26 січня, 16:32

Незбагненний Луцьк: весілля, РАЦС, пам’ятник Бандері та площа Героїв майдану

Що спільного між РАЦСом, площею Героїв майдану та Бандерою? – Площа біля РАЦСу.

В Луцькій міській раді повідомили, що площу найближчим часом реконструюють, поряд знаходитиметься відділення ЦНАПу. Однак, основне ж - атмосфера радості і кохання, адже саме тут утворюються нові ланки суспільства – сім’ї . Повинна звучати весела музика і відкорковуватися шампанське на фоні чудової фотозони для молодят. Принаймні, так повинно бути в цивілізований країні. Натомість, що ми маємо?

12 років тому у 2008 році виникла думка встановити на площі біля РАЦСу памятник Степану Бандері. Чому обрали саме цю площу? Тому, що була ідея перейменувати проспект Молоді на проспект Бандери. Плани змінились, іменем Бандери назвали колишню вулицю Суворова, що в самому центрі Луцька. Тому, було б цілком логічно встановити пам'ятник там. Такої думки дотримувались багато поважних людей, навіть націоналістичних поглядів. Однак, саме партія "Свобода", яка є ініціатором ідеї встановлення пам'ятника, наполягла на периферійному місці біля РАЦСу. За 12 років партія так і не спромоглася увіковічити пам'ять свого ідейного наставника. Брила бетону – єдине, на що спромоглись представники партії. Її використовуютть переважно для того, щоб пофотографуватись першого січня, на що неодноразово звертали увагу активісти в ЗМІ.

Хто винен і що робити?

Найрозумнішим рішенням було б перенесення пам'ятника на вулицю Бандери, про що я зареєстрував відповідну петицію місяць тому. Ну а хто винен? Знаєте народну приказку "на злодієві шапка горить"? Винуватець намалювався сам.

У відповідь на мою петицію вийшла публікація під назвою "Керівник Луцької "Свободи" жорстко відповів ексрегіоналу щодо Бандери". Виправдовуючись, серед причин неспорудження пам’ятника, головний націоналіст Луцька Микола Федік посилається на забезпечення війська під час війни, Партію Регіонів та на покійного міського голову Миколу Романюка, що не відповідає дійсності. Адже із 13 років з моменту озвучення ідеї памятника, регіони були під владою лише 4, з 2010 по 2014 роки.

Чим займались ідейні спадкоємці Бандери 9 років? - Балотувалися. Скажімо, Федік, з іменем Бандери на вустах, уже вдруге став депутатом Луцької міської ради, балотувався в народні депутати і мери Луцька.

Невже на вибори та білборди гроші є, а на пам’ятник немає?

Війна не завадила "вчорашньому" безробітному Федіку, який ще у 2015 році отримував від держави допомогу по безробіттю, у 2016 році стати підприємцем з надання правових послуг і одразу заробити майже 1 мільйон гривень за перший рік депутатства у Луцькій міській раді.
Цікаво, скільки з цього мільйона він виділив на пам’ятник Бандері? До речі, юрист він посередній, оскільки наговорив у згаданій публікації на цілу судову справу за моїм позовом. Ціна позову - 1 гривня, яку я перерахую на спорудження цього пам'ятника, як вклад Федіка. Ну а звинувачувати покійного Миколу Романюка, який вже не відповість - це низько.

Раніше головним націоналістом Луцька був керівник фракції партії "Свобода" у Луцькій міській раді, Святослав Боруцький, якого згодом "взяли" на хабарі. Напевно, збирав гроші на пам’ятник Бандері. Ось вам справжні причини, а все решта - це пусті відмовки.

На мою думку, та брила бетону, яку лідер Луцької "Свободи" Микола Федік називає постаментом Герою України Степану Бандері - це зневага до пам'яті національних героїв, до свого виборця та до усіх лучан.

Який же ви, Микола Федік, націоналіст після цього? Я маю підстави вважати, що ви зайняли в Луцькій міській раді чуже місце, місце справжніх патріотів та націоналістів. До речі, на виборах Луцького міського голови у другому турі ви не підтримали своїх побратимів націоналістів, а зайняли позицію флюгера. Знаєте, як в анекдоті: "яка твоя улюблена команда? Зараз дограють, скажу".

У підсумку, я вважаю, що в цій ситуації має бути персональна політична та матеріальна відповідальність саме очільника Луцької "Свободи" Миколи Федіка. Громада міста, яка має власну гідність, повинна змусити Миколу Федіка зробити те, що він мав би зробити давно, а саме - поставити пам’ятник Герою України Степану Бандері у Луцьку, зробити це за власні кошти, без залучення бюджету і грошей простих людей. Принаймні, це буде справедливо та уроком на майбутнє всім політикам і популістам.

В якому місці? Хотілось би, щоб переміг здоровий глузд і новообрані депутати, незалежно від партійної приналежності прийняли правильне рішення. Потрібно ставитися до цього питання не як депутати та чиновники, політики і бізнесмени, а просто люди. Нормальні, розумні люди, лучани. Не виправдовувати те, що наробили деякі "гарячі голови", а виправили. Щоб було комфортно усім, щоб з нас не кепкували інші міста. Питання ж не в памятнику, питання в пам'яті, і мають місце серйозні невідповідності! Але, найголовніше - почути думку родин Героїв Майдану, ветеранів АТО /ООС, фахівців та розумних лучан з цього приводу.
Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Супер!!! Нарешті почув розумну думку
Відповісти
Дімон, респект і уважуха!
Відповісти
Дмитре, вони всі такі - "патріоти". Коли мова заходить про патріотизм, треба залишити цю компашку і старанно вимити руки. Лише за свої шкури думають. Подивіться на Пирожика , Федіка - люди заплили смальцем, по 20-30 кг зайвої ваги. Були тупими, а стали ще тупішими. Але з вуст не сходить слова "свобода", патріотизм", "ненька"... Пустослівя, лихослівя...
Відповісти
Те, що ВО «Свобода» немає стосунку до українського націоналізму – це доконаний факт. Те, що ВО «Свобода» щоразу доводить те що вона є чиїмось, неукраїнської сторони, проектом – це факт. Те що немає підстав ототожнювати Степана Бандеру з ВО «Свобода», хто такий Бандера, а хто ті, що запливли смальцем?! Це доведений факт. І тому, пане Глазунов, кому стоятиме пам’ятник на газоні навпроти прокуратурі? Переповненим смальцем чи особі, яку бояться усі вороги незалежності України??? На цьому газоні можна встановити лише садово-паркову скульптуру, яка відповідатиме канонам декоративності, але не монументальності. На цьому газоні чудово виглядатиме скульптура жирного Буратіно з обличчям когось, що зі смальцю. По-друге, ваша пропозиція з Бандерою на газоні є калькою пропозиції поміняти місцями пам’ятники Тарасу Шевченку та Лесі Українки, завдяки чому Леся Українка з символу України, української культури стане прикрасою до фасаду колишнього обкому КРСС, а Шевченко прикрасою до фасаду театру.
Відповісти
На садово-паркову скульптуру біля буратіни не один песик та відвідувач бару надзюрить. А на монумент доведеться хіба жовчю ригати
Відповісти
Глазунов – це яскраве відображення українських комплексів, які багатьом заклали за радянських часів. Коли на при кінці 40-х минуло сторіччя активні євреї почали розкручувати тему голокосту, то серед єврейської інтелігенції в Європі та США знайшлося чимало таких, що виступили проти цього. Вони підтримували думку, що про масове знищення євреїв нацистами не варто говорити. Згодом відкрилась причина такої поблажливості до нацистів. Це були люди, які соромились свого єврейського походження, які вважали себе людьми другого сорту, які виступали проти утворення держави Ізраїль. Те саме з Бандерою. Лише ті українці, які відчувають себе другим, або третім сортом, гіршими за поляків, за росіян, за німців цураються і цуратимуться Степана Бандери. Під різним приводом вмовлятимуть лучан зобразити його маленькою декоративною скульптурою на газончику. В глибіні своє душі вони знають, що Бандера це велич людського духу, що в порівнянні з ним вони є карликами, тому й воліють бачити не монумент, а скульптурку-карлика, тобто в свій духовний зріст. Досить дурості від «свободи», йдеться про меморіальну дошку під балконом на початку вулиці Степана Бандери.
Відповісти
"...велич людського духу...". Чи не зависоко? А скільки українці заплатили за цю велич таборами, життями? Через національно-визвольний рух пройшли всі країни світу, але заплатили дешевше. А якби так трапилось, що на той час не було б цієї "величі духу", нікому було б замінити? І чи не дешевше обійшлось би?
Відповісти
Кухарю, кожний раб за духом ні в що не втручається і успішно проживає своє життя на посаді ганчірки, замість прожити людиною. Євреям ніхто не заважав зректись своєї віри, мови та культури. З перероблених євреїв вийшли Карл Маркс, Лев Троцький, Лазар Каганович. Чимало з тих, хто не хотів зректись свого єврейства стали жертвами погромів, гонінь та газових камер. З якогось переробленого поляка Ржевуського вийшов анекдотичний поручик Ржевській. З переробленого чуваша вийшов Лєнін. З переробленого грузина – Сталін, з австрійця – Гітлер. А вже що повиходило з перероблених українців, можна розповідати місяцями. Досить глянути на холопів путінських. Втрати на дорозі до людської, національної гідності не підпадають під бухгалтерський облік, а національні перемоги – під аудит. Степан Бандера, без сентиментів та мистецької екзальтованості, закликав українців створити країну, в якій можна вільно бути українцем, але за яку потрібно не вмирати, а вбивати. Ганчіркою бути простіше – українцем, поляком, німцем, євреєм …. набагато важче.
Відповісти
Це емоції. Словесна діарея вошивих інтелігентів, яких Ульянов-Лєнін називав говном нації. Я це чув і проходив . Воно вже не діє. А в мене вказані конкретні запитання - про ціну. Чому так дорого? А щодо памятника, то поставте собі його за вікном, в квітнику. Це пригасить ваші емоції. І з ганчірками ви помилились. Саме ганчірки вибирають собі кумирів. І з ними проводять своє життя, нерідко залишене елементарного смислу.
Відповісти
Кухарю, у вас що молоко збігло? Чи каша пригоріла? Чи портрет Лєніна з цвяшка зірвався? Про яку ціну питання? Назвіть цифри, по Україні, по іншим державам, які можна було б в предметній формі порівняти. По-друге, ганчірки обирають ганчірок. Страшно подумати, що ви один з обраних. Але на противагу ганчіркам пам’ятник Степанові Бандері в Луцьку на визначеному місці повстане, як повстав проспект з його іменем в Києві. Стежте за пательнями та нервами.
Відповісти
Є мовний спосіб виявити українця - попросити вимовити слово "паляниця!. Є образний - запитати про ставлення до Бандери. Неукраїнець починає нервувати , часто впадає в істерику. При цьому активно використовує ватну аргументацію
Відповісти
Слово "дибіл" пишеться через "Е"
Відповісти
Бридко але цікаво читати думки кухаря. Це мабуть чоловік, чи онук чи навіть правнук кухарки, яка на думку Леніна має керувати державою. В політиці кухарка може діяти лише як ганчірка
Відповісти
Hi, Eric here with a quick thought about your website volyn24.com...

I’m on the internet a lot and I look at a lot of business websites.

Like yours, many of them have great content.

But all too often, they come up short when it comes to engaging and connecting with anyone who visits.

I get it – it’s hard. Studies show 7 out of 10 people who land on a site, abandon it in moments without leaving even a trace. You got the eyeball, but nothing else.

Here’s a solution for you…

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to talk with them literally while they’re still on the web looking at your site.

CLICK HERE http://www.talkwithcustomer.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

It could be huge for your business – and because you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation – immediately… and contacting someone in that 5 minute window is 100 times more powerful than reaching out 30 minutes or more later.

Plus, with text messaging you can follow up later with new offers, content links, even just follow up notes to keep the conversation going.

Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable.

CLICK HERE http://www.talkwithcustomer.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

You could be converting up to 100X more eyeballs into leads today!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE http://www.talkwithcustomer.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithcustomer.com/unsubscribe.aspx?d=volyn24.com
Відповісти
Автор змішав ГРІШНЕ з ПРАВЕДНИМ. Персональну неприязнь до Федіка і "Свободи", чомусь, прикриває незбудованим памятником С. Бандері? Непорядно шановний. Микола до памятника так само далекий як і ви, хоча він зробив для набагато набагато більше за вас, але ви намагаєтесь через нього спаплюжити саму ідею. Історія довгобуду набагато більш сумна, ніж вам здається, можу просвітити... Та зараз ловлю вас на слові. Якщо виграєте суд і отримаєте від Федіка гривну - добавте своїх сто і зарахуйте на рахунок памятника: UA723034400000026001060515118 не сплутайте цифри і будьте ЛЮДИНОЮ, а не БАЗІКАЛОМ БЕЗВІДПОВІДАЛЬНИМ. До зустрічі в ефірі...
Відповісти
а як дати відповідь автору, щось в мене не спрацьовує??..
Відповісти

© 2021. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».