Як на Поліссі будували залізницю 130 років тому. ФОТО

1
24
Як на Поліссі будували залізницю 130 років тому. ФОТО
130 років тому на Поліссі прокладали залізницю. Процес будівництва сфотографував відомий польський фотограф–документаліст Конрад Бандель.

На фото можна побачити, як з’явилась дорога, яка сполучала міста Вільно та Рівне.

В період з 1882 по 1907 рік на Поліссі тривав грандіозний будівельний проект – прокладали «Поліські залізниці». Вони проходили по території Волинської, Віленської, Гродненської, Вітебської, Мінської, Могилевської, Чернігівської, Орловської губерній.

Головною метою було з'єднати захід Російської імперії із українською Сіверщиною та Прибалтійським, Північно-Західним, Центрально-промисловим районами.

На Білоруському та Волинському Поліссях, в долині річки Прип’ять прокладали залізничну дорогу в дуже важких умовах. Перед цим Західна експедиція, в 1873 році під керівництвом І.І. Жилинського провела меліорацію Полісся.

Ідея побудови залізниці на Поліссі належала імператору Олександру ІІІ, який звернув увагу на нестачу шляхів сполучення у стратегічному західному напрямку, а також на те, що великі простори за відсутності комунікації залишалися неосвоєними, втрачалися великі запаси лісу, бо його не було чим вивезти.

У сніжний 1884 рік було відкрито рух Вільно – Лунинець, а у жовтні 1885-го – Лунинець — Рівне.

Першим начальником Віленсько-Рівненської дороги був інженер Іван Іванович Ходоровський.

Джерело фото: Российская национальная библиотека

Тетяна Яцечко-Блаженко
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
24

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Захотілось побачити на власні очі.
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні