимощук та начальник обласного управління водних ресурсів Ростислав Кравчук.

Олександр Киричук наголосив, що ситуація на Світязі критична та потребує негайного втручання.

За його словами є низка причин, які пояснюють обміління водойм. Втім Олександр Киричук сказав, що не отримував від обласного управління водних ресурсів жодних пропозицій щодо вирішення цієї проблеми.

"Світязь цінний для області не лише як туристичний об’єкт та курорт, що наповнює бюджет. Він цінний ще й як унікальна екосистема загальнодержавного рівня. Тому ми повинні докласти максимум зусиль, аби зберегти озеро", – зазначив в.о голови ОДА.

В обласному управлінні водних ресурсів кажуть, що одна з основних причин обміління – відсутність опадів та високі температурні показники повітря.

"Ми проводимо обстеження, регулювання водно-повітряного режиму, догляд – все, що від нас вимагається. Рівень води знижується в першу чергу через погодні умови. Окрім того, велика частка каналів знаходиться та балансах ОТГ, їх не прочищають. Держава не виділяла належного фінансування на ремонти шлюзів та водогінних споруд. Також потрібно збудувати регулюючі споруди, однак питання – в коштах, – повідомив начальник управління Ростислав Кравчук.

У підсумку наради щодо збереження водних ресурсів області та належного стану утримання гідротехнічних споруд Олександр Киричук доручив управлінню водних ресурсів негайно підготувати план необхідних заходів для вирішення проблеми обміління водойм.

Окрім того, Олександр Киричук сказав, що звертатиметься до центральних відомств у Києві з метою отримання відповідного фінансування для порятунку озер волинського полісся.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні