Новини

На Волині від укусу кліща захворіла жінка

У Нововолинську зафіксували перший випадок хвороби Лайма: від укусу кліща захворіла жінка.

Про це повідомили на сайті Нововолинськ.

Мешканка Нововолинська нині перебуває на лікуванні в інфекційному відділенні КНП «Нововолинська ЦМЛ». Жінка розповіла, що кліщ її вкусив ще у травні. Дістала його самостійно, а вже через декілька тижнів на місці укусу помітила почервоніння і здала відповідні аналізи.

Після виявлення хвороби Лайма 51-річну мешканку Нововолинська госпіталізували. Процес лікування для жінки буде довготривалим: за попередніми прогнозами лікарів, їй необхідний безперервний курс антибіотиків тривалістю в 21 день.

"Хвороба Лайма – це гостра інфекційна хвороба, яка виникає внаслідок укусу кліща. На місці укусу кліща виникає почервоніння. Загалом, його діаметр збільшується поступово, а в центрі бліднішає. Такий висип є ознакою хвороби Лайма. Вона проходить трьома стадіями», – розповіла лікарка-інфекціоністка КНП «НЦМЛ» Олена Варга.

Стадії можуть перебігати з різним ступенем тяжкості, їхня послідовність іноді може піти й в іншому порядку. Нерідко хворі мають також неспецифічні прояви, такі як втома, нічна пітливість, гарячка або неспецифічний біль у суглобах та м’язах. Хвороба Лайма може проявлятися ураженнями шкіри, нервової системи, суглобів та серця. Іноді інтервали між окремими стадіями захворювання є довгими і безсимптомними.

За словами лікарки-інфекціоністки, під час будь-яких прогулянок у парках чи рекреаційних зонах важливою є особиста профілактика, яка попереджує присмоктування кліщів — застосування репелентів (спеціальних спреїв та кремів), захисного одягу. Кожного разу після прогулянки необхідно оглянути себе та свій одяг на наявність кліщів.

Лікарка-інфекціоністка розповіла, що робити коли вберегти себе від укусу не вдалося:

«Якщо ви помітили на собі кліща, який уже впився в шкіру, необхідно відразу йти до лікаря. Самолікуванням займатись не варто. Проте, є такі ситуації, коли до лікарні дістатись важко, тоді краще не затягувати часу, а власноруч дістати комаху. Втім, важливо зробити це правильно. У нагоді може стати нитка, пінцет, пальці, попередньо обмотані серветкою, або ж спеціальний пристрій, який продають у аптеці. Важливо діставати кліща плавно, аби його не пошкодити, а це може призвести до негативних наслідків» – зазначила медик.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Кількість українців, яким діагностували хворобу Лайма, за рік збільшилася майже на 40%!