Нововведення в українській школі: які зміни чекають учнів з 1 вересня

19
65
Нововведення в українській школі: які зміни чекають учнів з 1 вересня
З 1 вересня 2019 року українську школу очікує чимала кількість нововведень, таких як скасування шкільної форми, електронні учнівські квитки, конфіденційність в системі оцінювання та багато іншого.

Про головні нововведення 2019-2020 року згідно проекту закону» про повну середню освіту», повідомляє сайт 2016rik.com.ua.

Скасування співбесіди при вступі до 1 класу

Кожна дитина має право на рівний доступ до освіти. У зв’язку з цим конкурсний набір дітей в 1 клас скасовується. Тепер першокласники будуть зараховані до шкіл за їх місцем реєстрації, незалежно від того, спеціалізована ця школа або загальноосвітня. Вибрати іншу школу можна, але тільки якщо в ній залишаться вільні місця після прийому «своїх» учнів. У такому випадку можливий конкурс.

Скасування обов’язкової шкільної форми

Президент України Володимир Зеленський у червні скасував указ про обов’язкову шкільну форму. У новому навчальному році тільки ви і ваша дитина має право вирішувати, що надіти сьогодні в школу. Адміністрація школи більше не зможе примушувати учнів відвідувати уроки виключно у формі.

Наприклад, Уляна Супрун (в. о. міністра охорони здоров’я України), висловилася наступним чином, щодо учнівської форми:

Однаковий одяг жодним чином не впливає на показники успішності і відвідуваності учнів, а також не кращим чином впливає на креативність дітей і їх свободу самовираження.

Нове меню для шкільних їдалень

Вже до кінця 2019-2020 навчального року КМДА планує перевести всі столичні школи на мультипрофільне меню. Ціна за обід не зміниться, продукти залишаться тими ж, але тепер обід в їдальні буде нагадувати шведський стіл, де учні зможуть самі вибирати, що з’їсти сьогодні.

З 1991 року книга рецептів не змінювалася, а все нові пропозиції відсікалися фразою: «що ви хочете за 15 грн». А ось, наприклад, Євген Клопотенко (відомий український кулінар) розробив нові рецепти для шкільних їдалень і довів, що за ті ж 15 гривень дітей можна нагодувати корисною і смачною їжею.

Світловідбиваючі жилети для учнів 1-4 класів

З 1 вересня 2019 року в силу вступає нове правило: учні 1-4 класів зобов’язані носити світловідбиваючі жилети в темний час доби по дорозі в школу і додому. Взимку буде доречно надіти жилет і вранці поверх куртки або пальто. Завдяки цьому водії будуть краще бачити дітей на дорозі, що дозволить зменшити кількість школярів, що постраждали в ДТП.

Електронний учнівський квиток

У новому навчальному році 2019-2020 всі школярі, замість звичайних учнівських квитків, отримають нові — електронні. Це дозволить батькам відстежувати переміщення дитини по місту за допомогою спеціального додатку, а школярам-уникати черг в метро.

Вільний вибір форми навчання
Це нововведення стосується дітей, які змушені пропускати уроки через часті хвороби або ж серйозні заняття спортом, музикою та іншим.

У таких випадках батьки мають право подати заяву в адміністрацію школи, щоб перевести дитину на індивідуальну форму навчання. Після чого вчителі складають для таких дітей спеціальний навчальний план. Оцінка рівня знань буде проходити два рази на рік у вигляді підсумкової контрольної роботи.

Вести уроки в школі зможуть не тільки вчителі
Коли в школі, наприклад, немає профільного вчителя, то окремі уроки зможе проводити гурток або організація з хорошими фахівцями. Такий підхід називається мережевою формою навчання. Так можна вирішити проблему нестачі вчителів.

Запропонувати свої послуги зможуть всі установи, які зацікавлені в такій співпраці.

Оголошення оцінок школярів
Відтепер оцінки учня — це його особиста інформація, яку вчитель не має права розголошувати, тобто оголошувати на весь клас.
Безпосередньо на уроці вчитель може загальними фразами оцінити відповідь/роботу учня, але оцінку в балах — виставляти у щоденник на перерві або після уроків в індивідуальному порядку. Це стосується і батьківських зборів.

У Міністерстві освіти вважають, що так можна вирішити проблему цькування серед школярів через оцінки.

Скасування дощок пошани для відмінників
Кожен учень індивідуальний у своїх успіхах. Хтось краще вчиться, а хтось краще грає у футбол, танцює або співає. Діти різні, і здібності у них теж різні, кожен талановитий по-своєму.

Зміни в програмі ЗНО 2020 з української літератури
У новому навчальному році змінилася програма ЗНО з української літератури, деякі твори прибрали, деякі — додали.

Так випускникам 2019-2020 року можна не читати наступні твори, на ЗНО вони не виносяться:

«Маруся» Г. Квітка-Основ’яненка,
«Гайдамаки» Т. Шевченка,
» Гімн » І. Франка,
«Земля» О. Кобилянська,
«Молюсь і вірю» М. Рильський,
«Київ-традиція» М. Зеров,
«Дитинство» Ю. Яновський,
«Україна в огні» О. Довженко,
«Залізний острів» О. Гончар,
«Як добре те, що смерті не боюсь я», «О земле втрачена, явився!… «В. Стус,
«Українське альфреско» Л. Костенко.

Але натомість до програми включили твори:
«Захар Беркут» І. Франка
«Камінний хрест » В. Стефаник,
«Valse mélancolique» О. Кобилянська,
«У теплі дні збирання винограду» М. Рильський,
«Майстер корабля» Ю. Яновський,
«Лебеді материнства» В. Симоненко,
«Наша мова» В. Голобородько,
«Модрі Камінь» О. Гончар,
«Господи, гніву пречистого»» В. Стус,
«Два кольори» Д. Павличко.

Також школярі можуть сфокусуватися тільки на 1 і 4 частини роману «Хіба ревуть воли» Панаса Мирного, інші частини виносити на тестування не будуть.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
65

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
А в 14 гамназії форма без змін :(
Відповісти
але то не всіх шкіл, певно стосується.... В 14 гумназії кака била, кака єсть....... форма лишається, все як було...сумно
Відповісти
Супрун выступает против школьной формы, а в США таки форма существует! Опять социальное положение будет выпирать...
Відповісти
Зміни хороші, окрім шкільної форми - це зручно, практично та естетично.
Відповісти
"Безпосередньо на уроці вчитель може загальними фразами оцінити відповідь/роботу учня, але оцінку в балах — виставляти у щоденник на перерві або після уроків в індивідуальному порядку." Мне вот очень интересно, как они себе это представляют... за 5 минут перемены дети должны заходить ко мне по одному, что бы узнать свою оценку за урок? Или мне сократить для процедуры индивидуального общения урок минут на 10? У нормального учителя реально плохую оценку получают те, кто вообще не работает... неужели в министерстве кто-то считает, что дети не поймут, кто получил неудовлетворительные баллы... смешно.
Відповісти
Це стосується загалом не вашого часу, або часу учня, та його розумного використання, а психологічного комфорту як учня, так і вчителя. Також цей крок дозволяє індивідуалізувати підхід до кожного учня, а не "стричь всех под одну гребенку", як це було прийнято у совку. І, так, можливий варіант навіть виголосити оцінку учня у присутності батьків, якщо це принесе додатковий позитивний ефект. Цілком рідтримую, що стратегія загальної якісної оцінки, без засудження, без конкретних цифр у присутності всього класу - це крок уперед до створення атмосфери комфорту у навчальному процесі. Авжеж, кожен вчитель зрозуміє це по-своєму - хтось, може, продовжить все робити по-старому, бо так звик або вважає нововведення маячнею, а хтось переключить свій майндсет і почне діяти, а не скиглити.
Відповісти
Ще як я вчилася, у нас вчителі ніколи не казали оцінку на уроці вголос. Ми на початку уроку здавали щоденники, за перші 5 хв перкрви вчителі виставляли оцінки. Нам було комфортно. В нас мінімальна пеперви були 10 хв, 15 хв і велика 35 хв
Відповісти
Заборонити дошки пошани...ок.А як же бути з нагородженням кращих учнів грамотами,медалями? Невстигаючі учні не відчуватимуть себе ображеними та позбавленими уваги ,коли відмінників та переможців відзначатимуть перед всією школою?
Відповісти
Теж погоджуюся. Виходить хтось собі танцює та грає у футбол, а вчитися не дуже хоче. А інші дітки, хто відмінники мають бути гордістю школи, тому що важке - це саме навчання, адже співи та танці не є в програмі ЗНО. Сумно...
Відповісти
Як на мене, Дошка пошани має бути і в однаковій мірі відзначати кращих як у навчанні, так і в спорті, громадській діяльності, мистецьких конкурсах та ін. У житті майбутні громадяни країни все одно не будуть рівними, панове!
Відповісти
Зараз діти і так не хочуть вчитися, ті одиниці які навчаються, бігають по олімпіадах та по всіляких конкурсах, захищаючи честь школи, ВОНИ МАЮТЬ ПРАВО БУТИ НАГОРОДЖЕНИМИ І ШКОЛИ ПОВИННІ ПИШАТИСЯ ТАКИМИ УЧНЯМИ!
Відповісти
Форма для школы - это воспитание дисциплины и никакого креатива тут нет. С другой стороны это выражение одинакового доступа к знаниям всех учеников не смотря на их личные различия и особенности !
Відповісти
ага, особливо коли не у всіх є можливість купити ту форму...
форма - виховання дисципліни? а як-же самовираження дитини? краще загнобити?
Відповісти
І ви вважаєте, що більшість нововведень прийнятні? Кому в Козятині потрібний електронний квиток?!
Відповісти
)))))))))))))))))))))))))
Відповісти
Шведський стіл....????? В нас хоча б варили нормальну їду,а не одною гречкою і сарделькою годували дітей......Позор....!!!!!
Відповісти
Подскажите а если ребёнок на спец.програме индивидуально обучается можно перевести на обычную программу?
Відповісти
Правильно, наверное, чтобы каждая школа определял правила (форма, доска почёта, оценки и т. Д.), а дети и родители пусть выбирают школу. Не хочешь покупка ь форму и 'висеть на до ке почета' - иди в школу А, Важно, чтобы твои оценки оставались тайной - добро пожаловать в школу Б.
Відповісти
А що робити з батьківськими комітетами і благодійними внесками?Коли це все скінчиться?
Відповісти

© 2016. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».