У Луцькій міськраді скандалили члени гаражного кооперативу

1
3
У Луцькій міськраді скандалили члени гаражного кооперативу
Члени гаражного кооперативу «Ветерана Грушевського 23-б» прийшли до депутатів Луцької міськради, щоб відстояти власні інтереси – не дозволити зносити неприватизовані тимчасові споруди – металеві гаражі, які розташовані майже в центрі міста.

Про це стало відомо під час засідання постійної комісії з питань земельних відносин та кадастру сьогодні, 24 травня, повідомляє ІА "Волинські новини".

Нагадаємо, гаражний кооперативі розташований неподалік від ТРЦ «Промінь». Лише три гаражі із загальної кількості – приватизовані власниками, які їх використовують за цільовим призначенням. Інші ж – розташовані на території багатоквартирної забудови незаконно (неприватизовані), їх люди використовують як склади для особистих речей.

Щоб вирішити подальшу долю металевих конструкцій, та дійти компромісу, депутати запросили членів кооперативу на засідання профільної комісії. Щоправда конструктивного діалогу не вийшло.

«Із справою ГБК «Ветеран Грушевського 23б» ми, депутати, ознайомлені повністю. Ми підняли всі матеріали, що стосуються цього питання: які є свідоцтва права власності, кому їх надавали. Нам відомо, що із тих осіб, яким безпосередньо надавали ці гаражі ще за часів СРСР за певні заслуги, живих уже майже не залишилось. Натомість є правонаступники – діти та внуки, які, власне, й претендують на ці гаражі», - зазначив голова комісії Олександр Козлюк та надав слово голові кооперативу Володимиру Стефановському.

Голова кооперативу розпові, що двоє із «перших» осіб, яким надавали у власність земельну ділянку, на якій розташовані тимчасові металеві споруди, й досі живі, хоча уже в літах і за станом здоров’я не можуть прийти на засідання комісії.

Також члени кооперативу заперечують факт існування рішення виконавчого комітету, згідно із яким члени виконкому проголосували «за» демонтаж неприватизованих конструкцій.

Однак, відповідне рішення виконавчого комітету все ж є. У 2017-му році клопотання членів гаражно-будівельного кооперативу «Ветеран Грушевського 23б» про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою розглядав виконавчий комітет міськради, згідно із рішенням якого від 6 грудня 2017 року № 762-1, вищезгадана земельна ділянка знаходиться на території багатоквартирної забудови, де не передбачено розташування гаражного кооперативу.

Крім того, частину металевих конструкцій (гаражів) встановили без належним чином оформлених документів та на інженерних комунікаціях.

Тоді члени виконкому підтримали рішення про знесення гаражів та зобов’язали власників металевих конструкцій, встановлених без дозвільних документів, розміщених на земельній ділянці, яка планується до відведення, здійснити їх демонтаж.

«У нас є інформація про наявність рішення виконкому щодо демонтажу гаражів, утім ви під час виїзної комісії стверджували, мовляв, це рішення не відповідає дійсності, буцімто у рішенні помилково зазначили іншу адресу. Ви таке не говорили?» - звернувся до присутніх на засіданні профільної комісії лучан депутат Луцької міської ради Микита Рабан.

На це голова кооперативу відповів ствердно, однак не зміг точно назвати факти порушення процесу під час ухвалення рішення членами виконкому, що, власне, могли б поставити під сумнів законність вищезгаданого рішення.

Натомість наголосив, що земля, на якій звели гаражі у 70-х роках, належала державі. Тоді, за словами Володимира Стефановського, на місці теперішньої вулиці був величезний котлован, у якому стояла вода.

«Ми, власними, силами облаштували вулицю, якою ви на своїх машинах проїжджали. Коли цю землю надавали членам кооперативу, діяла процедура публічної передачі державних земель у власність кооперативу. Тобто ці землі давав виконком, їх і забирав виконком. Моя мама – учасник бойових дій, член кооперативу. Кооператив звернувся з проханням надати право сплатити податки за користування землею», - звернувся до депутатів голова кооперативу.

Голова профільної комісії Олександр Козлюк закликав до конструктивного діалогу:

«Не підіймайте у міськраді революції. Хочемо бути з вами чесними, більшість колег проти того, аби ці гаражі й надалі були розташовані у центрі міста. Половину гаражів не використовують належним чином, а лише як складські приміщення», - звернувся до лучан депутат, і поцікавився, чому вони не зверталися до суду щодо неправильного, на їх думку, документу.

Присутня під час засідання представниця від муніципальної варти Луцької міської ради наголосила, що за станом на сьогодні ніхто із лучан не звертався про скасування рішення виконкому до суду.

«Сьогодні власники усіх гаражів, окрім трьох приватизованих – без документів на право користування земельною ділянкою. В управлінні містобудування та архітектури також підтвердили інформацію про те, що у архіві даних про внесення документів до реєстру немає. Це логічно, інакше чому б члени кооперативу зверталися б з проханням надати дозвіл на користування землею?» - зазначив начальник управління земельних ресурсів міськради Сергій Шабала.

Разом із тим депутат Микита Рабан зауважив, що, згідно із законодавством, металеві гаражі ніколи не вважались нерухомістю:

«Це - тимчасова споруда і ці конструкції надавали особам, які мають певні заслуги перед державою. Жодним чином не малися на увазі сини, діти цих осіб. Три об’єкти нерухомості приватизовані і байдуже, чи це лікарі, чи інші особи. Вони приватизовані! А тому демонтажу не підлягають», - звернувся обранець громади до лучан і поцікавився, чому члени кооперативу почали «ворушитися» й забажали «платити податки до міського бюджету лише тоді, коли зайшла мова про знесення гаражів.

Позицію депутата підтримав і Сергій Шабала:

«Десятки років люди, які самовільно встановили гаражі, не хотіли сплачувати податки. А тепер хочуть. Це приємно. Але захотіли платити податки, хоча 20 років не платили, коли зайшла мова, що незаконно встановлені гаражі треба знести, а приватизовані – лишити», - сказав начальник управління землеустрою, натякаючи на те, що «поки грім не гримне – чоловік не перехреститься».

Після години дискусій, голова комісії Олександр Козлюк звернувся до запрошених:

«Десь з людської сторони, ми, як представники громади, не хочемо лобіювати відмову, йти наперекір громаді. Але з етичної точки зору незаконні конструкції розташовані в центрі міста, де їм не місце. Перед комісією я попердив, що з нами воювати не варто. Не треба зневажливо ставитися до обранців громади, яким ви надали певні повноваження. Юридично я підтримую муніципалів на всі 100%», - сказав депутат.

Тож, депутати не задовольнили прохання членів гаражного кооперативу «Ветеран Грушевсього 23б».

Остаточне рішення щодо скандальних гаражів ухвалюватимуть під час чергової сесії Луцької міської ради.


Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
3

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
а хіба Ткачук не під домашнім арештом????? Чи на фото його фантом???
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні