Машина, квартири та два мільйони готівкою: що нажив волинський податківець

4
-4
Машина, квартири та два мільйони готівкою: що нажив волинський податківець
Сім'я головного державного ревізора-інспектора Сергія Бондарука має машину, три ділянки землі, три квартири та майже 2 мільйони готівки.

Глава сімейства сім років працює у волинській податковій, а до того – в податковій міліції, - пише Юрій Горбач та Центр журналістських розслідувань «Сила правди» на Громадському.

ПОДАТКОВА МІЛІЦІЯ, ЗАРОБІТКИ І ЗНОВУ ПОДАТКОВА

53-річний Сергій Бондарук працює в структурі волинської податкової з грудня 2010 року. Починав із посади головного державного інспектора відділу адміністрування податку на додану вартість управління оподаткування юридичних осіб Луцької об’єднаної державної податкової інспекції. До березня 2014-го року працює в луцькій податковій змінивши кілька посад у секторі апеляцій, відділі перевірок ризикових операцій, відділу погашення прострочених податкових зобов’язань та інших.

З 2014 року Сергій Бондарук працює в Головному управлінні ДФС у Волинській області. Спочатку у відділі погашення заборгованостей, згодом – начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів, у відділі контрольно-перевірочної роботи, відділі планування, аналізу та звітності.

Як розповів сам податківець, до 2006 року він працював у податковій міліції в секторі примусових стягнень. Після цього близько чотирьох років їздив на заробітки. У кінці 2010-го повернувся в податкову фактично на ті ж функції, що і в податковій міліції, але на цивільних засадах.

Із нинішньою дружиною Тетяною Бондарук, яка працює в одній із шкіл Луцька, одружився в 2015-році.

ДОХОДИ: ЗАРПЛАТА, ПЕНСІЯ І ПОДАРУНОК

За сім з половиною років роботи в податковій Сергій Бондарук не отримував надзвичайно високої зарплатні, аби дозволити собі придбання дорогої нерухомості та авто.

Як зазначає видання, в Головному управлінні ДФС у Волинській області розповіли, що у 2011 – 2014 роках його річна зарплата складала від 34 до 62 тисяч гривень на рік. У 2015-2017 роках вона ще дещо зросла: із 81 тисячі до 120 тисяч гривень на рік.


Окрім зарплати Сергій Бондарук щороку отримує близько 23-х тисяч гривень пенсії. І лише у 2015 році декларує майновий подарунок в еквіваленті 600 тисяч гривень.

ДОРОГА ІНОМАРКА, ПОДАРОВАНА КВАРТИРА В НОВОБУДОВІ, ДАЧА В КУРОРТНОМУ СЕЛІ

За 2011 рік Сергій Бондарук подав першу декларацію про майно і доходи і вона виглядала досить скромно: близько 60 тисяч гривень річного доходу, земельна ділянка площею 10,5 соток в селі Тарасове поблизу Луцька та квартира в обласному центрі на 48,2 кв. м.

Вже у 2012 році при тому ж рівню доходів у 62 тисячі гривень на рік у податківця з’являється новенька іномарка «Hyundai Santa Fe» того ж року випуску. Посадовець вказав, що придбав її за 225 тисяч гривень, що на той час становило близько 28 тисяч доларів США.

Приблизно так виглядає авто «Hyundai Santa Fe» 2012 року випуску. Ілюстративне фото із auto.drom.ru
Приблизно так виглядає авто «Hyundai Santa Fe» 2012 року випуску. Ілюстративне фото із auto.drom.ru

Все те ж майно «перекочувало» і в декларацію за 2013 рік.

«В мене були накопичення, 10-15 років тому продав будинок, а в паперових деклараціях не вказувалися залишки, які є. Десь за 60-70 тисяч доларів, але це не передбачено, щоб його десь відображати, то і не відображав», – пояснює державний інспектор-ревізор волинської податкової Сергій Бондарук.

А також додає - починали будуватися ще десь в радянський час, а потім вирішили, що не потягнуть і продали.

Саме з цих заощаджень та з допомоги батьків куплена автівка.

