«Церква говорить, що днем святкування Різдва Христового є 25 грудня», - волинський митрополит

25
22
«Церква говорить, що днем святкування Різдва Христового є 25 грудня», - волинський митрополит
Владика Луцький та Волинський Михаїл поділився своїми думками щодо святкування Різдва Христового 25 грудня.

Про це він розповів у інтерв'ю Волинській Правді.

"Церква говорить, що днем святкування Різдва Христового є 25 грудня. Про це свідчать усі богослужбові книги, як видавництва РПЦ, так і УПЦ КП. Для відправи різдвяного богослужіння беремо місячну Мінею (богослужбову книгу зі змінними молитвослів’ями та піснеспівами церковних свят та днів пам’яті святих) за грудень. І коли ми шукаємо там службу Різдва, то знаходимо 25 грудня, і крапка", - каже митрополит.

"Постає питання, коли ми відзначаємо це 25 число грудня? Згідно з одним стилем чи з іншим. Мені здається, що треба бути послідовними до кінця. Якщо на роботі, вдома, у повсякденному житті ми прийняли один календар, то треба цього дотримуватися. Ми вітатимемо один одного із новим 2018 роком, яким роком? Від Різдва Христового. А як ми можемо вітати, не відсвяткувавши Різдва? Я наголошую, що це лише думка", - зазначає владика.

На думку священнослужителя, неправильними є терміни «католицьке Різдво» і «православне Різдво", мовляв більшість помісних православних Церков святкує Різдво якраз за новим стилем, дотримуючись григоріанського календаря.

"Ми ж їздимо за кордон на різдвяні свята, і ми, українці, в себе ж вдома відзначаємо Новий рік, відбуваються корпоративи, святкування тощо. А як же Різдвяний піст? Його ніхто не відміняв, і таким чином він порушується. Навіщо створювати собі ці штучні перепони, щоби потім грішити, порушуючи піст? Добре, є юліанський календар, але навіщо тоді вітати один одного з Новим роком, коли цей рік ще не закінчився? Можливо, треба відсвяткувати Різдво Христове, а потім вітати з Новим роком, правильно? Це, знову таки моя позиція", - розповідає владика Михаїл.

"Наразі наша УПЦ КП святкує Різдво Христове 25 грудня за старим стилем, тобто 7 січня, і цю традицію ніхто не збирається скасовувати", - каже священик.

З його слів, еволюційно з часом усе стане на свої місця.

"Ніхто насильних дій не буде ні до кого проявляти. Люди самі до цього дозріють, побачать у цьому комфорт. Просто якась громада захоче святкувати Різдво 25 грудня, інша – 7 січня святкуватиме і надалі, і це буде в межах однієї конфесії", - додав Владика Луцький та Волинський Михаїл.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Волинський митрополит Михаїл ще не знає, чи відбудовуватиме храм на території замку
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
22

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Аб'ївляю срач аткритим!
Відповісти
А шо він не так сказав, для церкви 7 січня це і є 25 грудня.
Відповісти
Твій тато)))
Відповісти
Все правильно!!!!
Відповісти
Рано чи пізно ми будемо святкувати як увесь цивілізований світ планети Земля, а не як московські корейці та буряти
Відповісти
Владиці слід підчитати історію середніх віків
Відповісти
МІША І ВСІ ЙОГО ОДНОДУМЦІ! ВИ Ж НЕ ПАЦАНИ ВЧОРАШНІ. ДЕ Ж ВИ РАНЬШЕ БУЛИ?І СКІЛЬКИ ВИ БУДЕТЕ ТАНЦЮВАТИ ПІД ЧИЮСЬ ДУДКУ? А ВАША ДУМКА?
Відповісти
приєднуємось до цевілізації
Відповісти
приєднайся ліпше до букваря, "грамотєй")
Відповісти
Ахаха )))
Відповісти
Ось нині прожили сьогодні 325-й день 2017го року від Різьдва Христового... У мене тупе питання тупим попам і іншій пихатій людності: то коли ж Різьдво, якщо не першого числа у році?? Тобто ми всі живем у брехні і дебільній переплутаності? Ера то почалась тіпа від Р.Х. але перший день року не буде Днем Народження Христа а якийсь інший день... Ми лохи, так??
Відповісти
Дійсно!) Не вашим не нашим - дайош Різьдво першого січня - по серединці!)
Відповісти
Біс (Михайло) в людській подобі.
Відповісти
Стаття ну ні прощо,просто бла-бла...
Відповісти
Що він курить...
Відповісти
Все сказав правильно. Але я Рідновір і Різдво Сонця я святкую саме вперіод з21по25грудня. З чим і Вас вітаю.
Відповісти
Не Церква говорить, а обкурений Міхо.
Відповісти
Як же раніше це питання не піднімали, завжди дивувало...Правду каже
Відповісти
Цілком підтримую! У піст святкують Новий рік а потім Святвечір із пісними стравами. Якесь викривлення
Відповісти
Якшо йти по науці. То згідно із доведеними даними письмен Спаситель народився третього дня по зимовому сонцестоянні а це 22грудня+3=25грудня нинішнього календаря і одразу в момент Народження Спасителя почалась також і Нова Ера і перший її рік. І звісно, логічно що той третій день від зимового сонцестояння не може бути перед-передостаннім днем року! Він може бути тільки першим днем року, адже саме з нього ми рахуємо роки! Відповідно для відновлення справедливості і точного святкування і Різьдва І Нового Року колись, коли буде політична воля на ту одноразову і остаточну реформу, день після 24 грудня має бути оголошений 1-м січня, а також Різьдвом і Новим Роком!
Відповісти
Якщо зробити офіційно свято Різдва Христового 25 грудня і скасувати 7 січня і відповідно зробити 7 січня звичайним робочим днем, так як "7 січня" в цілому світі є звичайним будним днем, то якщо в Україні офіційно прийняти такі зміни, то ніхто не буде святкувати Різдво Христове 7 січня, а всі перейдуть на 25 грудня, адже якщо 7 січня в майбутньому не буде ніяким святковим, а звичайним днем, то людям доведеться цього дня виходити на роботу і всі тоді будуть святкувати Різдво Христове 25 грудня і один раз в році, адже не буде ніякого іншого вибору!) Та, й ба більше того - 7 січня - це ніяка не традиційна дата Різдва Христового, а просто відставання на 13 днів від Григоріанського календаря, і 3 2101 року, якщо нічого не змінювати, то вже буде 8 січня, з 2201 року - 9 січня і т.д.!) Тобто, юліанський календар кожні 100 років додає один зайвий день!)
Відповісти
Стаття стосовно чергової  ініціативи - "перенесення" православного Різдва з 7 січня на 25 грудня.
Чи все так просто як говорять ініціатори, і чи не творимо ми блуд всупереч волі Творця? 
Чому православний календар має прадавню, дохристиянську астрономічну основу?
Що таке споконвічний Різдвяно-Колядий цикл і яка його роль у духовному житті людей?
При чому тут новотвори - юліанський та григоріанський календарі?
Кому кортить поруйнувати сакральну основу українського світогляду?
До чого веде втручання у православні закони дані Творцем?
Чи загрожують державі Україна єзуїтські ідеї?

Читайте статтю -
"Чи треба православним святкувати Різдво 25 грудня?" -
https://vremya.eu/stati/obrazovanie-i-nauka/lukavii-blud-abo-chi-treba-pravoslavnim-.html
Відповісти
Що є давня Коляда та Православне Різдво?
Чому зимове Сонцестояння точка відліку Коляди?
Яка енергетика Колядного циклу і чому вона саме така?
Для чого Вишніми Силами передбачені Колядні пости і у який час?
Чи маємо ми право змінювати сакральні православні дати святкування Різдва?

Стаття "Коляда та Різдво – сакральна основа Православного календаря!" -
https://uamodna.com/articles/kolyada-ta-rizdvo-indash-sakraljna-osnova-pravoslavnogo-kalendarya/
Відповісти
Коляда та Різдво – сакральна основа Православного календаря! -
https://slb.org.ua/?p=18162
Відповісти