СПІКЕРИ ДНЯ:
«На лісову галузь йде серйозна атака», - Бондар про скандальне розслідування британської організації
26 липня, 2018, 12:08
![](/images/comments.png)
![](/images/like.png)
Керівник Держлісагенства України Володимир Бондар відповів на звинувачення лісівників у контрабанді українського лісу до ЄС.
Нагадаємо, нещодавно британською організацією Earthsight було опубліковане розслідування незаконної рубки і контрабанди лісу в ЄС, в якому стверджують, що 70% експорту деревини до ЄС йде з України, 40 % з якої нібито експортується незаконно, про що є докази,- йдеться у Ресурсі.
Тож прем'єр-міністр звернувся до Генпрокуратури і НАБУ з проханням взяти питання лісу під особливий контроль. Крім того, Президент ветував закон, який передбачає обмеження річного обсягу заготівлі необроблених лісоматеріалів 25 млн кубометрів на час дії мораторію на експорт необроблених лісоматеріалів і введення кримінальної відповідальності за контрабанду лісу.
В інтерв’ю Володимир Бондар запевнив, що експорт відбувався законно.
«Усі лісогосподарські підприємства працювали абсолютно в законній площині, і якщо відбувався експорт, він був за всіма законами України», - стверджує він.
На думку Володимира Бондаря, дослідження можна брати до уваги частково.
«Для того, щоб робити системно якесь обвинувачення, чи аналіз того чи іншого явища, потрібно мати для того підстави. Ми з’ясували інформацію, яку оприлюднила ця організація, на підставі яких документів вона оприлюднила це звернення і проаналізували наслідки. Організація знаходиться в Великобританії, зареєстрована в 2015 році і складається з однієї людини. Одна людина – це директор. Цей директор не є фахівцем. Самі ці факти говорять про те, що це дослідження можна брати до уваги лише частково», - наголошує в.о. голови Держлісагенства.
Ситуація, на його думку, спровокована і комусь вигідна.
«Мені здається, що з цього боку не зовсім правильно було поінформовано прем’єр-міністра України. Але реакція є, і сподіваюся, що з нашими силами наші лісогосподарські господарства можуть довести свою невинуватість, наскільки мені відомо, всі лісогосподарські підприємства працювали абсолютно в законній площині, і якщо відбувався експорт, він був за всіма законами України.
На лісову галузь йде системна і серйозна атака. І перевірки в лісовій галузі вони не припинялися. Щодо нас постійно проводять перевірки і думаю, лісівники випрацювали певну систему. Всі документи прозорі, рубки відбуваються відповідно до законодавства і чітких правил, які сформовані в державі, експорт відбувається за чіткими правилами і законами, які є в Україні. Якщо є потреба перевірити підприємство, значить, є така є потреба, галузь на неї відреагує спокійно», - зазначає Володимир Бондар.
Нагадаємо, нещодавно британською організацією Earthsight було опубліковане розслідування незаконної рубки і контрабанди лісу в ЄС, в якому стверджують, що 70% експорту деревини до ЄС йде з України, 40 % з якої нібито експортується незаконно, про що є докази,- йдеться у Ресурсі.
Тож прем'єр-міністр звернувся до Генпрокуратури і НАБУ з проханням взяти питання лісу під особливий контроль. Крім того, Президент ветував закон, який передбачає обмеження річного обсягу заготівлі необроблених лісоматеріалів 25 млн кубометрів на час дії мораторію на експорт необроблених лісоматеріалів і введення кримінальної відповідальності за контрабанду лісу.
В інтерв’ю Володимир Бондар запевнив, що експорт відбувався законно.
«Усі лісогосподарські підприємства працювали абсолютно в законній площині, і якщо відбувався експорт, він був за всіма законами України», - стверджує він.
На думку Володимира Бондаря, дослідження можна брати до уваги частково.
«Для того, щоб робити системно якесь обвинувачення, чи аналіз того чи іншого явища, потрібно мати для того підстави. Ми з’ясували інформацію, яку оприлюднила ця організація, на підставі яких документів вона оприлюднила це звернення і проаналізували наслідки. Організація знаходиться в Великобританії, зареєстрована в 2015 році і складається з однієї людини. Одна людина – це директор. Цей директор не є фахівцем. Самі ці факти говорять про те, що це дослідження можна брати до уваги лише частково», - наголошує в.о. голови Держлісагенства.
Ситуація, на його думку, спровокована і комусь вигідна.
«Мені здається, що з цього боку не зовсім правильно було поінформовано прем’єр-міністра України. Але реакція є, і сподіваюся, що з нашими силами наші лісогосподарські господарства можуть довести свою невинуватість, наскільки мені відомо, всі лісогосподарські підприємства працювали абсолютно в законній площині, і якщо відбувався експорт, він був за всіма законами України.
На лісову галузь йде системна і серйозна атака. І перевірки в лісовій галузі вони не припинялися. Щодо нас постійно проводять перевірки і думаю, лісівники випрацювали певну систему. Всі документи прозорі, рубки відбуваються відповідно до законодавства і чітких правил, які сформовані в державі, експорт відбувається за чіткими правилами і законами, які є в Україні. Якщо є потреба перевірити підприємство, значить, є така є потреба, галузь на неї відреагує спокійно», - зазначає Володимир Бондар.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
![](/img/icons/1.png)
14 вересня, 2017, 10:11
![](/images/comments.png)
![](/images/like.png)
![](/img/icons/1.png)
23 грудня, 2016, 13:36
![](/images/comments.png)
![](/images/like.png)
![](/img/icons/1.png)
24 травня, 2019, 13:35
![](/images/comments.png)
![](/images/like.png)
Коментарі:
- Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
- 26 липня
- 21:41 Гороскоп на 27 липня: ваша харизма притягне нові знайомства
- 21:13 Як вимикатимуть світло на Волині 27 липня
- 20:43 Які прізвища вказують на те, що ваші предки служили Богу
- 20:16 Вилучення старих банкнот 500 грн: що робити українцям
- 19:57 Хто і для чого закидає кросівки на дроти
- 19:42 Українців попереджають про спеку +37°
- 19:07 Начальник штабу «Азов» розповів, чому не вдався контрнаступ ЗСУ 2023 року
- 18:56 П'ять найнебезпечніших знаків Зодіаку
- 18:41 Сильна магнітна буря накриє Землю
- 18:23 Скільки територій України залишаться під контролем рф у разі припинення вогню
- 18:08 Чи перестануть українцям на вулицях видавати повістки
- 17:55 У Волинській області оголосили небезпеку на 27 липня
- 17:40 Завтра на Волині попрощаються із загиблим Героєм
- 17:24 У мережі показали, як ЗСУ дурять росіян
- 17:09 Офіцер ЗСУ заявив, що мобілізаційний вік треба знизити до 22 років
- 16:52 На Волині чоловік зарізав двох сусідських собак
- 16:37 На Волинь «на щиті» привезуть тіло загиблого Героя
- 16:25 В українському місті встановили пам'ятник військовому рф
- 16:10 Підозрюваний у вбивстві Фаріон показав язик її доньці у залі суду
- 15:53 У селі водійка авто на смерть збила дитину
- 15:38 У ТЦК попереджають про нове оновлення даних
- 15:26 В Угорщині заявили про шантаж з боку України
- 15:11 Чи буде опалення у будинках лучан під час відключень світла
- 14:54 МЗС Румунії викликало тимчасово повіреного у справах рф: що сталось
- 14:39 Кому на Волині представники ТЦК видають повістки на проходження ВЛК
- 14:27 Стало відомо ім'я нардепа, який міг стати наступною жертвою ймовірного вбивці Фаріон
- 14:12 Донька Ірини Фаріон у залі суду звернулася до ймовірного вбивці мами
- 13:55 Військовий експерт попереджає українців про масову атаку
- 13:40 Підозрюваний у вбивстві Фаріон підготував прощальний лист
- 13:28 Відомий український співак висловився про готовність піти на фронт
- 13:13 На заході України другу добу шукають безвісти зниклого 20-річного хлопця
- 12:56 Чим підозрюваний вистрілив у Фаріон
- 12:41 На Волині чоловік під час сварки зарізав свого знайомого на очах дитини
- 12:29 Донька Ірини Фаріон вперше висловилася про вбивцю мами
- 12:14 У Зеленського заявили про готовність України до переговорів з рф
- 11:57 У поліції розповіли, як підозрюваний стежив за Іриною Фаріон
- 11:55 Затриманому ймовірному вбивці Фаріон загрожує 15 років ув'язнення
- 11:42 Військовий ЗСУ відповів, коли закінчиться війна в Україні
- 11:30 На заході України військового ув’язнили на 5 років за втечу з частини
- 11:15 Стежив за блогером, який критикував Фаріон: що знайшли у соцмережах підозрюваного у вбивстві
- 10:58 На заході України оголосили штормове попередження
- 10:43 На Волині шукають безвісти зниклу жінку
- 10:31 Вночі росіяни атакували чотири області України: що відомо про наслідки
- 10:16 Чи буде демобілізація під час війни
- 09:59 РФ атакувала енергооб'єкти у двох областях
- 09:44 На Волині потужна злива перетворила вулиці на річки
- 09:32 Військовий ЗСУ розповів, що може відбутися після перемоги
- 09:17 На Волині все село прийшло попрощатися із загиблим військовим
- 08:45 Що віщує швидку смерть: прикмети та забобони
- 08:18 26 липня - Єрмолаїв день: що сьогодні заборонено робити
- 25 липня
- 21:22 Цей день буде сприятливим: гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 26 липня
- 20:48 Відомий астролог розповів, коли закінчиться війна в Україні
- 20:21 Які банкноти в Україні підробляють найчастіше
- 19:47 Землю накриє подвійний метеоритний дощ
- 19:20 Чи достатньо сил у рф, щоб піти у наступ з боку Білорусі
- 18:46 На заході України пенсіонерку оштрафували на 85 тисяч гривень: що сталося
- 18:19 На Волинь «на щиті» востаннє повернувся загиблий Герой
- 18:04 Стало відомо, хто вбив Ірину Фаріон
- 17:45 Командувач Нацгвардії розповів, коли рф стане в оборону
- 17:18 На фронті загинув військовий з Волині
- 16:56 У небі над Україною помітили рідкісне явище
- 16:44 Держава працює над стабілізацією ситуації в енергосистемі України
- 16:17 На війні загинув колишній мер українського міста
- 15:43 У селі чоловік згвалтував дитину, яка прийшла на день народження до подруги
- 15:22 З'явилися деталі затримання вбивці Ірини Фаріон
- 15:12 У Дніпрі затримали підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон, - Зеленський
- 14:42 Росіяни масово перекидають техніку до Кримського мосту
- 14:15 Україні доведеться воювати постійно, - командувач Нацгвардії
- 13:41 Що буде з відключеннями світла у серпні
- 13:14 На фронті загинули п'ятеро Героїв із заходу України
- 12:40 На заході України затримали прихильницю «русского міра»
- 12:13 У ЗСУ попередили українців про небезпеку
- 11:39 У одній з країн НАТО другу ніч поспіль оголошували повітряну тривогу
- 11:12 Відомий командир ЗСУ розповів, як довго триватиме війна
- 11:00 Бандаж на руку: коли потрібен і як правильно обрати*
- 10:38 У озері на заході України масово загинула риба
- 10:11 У Волинській та Рівненській областях оголосили небезпеку на 25 липня
- 09:37 У прикордонні на заході України невідомий розстріляв собаку
- 09:10 У одній з країн ЄС очікують на наплив українських біженців: у чому причина
- 08:36 Коли рф може вдарити по Україні знову
- 08:09 25 липня - Успіння праведної Анни: що сьогодні не можна робити
- 24 липня
- 23:08 Відповідальність за вбивство Ірини Фаріон взяли на себе неонацисти рф
- 21:41 Гороскоп на 25 липня: день, коли ми впізнаємо себе в інших людях
- 21:16 Відома українська акторка показалася з синцями на руці
- 20:45 Шість ознак того, що ваша душа не вперше в цьому світі
- 20:16 Війна рф проти України створює «кліматичну катастрофу», - екоактивісти
- 19:57 Вчені виявили раптовий побічний ефект вживання кави
- 19:42 До України повертається спека: коли і де буде найгарячіше
- 19:21 Росія стягнула в українську область 90 тисяч військових
- 19:06 В Україні різко подорожчав популярний овоч
- 18:56 Які 4 знаки Зодіаку вважаються найзлопамятнішими
- 18:41 В Україні покращилась ситуація зі світлом
- 18:22 Відома українська співачка виступила проти вступу України в ЄС
- 18:07 Чи достатньо оновити дані у додатку «Резерв+»
- 17:55 До українського міста росіяни завозять стару військову техніку
- 17:40 На фронті загинули двоє військових з Волині
- 17:23 На заході України трагічно загинув 23-річний хлопець
- 17:08 На заході України військовому видалили уламок снаряду, який застряг біля сонної артерії
- 16:52 З вікна багатоповерхівки жінка викинула кота
- 16:37 На заході України затримали агента ФСБ, який підпалив авто ЗСУ
Завантаження...
Виходячи з українських реалій неважко помітити, що сьогодні корупція та зловживання в країні зазнали більших масштабів ніж в часи Януковича. І лісова галузь не є виключенням. Посеред літа шквалом пролетіла у ЗМІ інформація про те, що з України до країн ЄС імпортується більше незаконної деревини, ніж з будь-якої іншої країни світу. За даними Earthsight аукціони з продажу деревини часто проходять непрозоро, і велика частина продукції в результаті потрапляє на «тіньові» лісопилки, або ж майже 60% вирубок порушують встановлені українським законодавством обмеження, найчастіше, під надуманим приводом санітарних рубок. Аналогічно не є секретом, що у волинських селах діють сотні нелегальних приватних пилорам, або ж те, що лісники проводять різні маніпуляції з деревиною, і жорсткого контролю за цим немає, бо ж вразі чого можна все списати на діяльність короїда.
Така інформація недуже сподобалась головному ліснику Волині Володимиру Бонадрю, який згодом прокоментував, що інформація великобританської компанії є неправдивою, тим більше запевнив, що таким чином хтось намагається дискредитувати лісову галузь України. І тут вбачається зрада. На думку Бондаря, оцінку дано фахівцями і тому це дослідження погоджується, що до уваги можна брати частково. Хоча Налькович забувається, що він і сам не є фахівцем у лісовій галузі, як і його друг Генпрокурор Юрій Луценко, якого активісти теж вбачають причетним до схем із експортом лісу.
Дивує, коли головний лісівник країни наголошує, що деревина сьогодні не переробляється в Україні, вона не буде перероблятися і завтра. Не дуже втішні прогнози, але з яких розумієш суть, що ліс це лише сировина і нічого більше, і скоріше за все Володимир Налькович це теж тимчасове явище в лісовій галузі. Який втішно та спокійно працює з оточенням сімейства «короїдів» таких, як Колісники та Олександра Кватрика. Так розуміння того, що ці люди собою представляють шкідників, які щодня своєю діяльністю завдають шкоди державній лісовій галузі - сумнівів у більшості міркуючих людей немає. І для того щоб дійсно перевірити законну діяльність лісових підприємств потрібно залучати зовнішній аудит, бо вірити державним правоохоронним органам це так наївно, як вірити що на Марсі існує життя.
Дискредитація лісової галузі та й самої держави – це коли в керівних органах цієї галузі продовжують працювати Олександр Кватирко, Марія Христецька, Богдан Колісники або ж впливати на процеси, як то Богдан Колісник. А отже сьогодні Володимира Бондаря такий кадровий склад влаштовує, не дивлячись на їх одіозне минуле, зате зраду помітив голова агентства у матеріалі іноземного ЗМІ, може там ще «рука Кремля» задіяна ? Я так не думаю.
Радив би Володимиру Бондарю поглянути на світ довкола себе тверезими очима та оцінити ситуацію з міркування збереження та раціонального використання лісових ресурсів, а не з корисливої сторони. Тоді б можливо не виникало інформаційних сплесків щодо «тіньових» оборуток в лісовій галузі, зокрема в темі експорту лісу.
Ну по-перше, перед тим як робити прогнози чи то фахівці писади матеріал про обвинувачення щодо рубки лісу, Бондар мав би запитатися в самого в себе чи він є фахівцем лісової галузі ? Або його друг Генпрокурор Юрій Луценко, під якого змінили законодавство аби він став прокурором. Тому смішно коли Володимир Налькович говорить про те, що він звернувся до прокуратури аби вони перевірив закону діяльність в лісовій галузі. По-друге, Бондар розповідає, що Україні ліс не потрібен як сировина, бо жожне підприємтсво його не потребує, і знову лукавство з боку Нальковича, а як же Кроноспам, а таких підприємств в Україні десятки. Але ще більш, що дивує, голова лісагенства навіть не прогнозує що ліс потрібний буде потрібний країні як сировина. По-третє, нехай там буде мутна та громадська організація з Великобританії, але можна подумати що в Україні в лісовій сфері все так гладко, стало менше нелегальних пилорам у селах, лісники перестали кришувати незаконні рубки і так далі.. Тако от послухаєш Володимира Нальковича, то довкола суцільна зрада, особливо якщо це міжнародне змі, тоді це рука Кремля... А от легше всього знайти підтримку в тих самих корупціонерів як Юрій Луценко, чи Петра Порошенка. Що ж Володимир Налькович, запасіться терпінням, Вас ніхто не атакує, вірніше лісову галузь. Просто в оточення "короїдів" ( тобіж Олександра Кватирка) лісова галусь сама по собі зазнає втрат, і коли хтось намагається про це говорити відкрито, то легше всього сказати що це суцільна зрада.
За даними Earthsight, аукціони з продажу деревини часто проходять непрозоро, і велика частина продукції в результаті потрапляє на «тіньові» лісопилки. Майже 60% вирубок порушують встановлені українським законодавством обмеження, які найчастіше здійснюються під надуманим приводом «санітарних рубок».
Не є секретом, що у волинських селах діють сотні нелегальних приватних пилорам. Та й лісівники мають надмірну схильність до маніпуляцій із деревиною. По факту, жорсткого контролю за цим немає. А у разі чого винищення лісу намагаються списати на діяльність короїда.
Вочевидь, інформація закордонних ЗМІ не дуже сподобалася заступнику Держлісагентства України Володимиру Бондарю. На його думку, такка інформація великобританської компанії є неправдивою і такою, що дискредитує лісову галузь України. І в самій оцій інформації вбачається зрада. На думку Бондаря, оцінку про плачевний стан лісової галузі держави дали не фахівці, тому це дослідження варто брати до уваги лише частково.