У 2014-му в податківця додається ділянка площею 41,07 сотки, а в 2015-му – дружина, додаткова земля, квартира і гараж. У нової дружини задекларована луцька квартира на 24,15 кв. м. У Сергія Бондарука з декларації зникла ділянка на 41,07 сотки, а з’явилися ділянки на 5,37 сотки у садівничому товаристві на вулиці Володимирській в Луцьку та 23 кв. м. з гаражем на 18 квадратів в гаражному кооперативі. Це майно податківцю перейшло за договором дарування. Подарованою цього ж року виявилася і квартира в обласному центрі на 112,7 кв. м.

Як з’ясувалося, квартира на 112 квадратів – це житло в новобудові на вулиці Олеся Гончара, 3 у 55-му мікрорайоні Луцька, неподалік від відпочинкового комплексу «Срібні лелеки». Будинок зданий в експлуатацію у 2012 році.


В цьому ж будинку знаходиться і машиномісце на 22 кв. м., яке вже в лютому 2018-го посадовець отримав в обмін на гараж в кооперативі.

Ціни на квартири в цьому будинку на вторинному ринку згідно з інформацією на сайтах з продажу нерухомості починаються від 400-600 доларів США за квадратний метр. Так, наприклад, за квартиру площею у 101 кв. м. ріелтори просять 68 тисяч доларів США. Тож за приблизними підрахунками, ринкова вартість квартири Бондаруків теж складає близько 65-70 тисяч доларів. Приблизно в таку ж суму і обійшлося житло матері Сергія Бондарука.

«Моїй мамі 80 років, вона погано себе почуває, тому передарувала мені дачу на вулиці Володимирській, квартиру і гараж в кооперативі. Переписала на мене», – коментує податківець.

Тим часом за 2015 рік Сергій Бондарук декларує і перші заощадження – 18 тисяч 590 гривень на рахунку в банку. Ще 745 гривень в банку декларує і дружина.

В електронній декларації за 2016 рік у Бондаруків додаються ділянки на 6 і 2,5 сотки в селі Згорани Любомльського району. Це село відоме своїми мальовничими озерами, тож щороку приймає чимало туристів. Дружина податківця Тетяна Бондарук звела там будинок на 112 кв. м.

«Це вона купила. Там одну частину купили, другий шматочок менший залишався до межі, вона написала заяву в сільську раду і вона той шматочок виділила, бо він не туди й не сюди, – каже Сергій Бондарук. – Вже вік такий, я трішки хворію, вже мені лікарі забороняють з області виїжджати, бо ризиковано. Як ми купляли там вже частково був зведений будинок, зараз не в курсі. Це вона займається цим».


У першій електронній декларації за 2016 рік Бондаруки декларують значні заощадження готівкою: 324 тисячі гривень, 47 тисяч доларів США, 8390 євро на двох.

У 2017 році готівкові заощадження Бондаруків ще зростають: 66 тисяч гривень, 60 тисяч доларів, 11 тисяч євро. Загалом за нинішнім курсом це близько 2 мільйонів гривень.


«Ну так вони (готівкові заощадження, – авт.) і були в мене. Раніше ж не передбачалося декларувати скільки є готівки. Тоді передбачалося скільки є в банку. Зараз у мене в банку немає, я все познімав і перевів у валюту», – каже Сергій Бондарук, запевняючи, що за своє життя мав можливість відкласти заощадження.

Мовляв, закінчив школу, вчився і працював в Ленінграді, 5 років був на пенсії, виїжджав на заробітки.

«Жінка розказувала, що в них теж був десь будинок на Рівненській і вони продали його. Їй 42 роки, людина трішки заробила, трішки батьки допомогли», - запевняє він.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-4

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
нeпогано живeм.. Янукович тeж думав, що всe будe добрe..
Відповісти
Державні бариги створюють такі закони, щоб подібні «рабаЦяги» рекетували тих, хто працює. Податкова - чистої води РЕКЕТИРИ!!!((
Відповісти
трішки заробили,трішки добрі люди хабарів підкинули
Відповісти
Порада автору взнати як живуть його діти з попередніх шлюбів і чи він забезпечує їх тими «мілонами» що має.Получиться ще одна актуальна стаття!!!!
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні