На Волині «простим смертним» заборонили викачувати березовий сік

24
-11
На Волині «простим смертним» заборонили викачувати березовий сік
Заготовляти березовий сік в Україні можуть лише офіційні користувачі лісу. Натомість звичайних громадян за це можуть оштрафувати мінімум на 450 гривень.

Про це Волинь24 розповів начальник відділу лісового господарства Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Борис Бабеляс.

«Заготівля березового соку – це заготівля другорядних лісових матеріалів. Відповідно вона може проводитись лише постійними лісокористувачами», - пояснює посадовець.

З його слів, для видобутку березового соку потрібно правильно підібрати ділянку. Зокрема берези на ній в діаметрі повинні бути більші за 24 сантиметри, інакше збирання соку може зашкодити дереву. Воно може навіть загинути. При цьому той, хто хоче заготовляти сік, повинен отримати спеціальний дозвіл – лісовий квиток. Зробити це можуть лише постійні лісокористувачі – державні, рідше приватні підприємства.

Заготівля ж соку для власних потреб у лісі заборонена.

«Люди можуть добувати сік для своїх потреб, але лише тоді, коли дерева знаходяться на їхній присадибній ділянці. Якщо ж у лісі, за це передбачені штрафи. За пошкодження одного дерева можна заплатити щонайменше 450 гривень. А максимальний штраф залежить від того, скільки отворів зроблено, на скількох деревах. Можна сказати, що це тисячі і тисячі гривень. Дуже великі штрафи», - зазначає Борис Бабеляс.

Посадовець каже, що лісники, коли бачать несанкціоновану заготівлю соку, припиняють її.

До слова, сезон заготівлі березового соку розпочався кілька днів тому і триватиме два-три тижні.



Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-11

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
А дихати в лісі безкоштовно можна?
Відповісти
Не захлєбнетеся? Коли настане час, що ви подавитеся? Вже пора!
Відповісти
лісники не влада.
Відповісти
Лісівники краще з бурштинщиків та лісорубів почали порядок наводити.
Відповісти
Порошенко напевно вже хоче соком торгувати,бо після його шоколаду знає що потрібно організм лікувати....
Відповісти
До чого тут Порошенко, якщо розкрадають місцеві феодальні царьки,які купують лохторат за 200₴
Відповісти
а я то думаю, за які шиші лісарі будуються під Луцьком.
Відповісти
А гриби та ягоди в лісі можна збирати?
Відповісти
А воду з лісового джерела можна пити?
Відповісти
За бурштином краще б наглядали,а не крали б собі в кишеню!БезсовіснІ хапуги!і коли ви вже нажретеся?
Відповісти
А бурштин можна копати тільки вступивши у банду Авакова
Відповісти
Вже скоро по гриби хе р підеш
Відповісти
нехай пють можливо захлібнуться
Відповісти
І хто придумав таку дурницю
Відповісти
Якби мене оштрафували, після того згоріло б декілька гектарів лісу. Як вже дістала ця жидоукраїнська влада. Пора її утилізовувати.
Відповісти
Трохи подумав, а ліс ізвірята не винні що при владі уроди. Краще палити автомобілі посадовцям.
Відповісти
З БУРШТИНОМ НЕ СПРАВИЛИСЬ ТО ЗА СІК ВЗЯЛИСЬ
Відповісти
Може сік добавляють в конфети Рошен?
Відповісти
Може чиновники вирішили почистити нирки, від тих делікатесів, що вони їдять, зашлакувався організм. Може й мозгі краще будуть думати.
Відповісти
Повідомте. на який закон Ви спираєтесь. То вже, можливо, ягоди і гриби забороніть збирати. А, краще, забороніть безкоштовно і повітрям дихати. Дограєтесь!!!
Відповісти
Цікаво, який вираз обличчя буде в лісничого ,як будуть його бити березовими гіляками по морді,тому що берез вже нема. Ці гандольєри все поверізували.
Відповісти
То все робить якийсь "дідо" - прихвостень Порошенка. Він за ним стоїть горою, мабуть з БПП.
Відповісти
Порошенко - хороший. Це бояри погані. Він просто не знає, що на Волинщині таке твориться, а інакше він їм ух покаже. Як з бурштином показав. Щоб бояри не знали де берези, рекомендую сосни перефарбувати, нехай смоли нап'ються. Але важливо не перестаратись, бо москалі із супутника побачать багато беріз, закричать "РОДІНА", і пришурують сюди. Цар наш, герой, перший упиз...ь в еміграцію, а бояри кинуться навперебій лизати дупу новій владі. А все почалося з банального соку. "Адумайтєсь" . Недарма легітимний наголошував. Він передбачив такий розвиток подій (йому страуси підказали).
Відповісти
А це вже монополією попахує...куди дивляться антимонопольщики?!
Відповісти