Проте Володимир Налькович забуває, що він і сам не є фахівцем у лісовій галузі, як і його соратник по політичній кухні – Генпрокурор Юрій Луценко. Якого, до речі, активісти теж вбачають итією чи іншою мірою причетним до схем із експортом лісу. Може навіть виявитися, що «тіньові» схемки з лісом покриваються Генеральною прокуратурою України. Бо як інакше пояснити, що у правоохоронців не виникає багато питань щодо діяльності працівників лісової галузі?
Дивує, коли один із головних лісівників країни наголошує, що якщо деревина сьогодні не переробляється в Україні, вона не буде перероблятись і завтра. Тимчасові, але не дуже втішні прогнози, з яких розумієш суть, що ліс – це лише сировина і нічого більше. Але і Володимир Бондар – це теж тимчасове явище в лісовій галузі. Який втішно та комфортно працює з оточенням сімейства «короїдів» – колісників і кватирків. Бо у лісовій галузі розвелося чимало шкідників, які щодня своєю діяльністю завдають збитків державній лісовій галузі.
На мою думку, для того, аби перевірити законну діяльність українських лісових підприємств, потрібно залучати зовнішній аудит, бо вірити державним правоохоронним органам так само наївно, як вірити, що на Марсі існує життя.
Дискредитація лісової галузі та й самої держави – це коли в керівних органах цієї галузі продовжують працювати Олександр Кватирко, Марія Христецька, або їм подібні. Або ж продовжує бути «в темі» і «в долі» Богдан Колісник, який зберігає свої впливи на процеси в цій сфері. Не дивлячись на їх одіозне минуле, сьогодні Володимира Бондаря такий кадровий склад волинських керманичів лісової сфери влаштовує.
Однак зраду заступник голови лісового агентства помітив саме в матеріалі іноземного ЗМІ. З таким же успіхом Бондар міг би заявити, що це все – «рука Кремля», яка хоче очорнити чесних трударів-лісівників.
Якось дивно слухати, як Володимир Бондар «розписується за «абсолютно всіх», стверджуючи, що: «Усі лісогосподарські підприємства працювали абсолютно в законній площині, і якщо відбувався експорт, він був за всіма законами України»…
Всім відома давня народна мудрість: у сім`ї – не без ірода. І в лісовий галузі- не без винятків. А, зі слів пана Бондаря, абсолютно всі в ній – «законники», хоча абсолютну більшість отих «законників» пан Бондар об`єктивно не може знати навіть в лице, не те, що ручатися за їхню безгрішність.
Що це – надмірна самовпевненість від власної безкарності? Чи елементарна неспроможність адекватно оцінювати ситуацію? Бо ж простий народ не обдуриш, він усе бачить, як воно є насправді, і з отаких «абсолютних» слів високопосадовця може хіба посміятись, а то й покепкувати…
Схоже, якась особлива параноя та відчуття переслідування турбує Володимира Нальковича. Залишається хіба порадити йому глянути на світ довкола себе тверезими очима та оцінити ситуацію з інтересів збереження та раціонального використання лісових ресурсів, а не з корисливих мотивів. Тоді б, можливо, й не виникало б інформаційних сплесків у ЗМІ щодо «тіньових» оборудок у лісовій галузі, зокрема – і в темі експорту лісу.
За даними Earthsight, аукціони з продажу деревини часто проходять непрозоро, і велика частина продукції в результаті потрапляє на «тіньові» лісопилки. Майже 60% вирубок порушують встановлені українським законодавством обмеження, які найчастіше здійснюються під надуманим приводом «санітарних рубок».
Не є секретом, що у волинських селах діють сотні нелегальних приватних пилорам. Та й лісівники мають надмірну схильність до маніпуляцій із деревиною. По факту, жорсткого контролю за цим немає. А у разі чого винищення лісу намагаються списати на діяльність короїда.
Вочевидь, інформація закордонних ЗМІ не дуже сподобалася заступнику Держлісагентства України Володимир Бондар. На його думку, такка інформація великобританської компанії є неправдивою і такою, що дискредитує лісову галузь України. І в самій оцій інформації вбачається зрада. На думку Бондаря, оцінку про плачевний стан лісової галузі держави дали не фахівці, тому це дослідження варто брати до уваги лише частково.
Проте Володимир Налькович забуває, що він і сам не є фахівцем у лісовій галузі, як і його соратник по політичній кухні – Генпрокурор Юрій Луценко. Якого, до речі, активісти теж вбачають итією чи іншою мірою причетним до схем із експортом лісу. Може навіть виявитися, що «тіньові» схемки з лісом покриваються Генеральною прокуратурою України. Бо як інакше пояснити, що у правоохоронців не виникає багато питань щодо діяльності працівників лісової галузі?
Дивує, коли один із головних лісівників країни наголошує, що якщо деревина сьогодні не переробляється в Україні, вона не буде перероблятись і завтра. Тимчасові, але не дуже втішні прогнози, з яких розумієш суть, що ліс – це лише сировина і нічого більше. Але і Володимир Бондар – це теж тимчасове явище в лісовій галузі. Який втішно та комфортно працює з оточенням сімейства «короїдів» – колісників і кватирків. Бо у лісовій галузі розвелося чимало шкідників, які щодня своєю діяльністю завдають збитків державній лісовій галузі.
На мою думку, для того, аби перевірити законну діяльність українських лісових підприємств, потрібно залучати зовнішній аудит, бо вірити державним правоохоронним органам так само наївно, як вірити, що на Марсі існує життя.
Дискредитація лісової галузі та й самої держави – це коли в керівних органах цієї галузі продовжують працювати Олександр Кватирко, Maria Khristetska, або їм подібні. Або ж продовжує бути «в темі» і «в долі» Богдан Колісник, який зберігає свої впливи на процеси в цій сфері. Не дивлячись на їх одіозне минуле, сьогодні Володимира Бондаря такий кадровий склад волинських керманичів лісової сфери влаштовує.
Однак зраду заступник голови лісового агентства помітив саме в матеріалі іноземного ЗМІ. З таким же успіхом Бондар міг би заявити, що це все – «рука Кремля», яка хоче очорнити чесних трударів-лісівників.
Якось дивно слухати, як Володимир Бондар «розписується за «абсолютно всіх», стверджуючи, що: «Усі лісогосподарські підприємства працювали абсолютно в законній площині, і якщо відбувався експорт, він був за всіма законами України»…
Всім відома давня народна мудрість: у сім`ї – не без ірода. І в лісовий галузі- не без винятків. А, зі слів пана Бондаря, абсолютно всі в ній – «законники», хоча абсолютну більшість отих «законників» пан Бондар об`єктивно не може знати навіть в лице, не те, що ручатися за їхню безгрішність.
Що це – надмірна самовпевненість від власної безкарності? Чи елементарна неспроможність адекватно оцінювати ситуацію? Бо ж простий народ не обдуриш, він усе бачить, як воно є насправді, і з отаких «абсолютних» слів високопосадовця може хіба посміятись, а то й покепкувати…
Схоже, якась особлива параноя та відчуття переслідування турбує Володимира Нальковича. Залишається хіба порадити йому глянути на світ довкола себе тверезими очима та оцінити ситуацію з інтересів збереження та раціонального використання лісових ресурсів, а не з корисливих мотивів. Тоді б, можливо, й не виникало б інформаційних сплесків у ЗМІ щодо «тіньових» оборудок у лісовій галузі, зокрема – і в темі експорту лісу.
За даними Earthsight, аукціони з продажу деревини часто проходять непрозоро, і велика частина продукції в результаті потрапляє на «тіньові» лісопилки. Майже 60% вирубок порушують встановлені українським законодавством обмеження, які найчастіше здійснюються під надуманим приводом «санітарних рубок».
Не є секретом, що у волинських селах діють сотні нелегальних приватних пилорам. Та й лісівники мають надмірну схильність до маніпуляцій із деревиною. По факту, жорсткого контролю за цим немає. А у разі чого винищення лісу намагаються списати на діяльність короїда.
Вочевидь, інформація закордонних ЗМІ не дуже сподобалася заступнику Держлісагентства України Володимир Бондар. На його думку, такка інформація великобританської компанії є неправдивою і такою, що дискредитує лісову галузь України. І в самій оцій інформації вбачається зрада. На думку Бондаря, оцінку про плачевний стан лісової галузі держави дали не фахівці, тому це дослідження варто брати до уваги лише частково.
Проте Володимир Налькович забуває, що він і сам не є фахівцем у лісовій галузі, як і його соратник по політичній кухні – Генпрокурор Юрій Луценко. Якого, до речі, активісти теж вбачають итією чи іншою мірою причетним до схем із експортом лісу. Може навіть виявитися, що «тіньові» схемки з лісом покриваються Генеральною прокуратурою України. Бо як інакше пояснити, що у правоохоронців не виникає багато питань щодо діяльності працівників лісової галузі?
Дивує, коли один із головних лісівників країни наголошує, що якщо деревина сьогодні не переробляється в Україні, вона не буде перероблятись і завтра. Тимчасові, але не дуже втішні прогнози, з яких розумієш суть, що ліс – це лише сировина і нічого більше. Але і Володимир Бондар – це теж тимчасове явище в лісовій галузі. Який втішно та комфортно працює з оточенням сімейства «короїдів» – колісників і кватирків. Бо у лісовій галузі розвелося чимало шкідників, які щодня своєю діяльністю завдають збитків державній лісовій галузі.
На мою думку, для того, аби перевірити законну діяльність українських лісових підприємств, потрібно залучати зовнішній аудит, бо вірити державним правоохоронним органам так само наївно, як вірити, що на Марсі існує життя.
Дискредитація лісової галузі та й самої держави – це коли в керівних органах цієї галузі продовжують працювати Олександр Кватирко, Maria Khristetska, або їм подібні. Або ж продовжує бути «в темі» і «в долі» Богдан Колісник, який зберігає свої впливи на процеси в цій сфері. Не дивлячись на їх одіозне минуле, сьогодні Володимира Бондаря такий кадровий склад волинських керманичів лісової сфери влаштовує.
Однак зраду заступник голови лісового агентства помітив саме в матеріалі іноземного ЗМІ. З таким же успіхом Бондар міг би заявити, що це все – «рука Кремля», яка хоче очорнити чесних трударів-лісівників.
Якось дивно слухати, як Володимир Бондар «розписується за «абсолютно всіх», стверджуючи, що: «Усі лісогосподарські підприємства працювали абсолютно в законній площині, і якщо відбувався експорт, він був за всіма законами України»…
Всім відома давня народна мудрість: у сім`ї – не без ірода. І в лісовий галузі- не без винятків. А, зі слів пана Бондаря, абсолютно всі в ній – «законники», хоча абсолютну більшість отих «законників» пан Бондар об`єктивно не може знати навіть в лице, не те, що ручатися за їхню безгрішність.
Що це – надмірна самовпевненість від власної безкарності? Чи елементарна неспроможність адекватно оцінювати ситуацію? Бо ж простий народ не обдуриш, він усе бачить, як воно є насправді, і з отаких «абсолютних» слів високопосадовця може хіба посміятись, а то й покепкувати…
Схоже, якась особлива параноя та відчуття переслідування турбує Володимира Нальковича. Залишається хіба порадити йому глянути на світ довкола себе тверезими очима та оцінити ситуацію з інтересів збереження та раціонального використання лісових ресурсів, а не з корисливих мотивів. Тоді б, можливо, й не виникало б інформаційних сплесків у ЗМІ щодо «тіньових» оборудок у лісовій галузі, зокрема – і в темі експорту лісу.